Skocz do zawartości

19-20.06.2015- XIII Konkurs Piw Domowych - Lotny Żywiec/Cieszyn 2015


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wybierane jest najlepsze piwo, a tak na prawdę problem jak to uwarzyć w browarze jest problemem browaru, który się na to pisał!

Żeby się tylko nie okazało, że za rok problemem PSPD będzie brak ich sztandarowego konkursu. ;)

 

 

Mało browarów w Polsce jest? Ja bym zbytnio nie płakał za brakiem GŻ czy BZ czy jak ich tam zwał :) Choć z drugiej strony ciekaw jestem jakby to się przełożyło na frekwencję w konkursie gdyby nie było GCh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz dwa pojecia - Konkurs Piw Domowych a GCh to dwie różne sprawy.

Nie, nie mylę.

Chodzi mi o to, że ten konkurs jest wyjątkowy między innymi ze względu na nagrodę jaką jest GCh. Jak odpada Birofilia i GCh to zrobi się z tego po prostu kolejny z wielu. Zgadzam się że jest wiele browarów, ale rodzi się pytanie ile z nich zapewni taką dystrybucję jaką miał GCh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chodzi mi o to, że ten konkurs jest wyjątkowy między innymi ze względu na nagrodę jaką jest GCh. Jak odpada Birofilia i GCh to zrobi się z tego po prostu kolejny z wielu.

 

Kolejny z wielu ? Wskaż gdzie jest jeszcze 10 kategorii i startuje tylu piwowarów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rodzi się pytanie ile z nich zapewni taką dystrybucję jaką miał GCh.

 

Jakoś mają dystrybucje, fakt że pewnie nie na tak dużą skalę - Tesco, ale większość sklepów specjalistycznych miałaby by to piwo :) Akurat dystrybucja mnie średnio interesuje, do najbliższego sklepu z piwem kraftowym mam 25 km tak samo do najbliższego Tesco i jestem pewien, że dużo osób jest w podobnej sytuacji. Nie czarujmy się dystrybucja w Tesco i w ubiegłych latach też zostawiała dużo do życzenia  :P Więc i tak by spróbować takie piwo musiałbym wycieczkę sobie zrobić.

 

 

 

Kolejny z wielu ? Wskaż gdzie jest jeszcze 10 kategorii i startuje tylu piwowarów ? 

 

To zależy... Tak jak zadałem pytanie czy bez GCh dalej by startowało tylu piwowarów, bo z tego co gadałem ludźmi dlaczego startują w Żywcu odpowiedź była zazwyczaj jedna: "Fajnie by było uwarzyć swoje piwo na dużą skalę co nie?". Zresztą to nie nasze zmartwienie tylko organizatorów, już nie raz udowodnili, że nasza dyskusja tutaj to czcze gadanie. 

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że mniej niż pół roku? Nie wiemy ile czasu leżało w butelkach (chyba, że gdzieś padła taka informacja a ja ją przeoczyłem - w takim wypadku z góry przepraszam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny z wielu ? Wskaż gdzie jest jeszcze 10 kategorii i startuje tylu piwowarów ?

Ehhh... no ale z czegoś to się wzięło. Powiązanie konkursu z Birofiliami i możliwość uwarzenia piwa które trafi do szerszej dystrybucji na pewno pomogło budować odpowiedni prestiż wokół konkursu.

 

 

W każdym razie jeśli dla browaru to nie jest problem jak twierdzą panowie w wywiadzie, to nie ma tematu. Dobrze że wygrało takie piwo, bo na pewno chętniej po nie sięgnę niż gdyby to było kolejne Rye IPA albo coś w ten kubek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że wygrało takie piwo, bo na pewno chętniej po nie sięgnę niż gdyby to było kolejne Rye IPA albo coś w ten kubek.

Zgadzam się z tą opinią. Może, dzięki temu, sam się przekonam do tego typu piw. Osobiście liczyłem także na zwycięstwo Saisona. No ewentualnie mojego Milda :smilies:.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, wy i te teorie spiskowe :)

Grand Champion był wybierany jeszcze zanim był warzony w Cieszynie. Zawsze chodzi tylko i wyłącznie o najlepsze piwo konkursu. Żałosne by było, gdybyśmy założyli, że piwowarzy w pewnych stylach nie mogą wygrać, bo browar sobie nie poradzi. To po co by mieli w ogóle przysyłać piwa?

 

Browar Zamkowy może się cieszyć, że nie zostało wybrane monachijskie jasne - to by dopiero mieli kwaśne miny :)

 

A tegoroczny GCh jest genialnie zbalansowany, to pewnie zasługa podwyższonego zasypu - on wprowadza ciało, cukry resztkowe, które tonują kwaśność. Dlatego piwo to nie jest tak ostro kwaśne i cienkie jak lambiki. A płatki dębowe całość jeszcze fajnie zniuansowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobrze że wygrało takie piwo, bo na pewno chętniej po nie sięgnę niż gdyby to było kolejne Rye IPA albo coś w ten kubek.

Zgadzam się z tą opinią. Może, dzięki temu, sam się przekonam do tego typu piw. Osobiście liczyłem także na zwycięstwo Saisona. No ewentualnie mojego Milda :smilies:.

 

Też liczyłem na saisona, choć nie mogę powiedzieć z obecnego GCh również jestem zadowolony. :) Wygrał najlepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się z filmu ,że mój coffee stout przegrał Grand Championa tylko z kwachem :/ Radość wielka ale i lekki zawód :/

 

Ale dostałeś najwięcej punktów za piwo, więc obiektywnie zrobiłeś najlepsze piwo, a decyzja o wyborze GCH jest polityczna. Pomyśl o setkach piwowarów, którzy nie dostali się do finału i dziesiątkach finalistów, którzy nie wskoczyli na pudło. Nawet zwycięscy GCH mogą pozazdrościć Ci wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dostałeś najwięcej punktów za piwo, więc obiektywnie zrobiłeś najlepsze piwo, a decyzja o wyborze GCH jest polityczna.

Nie każde odczucie da się opisać cyframi :). Nie wiem czy mieszanie polityki z piwem domowym jest wskazane.

 

Poza tym jest jasno powiedziane jakie są zasady wyboru GCh, więc tym bardziej nie widzę gdzie tu polityka.

Spośród 10 zwycięskich piw w poszczególnych kategoriach, po dodatkowej degustacji, Grand Jury wyłoni w trybie debaty i głosowania jawnego piwo, które otrzyma tytuł Grand Champion 2015.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.