Skocz do zawartości

19-20.06.2015- XIII Konkurs Piw Domowych - Lotny Żywiec/Cieszyn 2015


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Czesław napisał: 'Dam se uciąć'. Był kiedyś film-serial 'Opowieści z krypty', dwóch najlepszych pokerzystów zagrało w pokera i właśnie przegrana to fant, obcinanie, od palców do... na końcu grali nosami, dwa kadłubki, spasowali. Remis-koniec filmu. W grudniu kupię GCh jeśli będzie w Kielcach. Ja bym sobie nie dał nic obciąć :)

A ja bym chciał namiary na Twojego dilera. Swoją drogą swego czasu śmialiśmy się że "rozszyfrowaliśmy" Twojego nicka, a tu się okazuje iż to może być prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaras, rozwiń myśl :) Trupek na końcu filmu rechotał, zapomniałem dopisać. Nick to po prostu inicjały, czasami mnie nazywają znajomi 'Banderas' a brata 'Bandi' . Wracając do tematu, tegoroczna impreza była pod względem piw rekordowa, ciekawe ile będzie na przyszłorocznej? Może dlatego kategorie są trudne /ciekawe /nietypowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

8. White IPA [14-18°Blg] Białe IPA stanowi hybrydę, połączenie belgijskiego piwa pszenicznego (Witbier) o charakterze przyprawowym z piwem mocno chmielonym, jakim jest American India Pale Ale. Baza słodowa została zaczerpnięta z Witbiera i zwykle stanowi ją słód pilzneński oraz pszeniczny, do chmielenia wykorzystywane są odmiany nowofalowe, głównie amerykańskie. Stosuje się szczepy drożdży zarówno wywodzące się z Belgii, jak i USA, a „pikanterii” piwu nadają dodatki curaçao oraz kolendry. Najważniejszą cechą jest harmonijne połączenie mocnych aromatów owocowych i cytrusowych, wyraźnej chmielowej goryczki z charakterystycznymi belgijskimi nutami przyprawowymi.

 

Panowie, czy tu nie wkradł się błąd? Witbier nie ma w składzie słodu pszenicznego, jest pszenica N/S, więc o co chodzi, jak ma w końcu być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8. White IPA [14-18°Blg] (...) Baza słodowa (...) zwykle stanowi ją słód pilzneński oraz pszeniczny

Panowie, czy tu nie wkradł się błąd? Witbier nie ma w składzie słodu pszenicznego, jest pszenica N/S, więc o co chodzi, jak ma w końcu być?

Gdyby zastosować Twoją logikę to całości opisu, to nie rozumiem czemu czepiasz się słodu a nie chmieli amerykańskich :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaras, dziwnie cytujesz, wycinasz to co jest najważniejsze...

 

Baza słodowa została zaczerpnięta z Witbiera i zwykle stanowi ją słód pilzneński oraz pszeniczny,(...)

 

Na prawdę nie widzisz w tym sprzeczności? Co do chmielenia to nie ma w nim nic sprzecznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaras, dziwnie cytujesz, wycinasz to co jest najważniejsze...

 

Baza słodowa została zaczerpnięta z Witbiera i zwykle stanowi ją słód pilzneński oraz pszeniczny,(...)

 

Na prawdę nie widzisz w tym sprzeczności? Co do chmielenia to nie ma w nim nic sprzecznego

 

Ciekawe. Ja warzę witbiera bez słodu pszenicznego i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kolega nie zrozumiał, że to jest opis stylu White IPA a nie Witbiera - to, że ktoś czerpał nie znaczy że nie modyfikował. Zresztą nie bez powodu wyciąłem tę informację, bo jest ona zbędna w dyskusji "z czego ma być" - nikt nie pytał "dlaczego z tego". Podsumowując - definicja mówi, że White IPA opiera się zwykle na słodzie pilzeńskim oraz pszenicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaras jak robisz witbiera? Na słodzie pszenicznym czy na pszenicy?

