Skocz do zawartości

Gęstwa drożdżowa WB-06 Safbrew


vettis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam do was pytanko. Mój pszeniczniak powoli kończy fermentacje burzliwą , mam zamiar w niedziele uwarzyć drugiego. Tamtego zlać na cichą i zaraz zalać świeżą brzeczką gęstwe. I teraz nie wiem czy użyć świeżych drożdży czy gęstwy, a jeśli gęstwy to w jakiej ilości? Mogę po prostu zlać piwo i zalać całą gęstwe brzeczką? Jej ilość nie wpłynie na smak piwa? Chcę ograniczyć zakażenie gęstwy i nie grzebać w niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będzie ;) Pierwszy raz stawiałem pszeniczne i pierwszy raz miałem do czynienia z tymi drożdżami. Więc zobaczę, mam saszetkę świeżych jak by co. Dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] gęstwę zebrać sterylną łyżką do sterylnego słoika. [...]

Za dużo zabawy. Gęstwę (100 ml dodać do brzeczki /edit: w czasie chłodzenia brzeczki poprzednie pszeniczne zlewasz na cichą i ładujesz drożdże do nowego fermentora, zalewasz brzeczką). Jeśli gęstwy będzie trochę więcej to do sterylnego słoika i na weizenbocka ze tydzień!

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki za odpowiedź. Właśnie teraz stawiam Koelsch-a i mam gęstwę z lodówki us- 05 czekam aż się obudzą, odmierzę 100 ml i zapodam do brzeczki.

Moje wyniki po użyciu gęstwy z tych drożdży są fatalne.

Co prawda gęstwa była dość stara bo miała już 4 tygodnie, ale żadnych oznak infekcji.

 

Smak piwa dobry, ale b. duży osad w butelce - dodatkowo słabo zbite, piwo musi być mocno schłodzone i nalane do kufla po "aptekarsku" a i tak 1/3 piwa zostaje w butelce zmętnione drożdżami (leżakuje ponad 1,5 miesiąca)

Jeżeli po piwa trafi trochę zmętnionych drożdży smak staje się tragiczny ;)

 

EDIT:

Poza tym US-05 do Koelscha? :rolleyes:

Edytowane przez admiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko' date=' dzięki za odpowiedź. Właśnie teraz stawiam Koelsch-a i mam gęstwę z lodówki us- 05 czekam aż się obudzą, odmierzę 100 ml i zapodam do brzeczki.[/quote']

Moje wyniki po użyciu gęstwy z tych drożdży są fatalne.

Co prawda gęstwa była dość stara bo miała już 4 tygodnie, ale żadnych oznak infekcji.

 

Smak piwa dobry, ale b. duży osad w butelce - dodatkowo słabo zbite, piwo musi być mocno schłodzone i nalane do kufla po "aptekarsku" a i tak 1/3 piwa zostaje w butelce zmętnione drożdżami (leżakuje ponad 1,5 miesiąca)

Jeżeli po piwa trafi trochę zmętnionych drożdży smak staje się tragiczny ;)

 

EDIT:

Poza tym US-05 do Koelscha? :rolleyes:

Wyobraź sobie że tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze do niedawna przyjmowało się, że gęstwy po suchych drożdżach się nie zbiera. Cena suchych nie powala, to raz. A dwa - saszetkę można podzielić na dwoje, troje, lub czworo, zrobić starter i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze do niedawna przyjmowało się, że gęstwy po suchych drożdżach się nie zbiera. Cena suchych nie powala, to raz. A dwa - saszetkę można podzielić na dwoje, troje, lub czworo, zrobić starter i powinno być ok.

Te same źródła mówią, że z drożdzy suchych nie robi się startera ;)

Edytowane przez coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze do niedawna przyjmowało się' date=' że gęstwy po suchych drożdżach się nie zbiera. Cena suchych nie powala, to raz. A dwa - saszetkę można podzielić na dwoje, troje, lub czworo, zrobić starter i powinno być ok.[/quote']

Te same źródła mówią, że z drożdzy suchych nie robi się startera ;)

Racja, racja. Tylko 1/3 czy 1/4 saszetki to może być mało na warkę, a raczej na pewno będzie. Dodatkowo jak sobie taka saszetka poleży w lodówce jakiś czas, to dla bezpieczeństwa, chyba jednak lepiej zrobić starter ze słabej brzeczki (takiej 5 blg). Nigdy nie wiadomo czy się tam coś nie zalęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęstwa z US-05 szybko zabrała się do pracy już po 7 godzinach było widać oznaki fermentacji w rurce, wolałem założyć ją tym razem, bo uzbierało mi się 28 litrów brzeczki i bałem się że będzie wychodzić piana przez nie domkniętą pokrywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęstwa z US-05 szybko zabrała się do pracy już po 7 godzinach było widać oznaki fermentacji w rurce, wolałem założyć ją tym razem, bo uzbierało mi się 28 litrów brzeczki i bałem się że będzie wychodzić piana przez nie domkniętą pokrywę.

Przy użyciu drożdży US-05, czapa z piany miała u mnie ok. 20cm wysokości, jak fermentujesz w standardowym fermentatorze, to przy 28 litrach możesz spodziewać się, że piana będzie wyłazić przez rurke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęstwa z US-05 szybko zabrała się do pracy już po 7 godzinach było widać oznaki fermentacji w rurce' date=' wolałem założyć ją tym razem, bo uzbierało mi się 28 litrów brzeczki i bałem się że będzie wychodzić piana przez nie domkniętą pokrywę.[/quote']

Przy użyciu drożdży US-05, czapa z piany miała u mnie ok. 20cm wysokości, jak fermentujesz w standardowym fermentatorze, to przy 28 litrach możesz spodziewać się, że piana będzie wyłazić przez rurke.

Masz rację, właśnie mi się to dzieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
41 minut temu, DonBeer napisał:

do 15L dałbym 70-80ml gęstwy, daj 5-6 łyżek stołowych gęstwy i będzie dobrze ;)

ten płyn z drobinkami drożdży czy gęstą warstwę z wierzchu? ja wiem, że słowo gęstwa wskazuje co to ma być ale wolę upewnić się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tangomagic napisał:

ten płyn z drobinkami drożdży czy gęstą warstwę z wierzchu? ja wiem, że słowo gęstwa wskazuje co to ma być ale wolę upewnić się :D

Ja w takim przypadku potrząsnął bym kilka razy tym słoikiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jancewicz napisał:

Ja w takim przypadku potrząsnął bym kilka razy tym słoikiem... 

 

@tangomagic zrób tak jak @Jancewicz podpowiedział, i dodaj odpowiednią ilość łyżek. Ja kilkukrotnie w dzień warzenia  przelewałem jedno piwo na cichą, gęstwę zamieszałem fermentorem i wlewałem połowę  do świeżej brzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.