Skocz do zawartości

Kwaś↓ność młodego piwa ze sładami palonymi


mpx80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pierwszy raz w życiu uwarzyłem piwo z dodatkiem słodów palonych (stout owsiany, 0,3 kg słodu palonego). Sprawdzając stopień odefermntowania stwierdziłem że piwo jest wyraźnie kwaśne. Owa kwaśność zmimimalizuje się w czasie refermentacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie refermentacji nie, w czasie leżakowania- prawdopodobnie. O ile nie jest to infekcja. Jeśli nie masz odniesienia do innych piw na danym etapie fermentacji, to ocenianie piwa może przysporzyć niepotrzebnych stresów.

Edytowane przez MichalW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że w pierwszym Stouciku była infekcja, bo nie szło go wypić, jednak z miesiąca na miesiąc kwas zanika (aż żal mnie bierze, że większą część warki rozdałem...).

 

Czy kolega bnp mógłby rozwinąć temat odnośnie miękkości wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że w pierwszym Stouciku była infekcja, bo nie szło go wypić, jednak z miesiąca na miesiąc kwas zanika (aż żal mnie bierze, że większą część warki rozdałem...).

 

Czy kolega bnp mógłby rozwinąć temat odnośnie miękkości wody?

A czymże zawinili obdarowywani piwem, o którym wiedziałeś ze się go nie da wypić i podejrzewałeś w nim infekcje? No chyba, że to literówka się wdarła i miało być "wylałem", a nie "rozdałem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw się czyta i uczy, poznaje co i jak, poznaje zależności itp dopiero później pisze.

nie mam zamiaru dyskutować bo wiedza jest szeroko omówiona na forach odnośnie wpływu wody na styl piwa ...

tak czy siak 1 łyżka węglanu wapnia usuwa kwaśność z ok 2 kg palonych słodów/ zboża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z BJCP:

Flavor: Moderate roasted, grainy sharpness, optionally with light to moderate acidic sourness, and medium to high hop bitterness.

Smak: Średnio prażony, ziarnista ostrość, ewentualnie z lekką do umiarkowanej kwaskowatością i średnią lub dużą goryczką.

Jęczmień palony może mieć kwaskowy posmak podobnie jak kawa. Wrzuć do szklanki szczypte soli, jeżeli kwaskowy smak zmieni się na słodkawy, to następnym razem do zacieru daj więcej gipsu piwowarskiego.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to soli (NaCl), gipsu piwowarskiego, czy może węglanu wapnia? Bardzo różne bywają zalecenia odnośnie postępowania z palonym ziarnem. Wg mojej wiedzy: węglan wapnia pozwala na wygładzenie ostrości palonego smaku. Gips piwowarski stosuje się w piwach chmielonych aby wydobyć chmiel. Sól - w kawie słyszałem, że pomaga zneutralizować kwaśność, ale czy w piwowarstwie się stosuje?

Scooby czy mógłbyś się podzielić swoją wiedzą w tej tematyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że w pierwszym Stouciku była infekcja, bo nie szło go wypić, jednak z miesiąca na miesiąc kwas zanika (aż żal mnie bierze, że większą część warki rozdałem...).

 

Czy kolega bnp mógłby rozwinąć temat odnośnie miękkości wody?

A czymże zawinili obdarowywani piwem, o którym wiedziałeś ze się go nie da wypić i podejrzewałeś w nim infekcje? No chyba, że to literówka się wdarła i miało być "wylałem", a nie "rozdałem"

 

Planowałem wylać, ale skoro niektórym osobom smakowało i sami chcieli... Zresztą tak jak pisałem- kwasik zanika (zostało mi jeszcze kilka butelek, więc dam im poleżeć do grudnia, bo może być tylko lepiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.