Jump to content

Jak zmyć etykiety z butelek


tdzip
 Share

Recommended Posts

Może bardziej doświadczeni koledzy mają jakiś sprawdzony sposób na pozbycie się etykiet z butelek, mam trochę butelek z pinty itp. moczę kilka godzin później druciak i nalepka schodzi ale klej zostaje.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem, ale chyba jakiś wyścig zbrojny jest pomiedzy browarami, który z nich zrobi gorzej schodzącą etykiete.

 

Najnowsze Jurajskie są niemal, że nie do odklejenia:/

Link to comment
Share on other sites

Pinta to dramat pod tym względem :D Ogólnie, jeżeli moczenie ok. pół godziny w gorącej wodzie (można dodać np. płynu do naczyń) niewiele daje (naklejki nie odchodzą niemal "samoczynnie"), to lepiej się nie męczyć, przecierpieć, zakupić kilka piw koncernowych (ewentualnie poprosić grzecznie znajomych o butelki). Przy tych piwach etykiety same odchodzą, zero stresu.

Link to comment
Share on other sites

Moczę w gorącej wodzie z ropuszczoną tabletką do zmywarki.

Ja sypię OXI i zostawiam na dobę lub dwie - schodzi łącznie z klejem, jeżeli zostają resztki w ruch idzie kuchenna gąbeczka

Link to comment
Share on other sites

A ja mam sposób na etykiety PINTY. Jeśli chodzi o zrywanie naklejek, to mam lekkiego pier**°Ca w tej materii i bardzo lubię to robić. :roll:

UWAGA! Tylko dla cierpliwych! Etykietkę z butelek PINTY najłatwiej wbrew pozorom jest zerwać na sucho. Nie wolno jej namoczyć, bo się rozpadnie. Sposób działa również na Zawiercie, Dr Brew i Ursa Maior (choć ta ostatnia kupuje klej w piekle chyba!).

 

Po wypiciu Twojego ulubionego piwa z tego browaru (albo jakiegokolwiek innego), bardzo delikatnie podważasz paznokciem róg etykiety i bardzo delikatnie starasz się oderwać etykietę od butelki, tak aby papier się nie rozwarstwił. Gdyby jednak się tak zdarzyło, w miejscu rozwarstwiania się papieru znowu podważ etykietę i staraj się tak rozłożyć siłę, aby w "uszkodzonym" miejscu eta odchodziła mocniej. Staraj się dojść do momentu, gdzie etykietę będziesz mógł zerwać po całej jej szerokości i staraj się aby nie była za bardzo naprężona. Zajmuje to ze 3 minuty, ale przy odrobinie cierpliwości nie ma nawet śladu po etykiecie czy kleju. Dla większej ilości butelek może to być zbyt ciężkie, dlatego zawsze się staram to robić po wypiciu piwa, ale myślę, że efekt jest warty zachodu.

 

PS. Zauważyłem ostatnio, że PINTA w Zarzeczu stosuje chyba mocniejszy klej i ciężej się odrywa.

Link to comment
Share on other sites

Dla większej ilości butelek może to być zbyt ciężkie, dlatego zawsze się staram to robić po wypiciu piwa, ale myślę, że efekt jest warty zachodu.

 

podpowiem dlaczego - mała dawka alkoholu poprawia koncentrację ;)

Link to comment
Share on other sites

@Korzen

Fakt! Chociaż z nimi różnie bywa szczerze mówiąc. Czasem "same" ześlizgują się z butelki", jak są mokre. ;)

 

@cml

E tam, na trzeźwo też daję radę. Ot, takie zboczenie. ;)

Link to comment
Share on other sites

Wrzucam butelki do wanny z gorącą wodą. Papierowe etykiety odchodzą same po jakimś czasie, Pinty i podobne zdzieram z użyciem nożyka. Butelki z etykietami przyklejonymi mocniej niż te Pinty wywalam.

Link to comment
Share on other sites

Pinta, Browar na Jurze najlepiej idą na sucho. Można wlać do środka ciepłej wody ale jeszcze nie mam orientacji jaka temperatura i czas przed zdarciem pwinny byc. Jeśli zerwę coś na chama i zostanie klej, nawet z papierem to szmatka nasączona rozpuszczalnikiem (takim co przy farbach olejnych na półkach stoi) w kilkadziesiąt sekund załatwia sprawę do czysta. Na szczescie wiekszosc, ktorych uzywam po kapieli w cieplej wodzie sama odchodzi.

Link to comment
Share on other sites

a na klej wg mnie jest tylko jedna metoda: druciak+ płyn do mycia naczyń :) i koniecznie zimna woda, bo w ciepłej klej zaczyna się ciągnąć

Jeśli zamiast płynu do muycia naczyń użyjesz Cifa albo czegoś podobnego ciągnący się klej nie stanowi problemu (te granulki co mają czyścić obklejają gluta i przestaje być taki lepijący się)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.