Jump to content
Sign in to follow this  
WiHuRa

Browar Green Fox - Islay SMASH

Recommended Posts

Co dużo pisać. Bardzo dobre 100% Peated Ale! Piękna biała, droba piana, Intensywny aromat torfu, świetny smak, słodowy, torfowy i wytrawny finisz z krótką goryczką. Nie czuć że to 15°Blg w porównaniu z 13,6°Blg które ja zrobiłem wcześniej. To jakby potwierdza, że ten słód jeśli chodzi o odczucie pełni jest uniwersalny, przy każdym OG odczuwalne jest podobnie.

post-3232-0-68212400-1413134070_thumb.jpg

To jakby potwierdza, że ten słód jeśli chodzi o odczucie pełni jest uniwersalny, przy każdym OG odczuwalne jest podobnie.

A proces zacierania, szczep drożdży, proces fermentacji - tyle zmiennych - to nic nie zmienia? No jo Cię prosza...

Edited by Mariusz_CH

Przy tym słodzie, niewiele. Intenywność torfu maskuje praktycznie wszystko.

Oczywiście nie zakładam, że ktoś zaciera tylko w 72°C i fermentuje szczepami belgijskimi ale spełnia główne założenia 100% Peated Ale.

Edited by WiHuRa

Peated IPA ? Mówiąc serio, to możliwe ale żeby to zagrało to na pewno nie 100% słodu whisky, obawiam się że chmiel spod torfu by nie wyszedł ;)

Edited by WiHuRa

Myślę, że pomysł na peated IPA w stylu angielskim jest całkiem porządny ;) Cieszę się, że smakowało - generalnie piwo jest o tyle ciekawe, że przez pierwsze 3 -4 miesiące było zupełnie niepijalne, ponieważ stężenie fenoli dawało posmaki zbliżone do kiblowych. Piwo miało iść do wylania, a tu po czterech miesiącach otwieram butelkę i takie zaskoczenie :) (możliwe też, że piwo było ogólnie zakażone, ale z tego co kojarzę to raczej kanalizacja nie ulatnia się wraz z leżakowaniem).

Piwko klarowne, piana biała, ładna, długo się utrzymuje.

Teraz to co najważniejsze. To totalnie nie moja bajka. O ile aromat jakoś zniosłem, to smak niestety.........

Z piwem wszystko w porządku, bo wszystko odpowiada opisom 100% Peated Ale.

Z depozytu piwo wziąłem świadomie, byłem po prostu ciekawy.

No tak to już chyba jest z tym piwem, że albo się je polubi, albo w ogóle nie podejdzie. Nogne O sugeruje wprawdzie, że może też służyć jako składnik do drinków, aaale to chyba trochę przesada ;) Dzięki za recenzję.