Skocz do zawartości

Garnek do warznia


Spartan

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić gar do warzenia i nie wiem jaki wybrać na pewno dobrej jakości ale to trzeba się liczyć z kosztami, znalazłem tani lecz pewnie słabej jakości co sprawi, że zacier może się przypalić itd... ale czy ktoś może posiada ten garnek i mnie poinformuje czy mam rację, że jest słabej jakości bo opis produktu niewiele mówi.

 

http://allegro.pl/ga...4643979824.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do tematu Ciekawe aukcje na allegro - niedawno ktoś podawał linka do ogłoszenia na olx.pl, gdzie sprzedawane były dwa garnki: 50 i 70L. Wczoraj dotarła do mnie 70-tka i jestem bardzo zadowolony, może 50 jest jeszcze do wyrwania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiadomo, że z podwójnym lub potrójnym dnem nie będzie wymuszał "ciągłego" mieszania. I jeszcze kwestia trzymania ciepła, rozkładu energii itd. Masz cieńszy ale czy jesteś z nim szczęśliwy? :P

Nawet przy poczwórnym musisz mieszać i to nie względu na przypalenie tylko na równy rozkład temperatury w zacierze :P

ps jestem szczęśliwy,

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny garnek i wbrew pozorom nie jest taki zły, ja jestem z niego zadowolony, pomimo tego że rzeczywiście ścianki ma cienkie i przy mocniejszym uderzeniu czy upadku może zostać ślad to na pewno jest lepszy niż emalia. Ja go używam od roku na zwykłej kuchence gazowej robiąc warki 40 litrowe. Jeżeli podczas podgrzewania mieszam to nic się nie przypala. Po zrobieniu warki zostają ślady po palnikach wewnątrz garnka ( pewnie resztki mąki ze słodu z chmielinami ) ale łatwo się to myje zwykłą ciepłą wodą z płynem do naczyń. Podczas zacierania mimo cienkiej ścianki całkiem dobrze trzyma temperaturę - co około 15 minut sprawdzam temperaturę i często wystarczy zamieszać i podgrzać około 1 minuty aby osiągnąć odpowiednią temperaturę. U mnie długo trwa zagrzanie wody czy zagotowanie brzeczki na zwykłej kuchence, ale to jest wina samej kuchenki - nigdy nie dorówna taboretowi gazowemu. Jeżeli masz więcej kasy do wydania to kup garnek z grubszym dnem wtedy będziesz zadowolony w 100 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do tematu Ciekawe aukcje na allegro - niedawno ktoś podawał linka do ogłoszenia na olx.pl, gdzie sprzedawane były dwa garnki: 50 i 70L. Wczoraj dotarła do mnie 70-tka i jestem bardzo zadowolony, może 50 jest jeszcze do wyrwania...

To już wiem kto mi sprzątnął ten garnek :D Napisałem dosyć wcześnie, że kupił bym ten większy ale chciałem zobaczyć zdjęcia. Niestety miałem dzienną służbę więc korespondencja z telefonu była trochę utrudniona no i ... spóźniłem się z zakupem. 50-tka też szybko poszła.

 

Wracając do tematu to sam mam ochotę kupić od tego samego sprzedawcy garnek ale 70 litrów (różnica 30 zł a spory zapas miejsca przy średnich warkach) i było by miło poznać jakieś opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić gar do warzenia i nie wiem jaki wybrać na pewno dobrej jakości ale to trzeba się liczyć z kosztami, znalazłem tani lecz pewnie słabej jakości co sprawi, że zacier może się przypalić itd... ale czy ktoś może posiada ten garnek i mnie poinformuje czy mam rację, że jest słabej jakości bo opis produktu niewiele mówi.

 

http://allegro.pl/ga...4643979824.html

Mam dokładnie taki gar i jest OK. Ale teraz kupiłbym większy, różnica w cenie do 70 l niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie gary, do gotowania i filtracji. Do zacierania mam stalgasta z kapsułowym dnem - to jest zabawa. Czasem zacieram w tym z cienkiej blachy ale nie grzeje palnikiem tylko infuzyjnie. Jeśli tylko bym miał na to fundusze, to kupiłbym 3 gary 100l Stalgasta, bo to sprzęt dla pokoleń.

