Skocz do zawartości

poczta.piwo.org a gmail


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu z Was (a i ja) korzystacie z gmaila, jako klienta poczty. Ten program, oprócz tego, że jest najlepszym webmailem, umożliwia wiele ciekawych funkcji. Min. - super antyspam, dużą pojemność, automatyczne wyświetlanie zdjęć i wiele innych. Jak to bywa z aplikacjami google - są raczej nieźle dopracowane.

 

Ten krótki poradnik pokaże jak korzystać z istniejącego (lub nowego) konta gmail.com wraz z kontem piwo.org. Dzięki czemu wystarczy raz zalogować się na gmail aby sprawdzać i wysyłać z piwo.org.

 

Co na to da:

- logujemy się na jedno konto i na jednej stronie. Możemy podpiąć do 10 zewnętrznych kont np z wp. czy onet.pl

- możemy wysyłać pocztę tak, jakby bylibyśmy zalogowani na piwo.org (odbiorca nie będzie wiedział, że poszło z gmaila)

- wszystkie zalety gmaila :)

 

Wady (choć nie koniecznie):

System gmail automatycznie decyduje kiedy pobrać pocztę z zewnętrznego serwea. Zwykle jest to interwał czasu nie większy niż 30-60 minut, a jeżeli prowadzimy bogatą korespondencję i dużo częsciej. Nawet co minutę. Pocztę można oczywiście pobrać ręcznie.

 

Jak to zrobić:

 

1) logujemy się na gmail

2) Wchodzimy w ustawienia/Konta i importowanie/Sprawdzaj pocztę za pomocą POP3

- ustawiamy wymagane parametryw kreatorze, pamiętając, że login w piwo.org wygląda tak: użytkownik@piwo.org

 

Od tego momentu pobieramy pocztę z piwo.org :smilies:

 

Wysyłanie odpowiednio: ustawienia/Konta i importowanie/Wyślij pocztę_jako i decydujemy o własnych preferencjach z jakiego serwera ma iść domyślnie.

 

Tyle :( Rozwiązanie polecam, bo używam w ten sposób poczty piwo.org od roku.

 

 

Na koniec oczywiście mała niespodzianka. Kto doczytał do końca zyskuje. 3 konta w domenie piwo.org do rozdania.

Wystarczy napisać chęć posiadania na elroy@piwo.org lub ma PW (decyduje data zgłoszenia) z preferowanym loginem :(

150MB skrzynka pozbawiona reklam i spamu na pewno będzie pasowała do każdego piwowara :)Akcja zakończona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisali na maila lub na PW.

Dodam, że jestem bardzo szczęśliwy mając takie konto pocztowe. Jest super, ma tylko zalety.

Mam jednak pytanie, czy dodając konto piwo.org na gmail można dodać więcej kont? Jeśli tak to ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jak działa i jak prezentuje się.

Pewnie Elroy już wszystko sprawdził skoro zaprezentował. :beer:

Tak, działa to bardzo dobrze.

Jeżeli ktoś posiada Firefoxa polecam do kompletu Gmail Manager https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1320

Dodaje małą ikonkę do prawego dolnego rogu przeglądarki i informuje nas, jak przyjdzie jakaś poczta. Nie musimy się co chwilę logować. Potrafi sprawdzać pocztę z wielu kont gmailowych.

 

edit: a nie - jest mały niuans. A mianowicie folder spam na piwo.org. Tam jak łatwo się domyślić, lądują niechciane wiadomości. Gmail oczywiście tego nie pobierze. Więc jeżeli akurat trafi coś tam ważnego, to możemy o tym nie wiedzieć o ile nie zalogujemy się do oryginalnego webmaila. Sprawa jest marginalna, bo chyba ostatnio zdarzyło mi się to 1.5 roku temu. Nie mniej jednak informuję, że raz na jakiś czas warto i do spamu zerknąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mianowicie folder spam na piwo.org.

Odrobinę OT bo nie o gmail a tylko o koncie na piwo.org: a jak ja nie mam folderu spam, czy tzn. ze mam nie włączonej ochrony antyspamowej?

W opcjach widzę że jest coś takiego jak spam w folderach specjalnych, ale mam "-".

Na szczęście konto na piwo.org jest na razie "czyste", ale pewnie nie długo tak będzie dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to znaczy, że zostało Ci założone konto w momencie przejściowym między kolejnymi wersjami webmaila. Co należy zrobić, aby mieć wgląd w folder ze spamem oraz inne foldery specjalne.

 

1) http://poczta.piwo.org/?_task=settings&_action=folders'>http://poczta.piwo.org/?_task=settings&_action=folders - utwórz sobie folder np. spam, śmieci etc

2) http://poczta.piwo.org/?_task=settings&_action= sekcja "foldery specjalne" i skojarz swój właśnie stworzony folder z folderem SPAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ustawiłem.

Mam nadzieję, że jeszcze długo się nie przyda. :beer:

Oby oby - z statystyk wiem, że średnio miesięcznie system przepuszcza 2-5 wiadomości per użytkownik, które być mogą być spamem. To nie jest źle :cool: Ale niestety ku dobremu na pewno nie idzie. Miłego użytkowania :D

 

ps: ważne - jeżeli nie masz folderu "wysłane" to stwórz go sobie wedle w/w metody. O ile spam jestem jako tako przejrzeć, to do folderów prywatnych (odbiorcza, wysłana, robocza) dostęp ma tylko właściciel, co za tym idzie poczta wysłana z poziomu webmaila nie jest zapisywana nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, gdzie te archiwum by sobie przeglądnąć. Szukam i jeszcze nie znalazłem.

Dodatek do Firefoxa jest super. Cieszę się, że można było połączyć jedno z drugim (tu chodzi o pocztę na google oraz piwo.org, choć nie mam zaufania do prywatnej firmy, która ma wszystkie dane-tu chodzi o pocztę, fotki, dokumenty, mapy), choć wyróżnia się bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare wiadomości się archiwizuje. Co z nimi się dzieje?

Jeżeli masz na myśli folder "wysłane" to sprawdź, czy go masz, bo może chodzi Ci o ten sam problem o którym pisał Stasiek.

W przypadku braku w/w poczta wysłana się nie zapisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie udał mi się spiąć gmail i piwo.org. Wyświetla się informacja, że nie można nawiązać połączenia z pop

 

EDIT

Jednak dałem rade.... jak zwykle zabrakło prostego czytania ze zrozumieniem. Było opisane dokładnie przez Elroy`a

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.