Jump to content
Sign in to follow this  
marekch2

Chmiel

Recommended Posts

Kupiłem po jednej porcji po 500 g. Zobaczę co to jest. Dziękuję za cynk. JK

Odświeżę troszkę temat. Jest obecnie kilka ofert i z dwie wyglądają bardzo konkurencyjnie

http://allegro.pl/listing/search.php?category=73973&sg=0&string=chmiel

zwłaszcza te 5 kg Marynki lub Lubelskiego za 120 zł z przesyłką. Jakby był ktoś chętny ze Szczecina to cena za 100 gram wynosi 2,40 zł. Dowiadywałem się i chmiel jest z 2009 roku. Ja bym chętnie po 500 gram łyknął. Na pewno będzie można się ugadać na mieszaną paczkę Marynka Lubelski w zależności od potrzeb. :D

Odświeżę troszkę temat. Jest obecnie kilka ofert i z dwie wyglądają bardzo konkurencyjnie

http://allegro.pl/listing/search.php?category=73973&sg=0&string=chmiel

zwłaszcza te 5 kg Marynki lub Lubelskiego za 120 zł z przesyłką. Jakby był ktoś chętny ze Szczecina to cena za 100 gram wynosi 2,40 zł. Dowiadywałem się i chmiel jest z 2009 roku. Ja bym chętnie po 500 gram łyknął. Na pewno będzie można się ugadać na mieszaną paczkę Marynka Lubelski w zależności od potrzeb. :beer:

Jak przechowywać większą ilość chmielu?. Najlepszy jesz pakowany hermetycznie, taki luźny dobrze jest zamrozić.Ja zamówię sobie 2 x po 500g lubelski i marynke

ja mam zgrzewarkę do folii. Hermetycznie to nie zamknę, ale przynajmniej odetnę dopływ świeżego powietrza do wewnątrz, więc nie będzie wietrzał. Problem z tym że tylko oferta 5 kilo jest naprawdę atrakcyjna. Gdyby zebrało się chętnych na 4 kg ze Szczecina to można by zamówić wspólnie.:beer: Zawsze to taniej niż sklepie

Kupuję kilka kg chmielu co rok bezpośrednio od producenta.

Pakuje ciasno i szczelnie do wiader + zawiniątko z pirosiarczynem + Co2.

dodatkowo chmiel cały czas jest w jak najniższej temperaturze.

Powinniśmy jeśli jest nas stać, kupować w sklepach piwowarskich. Z banalnego powodu. Czym bogatszy sklep tym większy asortyment. A czy warka wyjdzie za 40 czy 45zł. To chyba aż tak nas po kieszeni nie uderzy.

Powinniśmy jeśli jest nas stać, kupować w sklepach piwowarskich. Z banalnego powodu. Czym bogatszy sklep tym większy asortyment. A czy warka wyjdzie za 40 czy 45zł. To chyba aż tak nas po kieszeni nie uderzy.

Niby tak niby nie. Moim zdaniem surowce do produkcji domowego piwa, oczywiście przy dominującym kryterium jakości, są takim samym produktem jak benzyna, buty, mąka czy inne dobra trwałe. Jeżeli sklep kupuje chmiel od plantatora i pakuje w foliowe worki to dlaczego my nie możemy tego robić. Im więcej plantator sprzeda drobnym nabywcą, tym chętniej będzie to robił i może również wzbogaci asortyment chmieli :beer:. No ale jak kto woli, nie namawiaj już więcej, nie mój w tym interes. Sklepy za to mają wyłączność i dobre marże na słodach.

Kupuję kilka kg chmielu co rok bezpośrednio od producenta.

Pakuje ciasno i szczelnie do wiader + zawiniątko z pirosiarczynem + Co2.

dodatkowo chmiel cały czas jest w jak najniższej temperaturze.

To, że siarka zwiększa okres przydatności do użycia chmielu to znany mi temat, ale jaką role spełnia dwótlenek węgla i jak się go stosuje?

Co2 jest cięższy od powierza, więc go wypiera z pojemnika. Jak nie ma dostępu do tlenu to chmiel nie ulega destrukcji..