Skocz do zawartości

Kalkulatory na piwo.org


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie właśnie policzyć IBU, google wrzucił mi kilkanaście kalkulatorów, ale wszędzie oz.'y jakieś albo ounces. :smilies: A mnie się nie chce przeliczać. Myślę, że dojrzeliśmy już do własnych kalkulatorów. Wiem, że są wśród nas tacy, co sami sobie potworzyli takie i inne kalkulatory czy nie czas już, by zamieścić je na stronie piwo.org z domyślnymi chmielami Lubelskim i Marynką? Do tego przydatny byłby kalkulator korekcji odczytu blg ze względu na temp. Kalkulator rozcieńczenia?

Jak myślicie da się to łatwo i bezboleśnie zrobić? Oczywiście chodzi mi o kalkulatory online. Wiem oczywiście, że to wszystko jest w necie, albo w ProMashu czy Qbrew, ale fajnie by było, jakby było też na piwo.org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyliczenie IBU to kiedyś zrobiłem arkusz i wrzuciłem go w dziale pliki.

A czy można to również zrobić online, to już się Elroy musi się wypowiedzieć. :smilies:

Gdyby nam się uzbierało z 4-5 kalkulatory to przerobienia ich na polskojęzyczne wersje online, to jasne. Podstawowa sprawa - muszę mieć wzór, wedle którego następuje obliczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa - muszę mieć wzór, wedle którego następuje obliczenie.

Wzory oczywiście są - siedzą jawnie w arkuszach kalkulacyjnych w dziale pliki. Przynajmniej ja w swoich nic nie ukrywałem :smilies:

Pozostaje jedynie sprawa przeklepania tego do PHP czy co tam jest akceptowane przez serwer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.