Skocz do zawartości

Czyżby Infekcja?


Pifffko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

Proszę o opinię w sprawie mojej drugiej warki. Robię pszeniczne z ekstraktu z własnym chmieleniem+WB-06. Fermentacja w temp ok 19°C. Dziś jest 7 dzień burzliwej, po raz pierwszy zajrzałem do fermentora, aby sprawdzić blg (wyszło ok 4) i widok mnie mocno zaniepokoił. Po pierwsze na powierzchni widać delikatną warstewkę jak na zimnej herbacie parzonej w twardej wodzie - z tego co czytałem na forum, to już jest oznaka infekcji. Po drugie na powierzchni unoszą się brązowe (nie wiem jak to nazwać) wysepki osadu, taki mazisty po dotknięciu. Poprzednio jak warzyłem z brewkita nic takiego nie było, była tylko czysta delikatna resztka piany.

Próbowałem to coś. W smaku czuć wciąż fermentację i szczypanie na języku, jakby CO2 było w tym rozpuszczone.

Załączam fotki, sorki za jakość, lecz w piwnicy ciemno i fotoplastikon nie łapał ostrości.

Proszę o waszą opinię, czy warkę zlewać w kanał.

Z góry dzięki!

post-9653-0-41976100-1412887705_thumb.jpg

post-9653-0-56341400-1412887722_thumb.jpg

post-9653-0-94419500-1412888110_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...czyżby te placki brązowe to były drożdże?? czy one opadną na dno w którymś momencie? piwo stoi już 7 dni, poradźcie proszę jak długo ma ono jeszcze stać i jak zlewać piwo, jeśli to będzie się unosiło na powierzchni, gdy blg się unormuje?

Przyznam szczerze, że z lekka jestem zagubiony. Jeśli delikatna powłoczka na powierzchni piwa nie świadczy o infekcji, to w takim razie jakie są jej ewidentne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błona pojawia się często jeśli jest infekcja. Ale na tych zdjęciach błony raczej nie widać. To pozostałości piany i drożdże. Większość opadnie.Za kolejny tydzień zmierz znowu blg i jeśli się nie zmieni lej w butelki. Jeśli się zmieni , poczekaj jeszcze kilka dni i zmierz ponownie.

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach tej błonki nie widać fakt, ale widziałem, że jest... :(

 

Piwko wygląda zdrowo, a temat o infekcjach jest podpięty na samej górze :(

 

 

 

Na pewno przeczytam ten temat, trochę się przejąłem, że coś z warką jest nie tak i od razu wrzuciłem nowego posta...

 

dopiero kolego,dopiero 7 :)

 

Przy mojej pierwszej warce, na cichą nastawiłem już po 7dniach, dlaczego więc przy tej warce 7dni to jest "dopiero"? Ja dopiero zgłębiam wiedzę, ale wydawało mi się, że to tylko kwestia, aby blg spadło poniżej 4 i utrzymywało się na stałym poziomie i wtedy butelkujemy...

Im więcej się dowiaduję tym więcej pytań się pojawia... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszenicy nie ma sensu przelewać na cichą. Spokojnie dokończ fermentację w tym samym fermentorze. Rozlewaj do butelek, jeśli na przestrzeni 3 dni BLG będzie niezmienne (jeśli je mierzysz) lub po 3 tygodniach fermentacji (jeśli go nie mierzysz).

 

No i nie grzeb za dużo, a jak Cię korci, to zakup przezroczyte wiaderka :).

 

Na pocieszenie powiem, że raz zlałem takie piwo zakażone zostawiając kożuch w fermentorze(+kilka cm piwa) i też dało się wypić :)

Nie lepiej sobie było Kasztelana kupić? :) Rozumiem spić z kumplami nieudane, ale zakażone?

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kasztelanie głowa boli, po zakażonym, mimo że kwaskawe, innych wypadków nie zarejestrowałem :), tylko trzeba zlewać jak tylko się infekcja pojawia, jak dasz jej się rozwinąć nie da rady tego pić, albo wyskakuje z butelek.

Edytowane przez Tom Kos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.