Skocz do zawartości

Suche drożdże po otwarciu saszetki - przechowywać?


regnotyp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam składniki na 20L warkę, w tym drożdże suche - jedna saszetka. Warkę chciałbym jednak podzielić na dwa warzenia po 10L. Co wtedy z drożdżami:

 

a - do 10L zadawać całą saszetkę;

b - do 10L zadać pół saszetki, ale reszta się marnuje;

c - do 10L zadać pół saszetki, a reszta może być przechowywana (jak długo i w jaki sposób?)

 

Czy dobrze mi się wydaje, że prawdą będzie "b"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drożdżach Fermentis mamy napisane

Opakowanie po otwarciu ponownie zamykać i przechowywać w suchym pomieszczeniu w temp. 4ºC przez czas nie dłuższy niż 7 dni.

Ale pewnie dłużej też dadzą radę.

 

I przy okazji taka myśl forumowa - na drożdżach nie oszczędzaj. Jeśli następna część warki będzie po 3 tyg -> lepiej użyć świeżej paczki (lub gęstwy po pierwszej ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda z piwnymi nie mam takiego doświadczenia, ale suche drożdże do pieczenia chleba normalnie się pfrzechowuja po otwarciu do kilku tygodni - nawet niezamykane, tylko z zagietą torebką. Więc nie powinno być problemu z piwnymi.

Dla pewności zaklej te drugie pół opakowania tasma klejącą, a przed zadaniem na drugą warkę można zrobic starter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po whirlpoolu zostaje jeszcze trochę brzeczki, którą możesz rozrzedzić do poziomu jakiś 5BLG i z drugiej połowy przygotować starter do drugiego piwa, jeśli planujesz je warzyć wcześniej niż będziesz w stanie odzyskać gęstwę z pierwszego a na tyle później żeby martwić się przechowywaniem otwartej paczki.

 

edit: @Syndi - wydaje mi się że bardziej może chodzić o sterylność, więc porównanie do piekarniczych jest nienajlepsze w tym kontekście.

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze mi się wydaje, że prawdą będzie "b"?

Jest jeszcze d- zadajesz 1/4 saszetki, a resztę zaklejasz i do lodówki. Taka ilość spokojnie wystarczy na 10 litrów. Czasem dzielę saszetkę i nigdy nic złego w pozostałej części się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Robię warki 11L, dzielę drożdże na pół. Część zadaje, część chowam do lodówki. Polecam do zaklejanie srebrną amerykańską taśmę samoprzylepną. Świetnie się nadaje do zaklejania saszetek z drożdżami, chmielem, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zadam połowę, a drugą wrzucę do lodówki ale jednocześnie zaopatrzę się w kolejne. Nie wiem, kiedy zużyję drugą połowę składników - raczej nieprędko, żeby nie warzyć tego samego piwa. Jeśli nie będzie to jakoś przesadnie dużo później, spróbuję rozruszać te otwarte i zobaczę czy coś z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.