Skocz do zawartości

Pumpkin Ale


josh.kowalski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolejną warkę w swojej karierze piwowara domowego chciałbym uwarzyć w stylu pumpkin ale.

Zasyp prezentuje się tak:

Weyermann Pale Ale 5 kg

Biscuit 1kg

Ok 2-2.5 kg dyni.

Dynie oczywiście wcześniej chcę zapiec z cukrem trzcinowym, cynamonem, imbirem, gałka muszkatołową i gozdzikami.

Zacieranie :

66 C 60 min

72 C 10 min

Chmielenie :

Sybilla 50g FWH

Citra 25 g 5 min.

Drozdze albo t58 albo s04.

I tutaj pytanie. Jak wygląda chmielenie. Chciałbym uzyskać lekką goryczkę, i aromat chmielowy i nie przykryć dyni jednocześnie. Po drugie co do chmielu na aromat. Chciałbym jakiś o aromatach podkreslajacych przyprawy.

No i drozdze. Czy lepiej t58 dla przyprawo estrowego profilu czy s04 dla bardziej neutralnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z 5,2kg dyni po upieczeniu (nie polecam kroić w kostke) wyszło 1,7kg.

Drożdże bym polecał t-58, ja takie zadałem.

Z przypraw dodanych do pieczenia dyni nic nie zostanie. Ja dałem na ostatnie 5 minut gotowania.

Chmielenie na aromat ok. Goryczkę proponuje wyliczyc na około 20 IBU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zrobiłem takiego Pumpkina to już mój trzeci i recepturę dopieściłem jak mogłem :D Możesz pominąć słód czekoladowy i kawowy, ale resztę procesu doradzam zrobić w taki sposób jak ja, bo bazuje na pumpkinie scoobiego czyli amerykańskim przepisie skąd to piwo pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zastąpić, ale w tym piwie nie ma dominować aromat chmielowy, tylko przyprawy i słodowość - karmel ;) Goryczka ma też być lekka do niewyczuwalnej. pierwsze skrzypce ma grać lekka słodkość od dyni i charakter słodowy piwa. Ale każdy zrobi jak chce to wolny styl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się tak zastanawiam. Przy takim zasypie brewtarget pokazuję 15 blg i przy takim chmieleniu 35 ibu. Dla mnie to nie dużo, ale jestem skrzywiony już i chmielu dla mnie zawsze za mało. A fuggle i progress ma korzenny aromat, który moim zdaniem bardziej będzie tu pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w Kauflandzie dostępne są odmiany dyni: prowansalska (muszkatułowa), masłowa (butternut) i makaronowa (spagetti) oraz już wcześniej wprowadzona hokkaido. Na pewno z muszkatułowej warto robić, bo jest jedną z najbardziej aromatycznych odmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Obecnie w Kauflandzie dostępne są odmiany dyni: prowansalska (muszkatułowa), masłowa (butternut) i makaronowa (spagetti) oraz już wcześniej wprowadzona hokkaido. Na pewno z muszkatułowej warto robić, bo jest jedną z najbardziej aromatycznych odmian.

Napewno? Bo mi polecali hokkaido

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.