 

Na kartonie tych garów jest napisane INOX-Eimer, czyli pojemniki ze stali nierdzewnej (wiadra). Nie wiadomo jak sobie do końca radzą z gotowaniem, u mnie pojawiły się tęczowe przebarwienia na dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem kto mi sprzątnął ten garnek :D Napisałem dosyć wcześnie, że kupił bym ten większy ale chciałem zobaczyć zdjęcia. Niestety miałem dzienną służbę więc korespondencja z telefonu była trochę utrudniona no i ... spóźniłem się z zakupem. 50-tka też szybko poszła.

To tak jeszcze w temacie olx, bo się może założycielowi przydać - ZAWSZE dzwonimy. Dzisiaj na ten przykład dostałem odpowiedź w sprawie 58L pojemników fermentacyjnych z Rzeszowa, też gdzieś w ciekawych aukcjach link był chyba podany. Szkoda tylko że pytałem z tydzień, dwa temu - fakt, mailowo.

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem kto mi sprzątnął ten garnek :D Napisałem dosyć wcześnie, że kupił bym ten większy ale chciałem zobaczyć zdjęcia. Niestety miałem dzienną służbę więc korespondencja z telefonu była trochę utrudniona no i ... spóźniłem się z zakupem. 50-tka też szybko poszła.

To tak jeszcze w temacie olx, bo się może założycielowi przydać - ZAWSZE dzwonimy. Dzisiaj na ten przykład dostałem odpowiedź w sprawie 58L pojemników fermentacyjnych z Rzeszowa, też gdzieś w ciekawych aukcjach link był chyba podany. Szkoda tylko że pytałem z tydzień, dwa temu - fakt, mailowo.

Ja dzwoniłem i rezerwowalem ten 50l (tylko jeszcze o zdjecia prosilem) a i tak sie sprzedał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Planuję zakup garnka (emalia - bo nie chce wydawać za dużo kasy), zastanawiam się tylko cz 30 czy 40 L. Ile kg zasypu można dać do 40L?

Mam w tej chwili garnek 25,5L i zestaw z 6 kg zasypem. Te 6 kg + 18 L wody to chyba za dużo do mojego garnka. Jak sądzicie da radę uważyć w tym garnku? Nie chciał bym żeby w trakcie wsypywania okazało się, że się nie zmieści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz robić piwa z większym zasypem to 40-50 litrowy a jak standardowe warki 4-5 kg to 30 styka w zupełności

Ja zrobiłem risa z 11,5 kg słodu w garnku 30 litrów. Mieszać nie było łatwo, szczególnie przy dwugodzinnym zacieraniu, ale dałem radę. Więc da się, tylko potem zakwasy przez tydzień. A do 6,5 kg słodu w zasypie w 30-litrowym garnku jest komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rodzaj garnka ma drugorzędne znaczenie. Wydaje mi się, że o wiele ważniejsza jest odpowiednia pojemność. Gdybym miał kupować garnek jeszcze raz to dołożyłbym nieco i kupił od razu 70l. W takim garze zrobimy wszystko, bez względu na to czy będzie to stal cienkościenna, grube dno czy emalia. Ja teraz 'męczę' się z 30 - tką emaliowaną. Ale jak tylko uzbiera się trochę kasy to zainwestuje w 70 - kę :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rodzaj garnka ma drugorzędne znaczenie. Wydaje mi się, że o wiele ważniejsza jest odpowiednia pojemność. Gdybym miał kupować garnek jeszcze raz to dołożyłbym nieco i kupił od razu 70l. W takim garze zrobimy wszystko, bez względu na to czy będzie to stal cienkościenna, grube dno czy emalia. Ja teraz 'męczę' się z 30 - tką emaliowaną. Ale jak tylko uzbiera się trochę kasy to zainwestuje w 70 - kę :)

 

pzdr

Czemu aż 70l, a nie np 50l? I nie 100l?

Edytowane przez HoppyFlowers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.