Skocz do zawartości
szymcio

Wspólny zakup słodu ze Strzegomia: okręg Jastrzębie, Rybnik, Żory

Rekomendowane odpowiedzi

Czy byłby ktoś zainteresowany zakupem większej ilości słodu bezpośrednio w strzegomiu? Można by sporo oszczędzić przy większej ilości zamówień. Gdyby znalazła się odpowiednio duża liczba chętnych, jestem gotowy nawet pojechać i ewentualnie rozdzielić zakupy.

Jestem z Jastrzębia Zdroju, ale może znajdzie się ktoś w okolicy (Żory, Wodzisław, Rybnik, Cieszyn), kto byłby zainteresowany tematem? Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem wstępnie zainteresowany, do Żor mam jakieś 40km, więc trasa w obie strony to nie więcej jak 30zł. Z tym że od razu zaznaczam, że moje zamówienie będzie 200kg+ :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szymcio jak dużym autem dysponujesz (jaka ładowność) 2 lub 3 lata temu kupowaliśmy z Porterem i Strzegom za dodatkową opłatą dostarczył słody na palecie.

Pozdrawiam Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam samochód osobowy, ale myślałem o wypożyczeniu przyczepki, standardowej czyli chyba ok 750kg ładowności. Ale gdyby opłata za dostarczenie słodu była faktycznie atrakcyjna, to czemu by nie skorzystać.

Cena za podróż w obie strony (ok 500km, przyczepa, opłaty na autostradzie) to 180 - 220zł. Patrząc na cenę wysyłek w sklepie ze Strzegomia: do 500kg cena wysyłki to 176zł. Wychodzi, że mogłoby się to opłacić. To jest ok 35gr, które trzeba by doliczyć do każdego kilograma + ewentualnie cena za worki, jeżeli zamówimy słody w większych workach i będzie trzeba je rozdzielać.

Ewentualnie można zrezygnować z autostrady. Wtedy mamy ok 480km, koszt podróży to ok 150-160zł.

Edytowane przez szymcio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taniej ten transport wyjdzie niż za paliwo zapłacisz. Plus za przyczepę, autostradę i kilka zmarnowanych godzin, IMO się nie kalkuluje. Rozsądna opcja to zamówić duży transport w jedno miejsce i każdy sobie podjedzie. Tylko musi ktoś dysponować warunkami do przebuforowania kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozważ czy warto, bo w HomeBrewing są pale ale i pilzneński w takich samych (a nawet niższych jeśli uwzględnisz rabat) cenach dostępne w workach 25kg. I na miejscu praktycznie. więc w tym przypadku HB "dysponuje warunkami do przebuforowania kilka dni" ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt, cena atrakcyjna. Ale w paczkach 25 kg mają tylko pilzneński i pale ale. A szkoda bo by się opłacało. Prawdę mówiąc nie wiedziałem, że HB jest tak blisko. A ja cały czas do Chorzowa jeździłem...

pzdr

Edytowane przez szymcio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W każdym bądź razie, jeśli znajdzie się odpowiednia liczba chętnych tak by zamówić te 500 kg, to ja mogę przechować ewentualnie rozdzielić zamówienie. Piwnice mam małą (przynajmniej suchą), ale jakoś se poradzę. Ja jestem gotowy zamówić ok 75 kg.

Na marginesie - przy zamówieniu 175kg pilzneńskiego w strzegomiu, 25kg razem z kosztami wysyłki (o ile zamówimy całe 500kg), wychodzi ok 70zł. Przy kilku workach to już spora suma.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeliczyłem zapotrzebowanie dla mnie. Będę potrzebował ok. 175kg (75 pils, 75 pale, 25 monach). Za to w Strzegomiu zapłacę 495,1 plus przesyłka (do 300kg) 161zł, czyli razem 656,1zł. Jeśli znajdą się chętni żeby dobić wagowo do tych 300kg to oczywiście przesyłka będzie wychodzić jednostkowo taniej na kg słodu.

W HB za słód wychodzi 571,5zł (dużo zawyża monachijski pakowany po 5kg) plus moje paliwo i wycieczka do Cieszyna i z powrotem, czyli ok. 70zł, razem 640zł. Niby 15 zł taniej.

Przy moim zamówieniu (175kg) w Strzegomiu średnio kg słodu wychodzi 3,75, gdyby wziąć pełne 300kg cena spada do 3,37. W HB jak dla mnie 3,66zł/kg. Szybka decyzja, bo jeśli nie będzie chętnych to chyba w sobotę się wybiorę pozwiedzać piękne miasto :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie - próbowałem już uskutecznić taką inicjatywę, ale z wysyłką jest to nieopłacalne.

Dlatego mam pytanie/propozycję dla mieszkających gdzieś w pobliżu.

Mam gdzieś chyba bon na 10% zniżki w Słodowni Strzegom. Niestety mam tam cholernie daleko - mógłbym ten bon komuś udostępnić np. za paczuszkę ześrutowanego słodu podstawowego czy coś w tym stylu - myślę, że się dogadamy :) Szkoda, żeby zniżka przepadła.

PS. Górny próg na zakupy z rabatem 10% to 1000zł. Jeszcze muszę sprawdzić czy to na pewno było 10% i czy rabat jest jeszcze aktywny :P Jak coś, to dajcie mi info na PW.

Edytowane przez ThoriN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi