Skocz do zawartości

19-20.06.2015- XIII Konkurs Piw Domowych - Lotny Żywiec/Cieszyn 2015


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

A w ogóle na co nam jakiś festiwal Birofila? Ten festiwal wyrósł przecież z imprezy dla kolekcjonerów kapsli, etykiet, butelek i innego badziewia.

Festiwali dobrego piwa jest już kilka w Polsce.

Ile razy uczestniczyłeś w tym festiwalu/konkursie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wieści z wczoraj :D Nie oficjalne od skitofa:

 

 

Udało się dopełnić wszelkich formalności i będzie kontynuacja konkursu z Żywca. Jutro ogłosimy oficjalnie, ale podaję już dziś: 
wysyłka piw: cały maj do Piwiarni Żywieckiej
eliminacje: Piwiarnia Żywiecka z udziałem rekordowej ilości 20 sędziów
finał: Cieszyn podczas zakrojonego na wielką imprezę Święta Trzech Braci przy udziale Browaru Zamkowego
Postaramy się jak najszybciej określić Komitet Organizacyjny, szefa jury, dopiąć regulamin i ogłosić charakterystykę stylów.

 Generalnie ciekawe, będą wozić piwa z Żywca do Cieszyna na finał, ale przynajmniej coś w końcu wiadomo :) No to życzę wszystkim powodzenia.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wysyłka piw: cały maj do Piwiarni Żywieckiej

To nie są dobre wieści. Może po prostu mam pecha ale co roku mam bój z Panią MM w temacie przesyłki. To stłuczka, to zaginęło, to zwrot... Ale generalnie dobrze, że coś się jednak odbędzie. Ja tam jadę do Witnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest.

 

 

Po okresie wielu zawirowań i niejasności związanych z zakończeniem Festiwalu Birofilia w Żywcu informujemy, że kolejna edycja konkursu odbędzie się na dotychczasowych zasadach 19-20 czerwca. Potwierdzili to obaj wyłączni sponsorzy konkursu: Browar Zamkowy w Cieszynie, fundator głównej nagrody Grand Championa, jak i Browamator - fundator nagród dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach...


Eliminacje konkursu odbędą się w Piwiarni Żywieckiej, która jak do tej pory będzie również punktem kontaktowym do odbioru piw. Finał rozegrany zostanie w Cieszynie podczas imprezy Święto Trzech Braci, w którą włączył się również miejscowy browar.

Recepcja czyli przyjmowanie piw we wcześniej ustalonych kategoriach nastąpi w dniach od 04.05.2015 (poniedziałek) do 31.05.2015 r. Eliminacje w Żywcu będą miały miejsce tydzień przed finałem. Planujemy udział nie mniej niż 20 sędziów w eliminacjach i 20 w finale. Obecnie czekamy na ostateczne potwierdzenie nagród od Browamatora, a w przyszłym tygodniu ogłosimy regulamin i wdrożymy system zgłoszeniowy. Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Krzysztof Lechowski
Prezes PSPD

 

 

Tak więc datę w temacie wątku można przywrócić. A miejsce? Żywiec/Cieszyn? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i zastanawiam się czy robić piwo na konkurs... Z przyczyn nie do końca ode mnie zależnych opóźnił mi się termin warzenia i wychodzi na to, że wysyłałbym piwo w ostatniej chwili zostawiając do nagazowania w paczce... 

Z drugiej strony, wspominając moje poprzednie piwa w tym stylu, to akurat na konkurs ma szansę być w najlepszej formie. 

Myślicie, że jest sens w ogóle wysyłać w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliminowanie-potencjalnej-konkurencji mode: [ON]

 

Nie, zdecydowanie nie wysyłaj. Nie ma sensu. Jeszcze coś wyjdzie nie tak i tylko sobie wstydu narobisz.

 

Eliminowanie-potencjalnej-konkurencji mode: [OFF]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiecie w jakich terminach i gdzie należy wysyłać piwa na ten konkurs?? Na stronie Birofilii nie ma żadnych informacji (również brak regulaminu :/ ).

 

 

 

 

Ps. Nieaktualne, znalazłem :D

Edytowane przez grigor51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie na stronie PSPD jest link do strony:

http://nowa.pspd.org.pl/konkurs/xiii-kpd-pspd

gdzie w nagłówku jest "XIII KPD PSPD 2015-06-20 Cieszyn", więc raczej jest aktualny. :)

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przecież nikt nie będzie tego odsyłał, to co z tym zrobić? Odpowiedz sobie sam;)

Wiesz co, bardziej chodziło mi o możliwość odebrania. Ja z Gdańska jechać oczywiście nie będę, ale może jacyś lokalsi chcieliby sobie odebrać i zdegustować :).

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja wiem co oni chcą z tym robić? Najlepiej zapytać organizatorów.

Bez urazy bart3q, ale przecież Ciebie imiennie nikt nie pytał :). Ja pytam właśnie kogoś, kto wie, bo np. przerabiał ten temat we wcześniejszych latach albo jest osobą odpowiedzialną za organizację imprezy i ma informację z pierwszej ręki. Nie konkursowałem jeszcze, więc nie wiem.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.