Skocz do zawartości

Trzecie życie kapslownicy młotkowej


bielok

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Coś mi się dziś zdało że moje belgijskie już dość długo stoi na cichej postanowiłem więc zabutelkować warkę #16. Nie miałem już sumienia pożyczać od Marka grety więc wymyśliłem jak w piwnicy mogę zabutelkować piwo kapslownicą młotkowa bez użycia młotka.

 

Potrzebne będą:

- długi ścisk stolarski

- jakiś stół warsztatowy

- kapslownica młotkowa

 

Ścisk stolarski umocowałem do stołu warsztatowego od dołu, wiercąc w "podstawie" ścisku cztery otwory i przykręcając wkrętami mniej więcej tak:

 

scisk.jpg

 

następnie podstawia sie butelkę, nakłada kapsel oraz kapslownice w miarę równo pod ścisk:

przed_kapslowaniem.jpg

 

i następnie się kręci aż kapslownica pokona opór kapsla i kapsel sie zaciśnie:

po_kapslowaniu.jpg

 

kapsel.jpg

 

 

Po nabraniu wprawy idzie to całkiem sprawnie ;) Użyłem ścisku domowej produkcji z gwintem metrycznym i w związku z tym musiałm się trochę nakręcić korbką, gdyby był użyty gwint trapezowy o dużym skoku (tak jak w sciskach sklepowych) kapslowanie szło by sprawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja zrobiłem coś znacznie mniej wyrafinowanego. Przywiązałem moją kapslownicę do kantówki drewnianej (wymiary w cm: 2x4x100) około 40 cm od jednego z końców. Jeden koniec kantówki idzie pod parapet, drugi w dłoń a kapslownica nad butelkę. Butelka stoi na stołku (i ewentualnie na książkach/deseczkach jeśli jest zbyt niska).

 

Całość zobrazowana została na zdjęciu. Przepraszam za jakość, ale robiłem kamerką internetową :)

 

Czerwona strzałka pokazuje gdzie i jak przyłożyć siłę.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez clumsey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.