A skoro baza słodowa została zaczerpnięta z witbiera, to chyba nie tylko połowa tej bazy czyli pilzneński, tylko cała czyli pils plus pszenica ns.

Co do chmielenia to nikt nie pisze że chmielenie zostało też zaczerpnięte z witbiera, więc nie ma co o nim mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaras jak robisz witbiera? Na słodzie pszenicznym czy na pszenicy?

A skoro baza słodowa została zaczerpnięta z witbiera, to chyba nie tylko połowa tej bazy czyli pilzneński, tylko cała czyli pils plus pszenica ns.

Co do chmielenia to nikt nie pisze że chmielenie zostało też zaczerpnięte z witbiera, więc nie ma co o nim mówić.

Baza słodowa w witbierze to słód pilzeński - pszenica, jak sam wspomniałeś, jest niesłodowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale słodu pszenicznego tam w ogóle nie ma... A pod pojęciem "baza słodowa" rozumiem zasyp, no bo jak to inaczej napisać - baza słodowa i niesłodowa?

Przy okazji - wiadomo kiedy będą dokładniejsze opisy stylów?

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli cukier pojawi się w zasypie to będzie bazą słodową? a co z curacao? dlaczego pszenica w wicie ma wchodzić w skład bazy a nie być dodatkiem używanym w dużych ilościach? w końcu piwo miało składać się z wody, słodu, chmielu i drożdży.

 

Ale słodu pszenicznego tam w ogóle nie ma

no i co z tego? bazą słodową jest słód jęczmienny, na niej się oparto, dodano słód pszeniczny i wyszła white ipa...i to tyle o.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

 EDIT: Przepraszam dopiero się skapnąłem, że to do zeszłego roku opisy stylów są i daty...

 

Zastanawia mnie dlaczego w tym roku brak jakichkolwiek informacji o Żywcu, w zeszłym roku w styczniu mieliśmy już dokładniejsze opisy stylów i datę imprezy, a w tym cisza jak makiem zasiał... Na stronie PSPD konkursowej od 3 miesięcy brak jakichkolwiek zmian: http://pspd.org.pl/catpages/konkursy-piw-domowych, a rozgrywane są już nowe konkursy... W aktualnościach nie wiele informacji, stowarzyszenie śpi czy tak mocno pracuje, że nie ma czasu nawet na wrzucenie informacji na swoją stronę? 

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2014 rok? No ładny dowcip nam robisz przy poniedziałku :).

 

cichaczem bo to ubiegłoroczne dane :D

 

 

Już poprawiłem :P Szukałem w aktualnościach i jakoś mnie przekierowało do starych danych, a byłem przekonany, że to już nowe bywa ;) Na tą porę roku, wiosna za oknem, wszystkie dane do konkursu powinny już być podane i rozwiane wątpliwości odnośnie stylów ;) A tu dalej cisza...

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawia mnie dlaczego w tym roku brak jakichkolwiek informacji o Żywcu, w zeszłym roku w styczniu mieliśmy już dokładniejsze opisy stylów i datę imprezy, a w tym cisza jak makiem zasiał... Na stronie PSPD konkursowej od 3 miesięcy brak jakichkolwiek zmian: http://pspd.org.pl/catpages/konkursy-piw-domowych, a rozgrywane są już nowe konkursy... W aktualnościach nie wiele informacji, stowarzyszenie śpi czy tak mocno pracuje, że nie ma czasu nawet na wrzucenie informacji na swoją stronę? 

Widzę że są już prawie opracowane. Jeśli chodzi o datę to jeszcze 4 miesiące, patrząc na obecny trend to powinno być ogłoszone w maju :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znajomy przesłał mi info, że tegoroczna edycja została odwołana. Nie wiem skąd ma takie info (i chwilowo nie mam jak się dowiedzieć), sam też w necie nic na ten temat nie widzę. Może ktoś zaprzeczyć lub potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.