Skocz do zawartości

Browar Green Fox - Islay SMASH


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Co dużo pisać. Bardzo dobre 100% Peated Ale! Piękna biała, droba piana, Intensywny aromat torfu, świetny smak, słodowy, torfowy i wytrawny finisz z krótką goryczką. Nie czuć że to 15°Blg w porównaniu z 13,6°Blg które ja zrobiłem wcześniej. To jakby potwierdza, że ten słód jeśli chodzi o odczucie pełni jest uniwersalny, przy każdym OG odczuwalne jest podobnie.

 

post-3232-0-68212400-1413134070_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakby potwierdza, że ten słód jeśli chodzi o odczucie pełni jest uniwersalny, przy każdym OG odczuwalne jest podobnie.

A proces zacierania, szczep drożdży, proces fermentacji - tyle zmiennych - to nic nie zmienia? No jo Cię prosza...

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym słodzie, niewiele. Intenywność torfu maskuje praktycznie wszystko.

 

Oczywiście nie zakładam, że ktoś zaciera tylko w 72°C i fermentuje szczepami belgijskimi ale spełnia główne założenia 100% Peated Ale.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peated IPA ? Mówiąc serio, to możliwe ale żeby to zagrało to na pewno nie 100% słodu whisky, obawiam się że chmiel spod torfu by nie wyszedł ;)

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pomysł na peated IPA w stylu angielskim jest całkiem porządny ;) Cieszę się, że smakowało - generalnie piwo jest o tyle ciekawe, że przez pierwsze 3 -4 miesiące było zupełnie niepijalne, ponieważ stężenie fenoli dawało posmaki zbliżone do kiblowych. Piwo miało iść do wylania, a tu po czterech miesiącach otwieram butelkę i takie zaskoczenie :) (możliwe też, że piwo było ogólnie zakażone, ale z tego co kojarzę to raczej kanalizacja nie ulatnia się wraz z leżakowaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piwko klarowne, piana biała, ładna, długo się utrzymuje.

Teraz to co najważniejsze. To totalnie nie moja bajka. O ile aromat jakoś zniosłem, to smak niestety.........

Z piwem wszystko w porządku, bo wszystko odpowiada opisom 100% Peated Ale.

Z depozytu piwo wziąłem świadomie, byłem po prostu ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to już chyba jest z tym piwem, że albo się je polubi, albo w ogóle nie podejdzie. Nogne O sugeruje wprawdzie, że może też służyć jako składnik do drinków, aaale to chyba trochę przesada ;) Dzięki za recenzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.