Skocz do zawartości

Wiertarko-wkrętarka sieciowa


a_r_e_k

Rekomendowane odpowiedzi

nie dałoby bez przekładni. W Monster Millu pilzneński da rade zmielić wkrętarka (ale pożądna Makita), pszenicznego nie ruszy. Osobiście podłączam wiertarkę bez sprzęgła przeciwprzeciążeniowego 550W (20 letni Ryobi). Nowa AEG 650W ze sprzęgłem się wysprzęgla na pszenicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA 16 ROLEK PAPIERU QUEEN ZA 9,99 zł!!!!!!!!! Dostajesz awans!!!

 

A na serio ma za małą moc ta wiertarka... Może wkrętu do regipsu da radę i lekkie prace, ale do cięższych to trochę lipa jest... Sam osobiście załatwiłem podobny chiński szit o mocy 250 W na śrutowniku, szła jak po grudzie coś tam mieliła, czasem stawała dopóki się nie spaliła... Ale ja ją kupiłem za 15 zł ją na szrocie niemieckim więc żal mi nie było... Teraz mam porządną wiertarkę 550 W tylko bez regulacji, ale najważniejsze, że daje radę i ani pszenica ani owies jej nie zwalnia :) Więc moim zdaniem poluj na coś mocniejszego.... Pytanie jeszcze do jakiego śrutownika chcesz tą wiertarkę, bo może lepiej silnik od pralki użyć albo jakiś motoreduktor z przełożeniem?

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam żarnowy breferma i stara niemiecka wiertarka 550W daje radę. Macie w Wielkopolsce w Czaczu szrot, zresztą w kilku innych miejscach też, poszukaj tam, można dorwać tanio mocne niemieckie wiertarki, fakt że stare, ale do celów śrutowniczych idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stary śrutownik sporych rozmiarów. Ciężko szło korba która mała tez nie jest. Do napędu użyłem maszynki do mięsa zelmer, połączonej przez sprzęgło plastikowe ( odkręcone od ślimaka do mielenia). W razie przeciążenia pęka sprzęgło. Ześrutowałem w ten sposób kilka worków słodu. Gdzieś w sieci znalazłem zdjęcie śrutownika połączonego z krajalnicą do chleba.

Czy to krajalnica czy maszynka - mają wolne obroty, przy dość dużej sile, maszynka ma chyba więcej mocy.

post-4201-0-49042700-1411649395_thumb.jpg

Edytowane przez lewatywa8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, jak wiertarka firmowa np. Makita, Hitachi, Bosch to 550W da radę, ale jak chcesz kupić marketówkę to od razu daj sobie spokój z wszystkimi chińskimi po 50 zł nawet 2000W. Ale mówię tu o tych najtańszych plastikach z najniższej półki. Można kupić taką z Chin ale ciut lepszą za 150-200 zł tylko min 750W a najlepiej 1050W.

Edytowane przez Wojen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie, a cóż wy się tak tą mocą ekscytujecie.

Z punktu widzenia śrutownika liczy się raczej moment obrotowy, a nie moc.

Oczywiście, że bez mocy momentu nie będzie ( ;) ), ale bez przesady z tymi kilowatami.

Skoro śrutownik GABEJ można skutecznie napędzić silnikiem od wycieraczek to nie umiem pojąć po co komu te kosmiczne moce.

Wiertarki w stosunku do wkrętarek mają za wysokie obroty i zdecydowanie mniejszy moment "na starcie" i stąd te problemy z ich zastosowaniem do napędu śrutownika.

 

ale ja się nie znam, ja tylko dobre piwo lubię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu chodzi o obroty to jak z silnikiem samochodowym - co z tego że wiertarka ma jeden kW przy 3,5 tysiącach obrotów - przy 200-300 jakie są maksymalne dla śrutownika będzie miała jedną dziesiątą tego i w dodatku się zaraz spali bo nie będzie wentylator dobrze ciepła z wiertarki odprowadzał. Ja mam takiego chińczyka do śrutownika zmielił kilkaset kilo, raz poszedł z niego ogień, a i tak jedzie dalej i jeszcze sporo zmieli. Są teraz takie dwubiegowe - te się super nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ja mam takiego chińczyka do śrutownika zmielił kilkaset kilo, raz poszedł z niego ogień, a i tak jedzie dalej i jeszcze sporo zmieli.

Jak obrońcy praw człowieka sie Tobie do dupy dobiorą to będziesz cienko śpiewać :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A posiadasz zbędną maszynkę do mielenia? Ja mam taką jak z aukcji, na stałe połączona ze śrutownikiem poprzez plastikowe sprzęgło i kawałek profilu kwadratowego. Całość zamocowana na płycie wiórowej, nakładanej na fermentor.

http://allegro.pl/ma...4630773759.html

post-4201-0-65232500-1411722705_thumb.jpg

post-4201-0-60280600-1411722793_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z takiego rozwiązania. Obroty nie są jakieś mega szybkie. Sypie tylko słód do leja, po skończonej pracy płytę wraz z śrutownikiem i maszynką przekładam na fermentor w którym przyniosłem słód do śrutowania. Całość stoi na strychu do następnej warki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porządna wiertara

moje dzisiejsze doświadczenie ze śrutowania świeżo otrzymanym PORKET'em wskazuje, że jest to raczej mało prawdziwe stwierdzenie.

PORKET'a napędzałem wkrętarką 14,4V najlepszej firmy "no name" zasilaną ładowarką do akumulatorów samochodowych tej samej firmy ;)

Wkrętarka pobierała ok 10A prądu (ale to już ładowarka była ograniczeniem i tym sposobem ześrutowałem na próbę ok 5 kg słodu pilzneńskiego.

Nie uważam, że było to rozwiązanie idealne, ale podtrzymuję, że nie potrzeba żadnych kilowatowych wiertarek tylko elektronarzędzie o odpowiednich obrotach znamionowych i odpowiednim momencie rozruchowym. Co prawda edukację elektromechanika ukończyłem dziesiątki lat temu, ale chyba zasady działania i charakterystyki różnych silników prądu stałego i przemiennego się nie zmieniły.

Następnym razem rzeczoną wkrętarkę zasilę źródłem o większej wydajności prądowej (np. zasilacz ATX dający 15A na linii 12V) lub z aku. 12V 80Ah (bo taki mi leży niepotrzebny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.