Skocz do zawartości

Metryczki, Sędziowie i inne rzeczy związane z konkursami


Rekomendowane odpowiedzi

Ale moim zdaniem konkursy nie są ściemą, to powiedzcie mi dlaczego pewne osoby mają często podium? Odpowiem wam, bo mają bardzo dobry warsztat i niezależnie od konkursu/sędziów ich piwa są bardzo dobre, nie muszą się martwić o takie szczegóły, bo zawsze przechodzą eliminacje! I dlatego GCh zgarnęła też ta sama osoba ;)

Słyszałem kiedyś bajkę, jak to w jednym browarze na pierwszej zmianie piwo zawsze wychodziło przeciętne, a na drugiej doskonałe (a czasem odwrotnie). Zawsze była taka reguła. Głowili się nad tym przez jakiś czas, dopiero ktoś zauważył, że pracujący na drugiej zmianie piwowar spluwa do fermentora na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam składu sędziowskiego w Grodzisku ale nie można porównywać ich z Żywcem. Nie wiem jak w tym roku ale w poprzednich nie używano arkuszy PSPD. W Grodzisku też nie używano bjcp,pspd czy innych. Jedynym kryterium byłą wiedza o Piwie Grodziskim zdobyta przez kilkanaście lat pracy przy produkcji tego piwa

Metryczki ogólnie mi wiszą, przy tym piwie chciał bym jednak poznać oceny sędziów :)

Polecam przemyslenia Tomka

http://www.4stronypiwa.pl/index.php/2013/09/spowiedz-bylem-sedzia-jestem-sedzia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moim zdaniem konkursy nie są ściemą, to powiedzcie mi dlaczego pewne osoby mają często podium? Odpowiem wam, bo mają bardzo dobry warsztat i niezależnie od konkursu/sędziów ich piwa są bardzo dobre, nie muszą się martwić o takie szczegóły, bo zawsze przechodzą eliminacje! I dlatego GCh zgarnęła też ta sama osoba ;)

Słyszałem kiedyś bajkę, jak to w jednym browarze na pierwszej zmianie piwo zawsze wychodziło przeciętne, a na drugiej doskonałe (a czasem odwrotnie). Zawsze była taka reguła. Głowili się nad tym przez jakiś czas, dopiero ktoś zauważył, że pracujący na drugiej zmianie piwowar spluwa do fermentora na szczęście.

Pamiętasz smród na ul. Piwowarskiej po południu? Tu akurat nikt nie napisze Ci tekstu 'teoria spiskowa' itp. Jeśli chodzi o temat, czas chyba na elektronikę, podczas testowania/degustacji pani lub pan wykonuje notatkę cyfrowo, plusy-minusy i opinia. Potem już pstryk na mail i już. Zabawa w skanowanie, arkusze itp to strata czasu, koszty dodatkowe. Czy Komuś nie podobał się elektroniczny formularz Birofili? Może tak powinny być metryczki wykonywane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę już pisał po raz drugi jaki eksperyment zrobiłem swego czasu. Kto lubi i czyta moje posty, ten na pewno pamięta, w każdym razie nie wyszło pozytywnie dla konkursu.

 

Nie będę szukał w Twoich postach jaki to eksperyment zrobiłeś, więc przytocz go jeszcze raz jeśli jest on istotny w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzające się kategorie na kilku konkursach to jest nuda, nie do przyjęcia dla ambitnego piwowara. Mam inną kategorię - chcę w niej wystartować, więc myśle jak zrobić dobre piwo, jak dobrać składniki, chmielenie itp. a tak jak Ty byś chciał - idę do piwnicy po 3 kolejne butelki.

 

No nie, mając 40 butelek, im wiecej wyślesz ich na konkursy, tym mniej będziesz miał dla siebie, więc pomyślisz o następnym warzeniu, ale innego piwa, gdyż ponad połowa i tak zostanie. Tak więc na róznorodność warzonych piw nie ma to żadnego wpływu, choćby był tylko jeden konkurs i tak uwarzysz 20 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.