Skocz do zawartości

Zmniejszenie liczby krakowskich depozytów


adamsky

Która lokacja depozytu byłaby najlepsza?  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która lokacja depozytu byłaby najlepsza?

    • Łużycka
    • Krowoderska
    • Beliny-Prażmowskiego
    • os. Teatralne
    • uważam że wszystkie depozyty powinny zostać utrzymane


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, znam ten argument że jak depozyty będą rozsiane po całym mieście to więcej osób będzie się wymieniać, bo będą mieli bliżej. W praktyce to jednak nie działa. Wystarczy porównać sobie aktywność z początków depozytu na Łużyckiej z obecną rotacją piw żeby się o tym przekonać. Zaraz ktoś pewnie napisze że teraz nie ma sezonu, ale w zeszłym roku też go nie było a w depozycie coś się działo. Zresztą kiedy uporządkować depozyty jeśli nie tuż przed startem sezonu?

 

Sam przestałem odwiedzać depozyty z prostego powodu: jeśli piwo ma tam stać miesiącami albo i dłużej, to zabawa traci dla mnie sens. Mogę gdzieś wrzucić quadrupla - przy tej częstotliwości wymiany jaka jest akurat sobie ładnie poleżakuje zanim do kogoś trafi. :)

 

Depozytów mamy 4 (teoretycznie 5, ale ten w Delikatesowie nie ruszył więc go nie liczę). Rozumiem że komuś z Huty nie będzie się chciało jechać na Łużycką, dlatego proponowałbym jedno z dwóch rozwiązań:

1. Jeden główny depozyt, gdzieś w centrum, wydaje się że najlepsza byłaby Krowoderska

2. Dwa depozyty w różnych częściach miasta, na przykład os. Teatralne + Łużycka.

 

Ja głosuję za jednym depozytem na Krowoderskiej. Wolę podjechać kawałek ale mieć większy wybór piw i szybszą recenzję. Zwłaszcza że takie wymiany robi się tak na prawdę raptem kilka razy w roku, więc podjechanie do centrum nie powinno być problemem.

 

 

Dołączam ankietę wielokrotnego wyboru, ale wolałbym żebyśmy osiągnęli porozumienie na drodze dyskusji niż liczenia głosów. :)

Edytowane przez adamsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam,że lepiej aby był jeden depozyt centralny, rotacja nie jest duża (nie była też nawet jak był jeden na Łużyckiej, z tego co pamiętam było koło 5-7 aktywnych uczestników, plus ktoś tam czasami coś dorzucił) żeby jeszcze bardziej ją obniżać.

Wolałbym nawet dalej jechać ale żeby piwa w depozycie były świeższe.

 

Najlepiej wybrać na drodze porozumienia z osobami którym przeszkadza słaba rotacja jakiś jeden depozyt (bo jak komuś nie przeszkadza to pewnie i tak będzie chodził gdzie najbliżej).

Po wybraniu depozytu głównego resztę oczywiście można zostawić ale to już do wymian lokalnych.

 

PS Ja czasami mam obawy odnośnie mojego piwa, które w depozycie leży z pół roku, chociaż u mnie warka poszła w 2-3 miesiące, czy się jakiś granat z niego nie zrobił itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki , no to ja kliknąłem na dwa , Łużycka ze względu na dogodną dla mnie lokalizację ,i Krowoderską bo widzę że ten będzie odpowiadał większości osób. Jeśli głównym zostanie Krowoderska to tam podjechać tam to nie problem dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że lepsze rozwiązanie to jeden punkt w centrum i tak zagłosowałem na Krowoderską.

 

Jeśli będzie więcej punktów to każdy będzie zanosił swoje piwa tam gdzie ma najbliżej i w każdym puncie, przy dobrych wiatrach będą 2-3 osoby które zostawiają swoje i będzie to słabo działało. Zastanawia mnie tylko czy jak zlikwiduje się punkt na Łużyckiej (a tam do tej pory chyba najwięcej osób zostawiało) czy to nie zniechęci tych co tam zostawiali swoje piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko czy jak zlikwiduje się punkt na Łużyckiej (a tam do tej pory chyba najwięcej osób zostawiało) czy to nie zniechęci tych co tam zostawiali swoje piwa.

Przy każdej likwidacji depozytu jest takie ryzyko, ale na chwilę obecną nie widzę innej możliwości, żeby rozruszać wymianę w Krakowie.

Na dłuższą metę powinno zadziałać samo. Jeśli w jakimś depozycie będzie duża rotacja, to ludzie będą chętniej przynosić piwa tam, niż do punktów gdzie niewiele się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też aby rotacja była dobra warto aby nie było zbyt dużo piw w depozycie, te ok.15 sztuk co było na Łużyckiej to wg mnie max.

Jakby ktoś chciał spróbować czyjegoś konkretnego piwa, to zawsze może poprosić na priv o doniesienie.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca w temacie , ale jeśli ktoś ma ochotę to mamy utworzoną grupę dla piwowarów z Krakowa i okolic na FB. Krakowscy Piwowarzy Domowi. Tam też możemy przedyskutować sprawę depozytów.

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, to się wypowiem :)

 

W tym sezonie chciałem wreszcie skorzystać z depozytów i podrzucić coś swojego. Na razie nie mam dylematu, bo obecnie nie mam czym się wymienić, ale duży zgryz miałbym z wyborem miejsca. Strasznie ich dużo. Dlatego popieram pomysł "jednego słusznego" depozytu gdzie rotacja byłaby większa i szybsza. Gorzej z konkretną decyzją.

Z jednej strony każdemu powinno być możliwie wygodnie dojechać, stąd lokalizacja na Krowoderskiej w centrum wydaje się sensowna (sorry, ale czasami szybciej dostać się nawet do Katowic niż na Teatralne). Z drugiej strony Łużycka też nie powala, ale jest najstarsza i ma największą renomę...

Stąd oddaję głos na oba powyższe, z zastrzeżeniem, że którekolwiek zostanie wybrane to będzie OK, byle jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.