Jump to content
Sign in to follow this  
kopyr

Kalkulatory na piwo.org

Recommended Posts

Chciałem sobie właśnie policzyć IBU, google wrzucił mi kilkanaście kalkulatorów, ale wszędzie oz.'y jakieś albo ounces. :smilies: A mnie się nie chce przeliczać. Myślę, że dojrzeliśmy już do własnych kalkulatorów. Wiem, że są wśród nas tacy, co sami sobie potworzyli takie i inne kalkulatory czy nie czas już, by zamieścić je na stronie piwo.org z domyślnymi chmielami Lubelskim i Marynką? Do tego przydatny byłby kalkulator korekcji odczytu blg ze względu na temp. Kalkulator rozcieńczenia?

Jak myślicie da się to łatwo i bezboleśnie zrobić? Oczywiście chodzi mi o kalkulatory online. Wiem oczywiście, że to wszystko jest w necie, albo w ProMashu czy Qbrew, ale fajnie by było, jakby było też na piwo.org.

Jeśli chodzi o wyliczenie IBU to kiedyś zrobiłem arkusz i wrzuciłem go w dziale pliki.

A czy można to również zrobić online, to już się Elroy musi się wypowiedzieć. :smilies:

Gdyby nam się uzbierało z 4-5 kalkulatory to przerobienia ich na polskojęzyczne wersje online, to jasne. Podstawowa sprawa - muszę mieć wzór, wedle którego następuje obliczenie.

Podstawowa sprawa - muszę mieć wzór, wedle którego następuje obliczenie.

Wzory oczywiście są - siedzą jawnie w arkuszach kalkulacyjnych w dziale pliki. Przynajmniej ja w swoich nic nie ukrywałem :smilies:

Pozostaje jedynie sprawa przeklepania tego do PHP czy co tam jest akceptowane przez serwer.