Skocz do zawartości

Herkules


Rekomendowane odpowiedzi

Kraj pochodzenia: Niemcy

Odmiana: goryczkowa

Średnia zawartość alfakwasów: 16-18%

Krótki opis:

Bardzo goryczkowy nadaje zrównoważoną gorycz, chmiel o aromatach: sosnowym, pikantnym i czarnego pieprzu (niektórzy wyczuwają nawet nutę melona)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

 

 

oj jest i wielki hejter. Witam

ponieważ nie pamiętam żebyśmy mieli okazję to również witam.

Dzięki za "wielki" jednakże dla mnie określenie "hejter" ma od zawsze wydźwięk pejoratywny to nie dziękuję za takowe.

 

W temacie, to jeśli opis zamieszczony na początku nie zadawala twoich oczekiwań to zawsze możesz przeprowadzić swoje testy na ten temat i podzielić się z nami ich wynikami,

a nie tylko czekać na wyniki innych podane na tacy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

oj jest i wielki hejter. Witam

ponieważ nie pamiętam żebyśmy mieli okazję to również witam.

Dzięki za "wielki" jednakże dla mnie określenie "hejter" ma od zawsze wydźwięk pejoratywny to nie dziękuję za takowe.

 

W temacie, to jeśli opis zamieszczony na początku nie zadawala twoich oczekiwań to zawsze możesz przeprowadzić swoje testy na ten temat i podzielić się z nami ich wynikami,

a nie tylko czekać na wyniki innych podane na tacy. ;)

 

Właśnie zakupiłem sadzonkę tego chmielu wiec testy będę przeprowadzał. Jednak opis na początku nie wyczerpuje tematu moim zdaniem więc warto poprosić innych użytkowników o opinię bo chyba o to na forum chodzi? "Kto pyta nie błądzi." Może wyniki innych pozwolą na lepsze poznanie tego gatunku? I zachęcą do używania. Zacytuję jeszcze opis działu w którym się znajdujemy "Charakterystyka odmian chmielu

Opis i dyskusja dotycząca odmian chmielu i jego stosowania. " Czy słowo dyskusja oznacza "Kto o coś zapyta zostanie wyśmiany że nie umie czytać albo nie umie używać opcji szukaj?" Udało Ci się wylałeś w tym temacie swoja czarę goryczy, czuję się zmieszany z błotem bo nie potrafię czytać ze zrozumieniem. Mam nadzieje że teraz będziesz mógł spokojnie zasnąć. I ze jutro nikt w pracy ani w domu Cię nie zdenerwuję bo odreagowanie dobra sprawa ale polecam wyjść na spacer a nie ekscytować się tym że ktoś może czegoś nie wiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr2, już nie przesadzaj. Nie jest tajemnicą, że baaaardzo mało ludzi tu wchodzi żeby napisać opinię o chmielu po uwarzeniu piwa. Sam jestem mocno przeciwny robieniu bajzlu w tych wątkach (zwłaszcza postami typu "kupiłem, ale jeszcze nie używałem, napiszę coś za miesiąc"), ale taka próba otwarcia dyskusji nie jest chyba wielkim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Hercules od dwóch lat , dostaję szyszkę  z Niemiec . Na wiosnę dostałem sadzonki , liczę na to że w następnym roku będę miał swój materiał . Podoba mi się goryczka , dość krótka i nie męcząca , fakt że zawartość alfa-kwasów dość wysoka i trzeba zmienić proporcje chmielenia przechodząc z innych goryczkowych odmian . Co do aromatów trudno  cokolwiek sensownego napisać , ponieważ chmielę nim tylko na goryczkę , a jak wiadomo po godzinie gotowania żadnych aromatów w ilościach sensownych tam nie zostaję .  

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości Herkulesa sprawdzałem w trzech warkach Sticke Alt (wszystkie warki z tym samym zasypem, schematem zacierania i chmielenia). To co odpowiada mi w tym chmielu to dość mocna, krótka i czysta goryczka. Do "sekretnego" Alta taka goryczka jest odpowiednia. Opis tego chmielu w pierwszym poście chyba nie za bardzo mi odpowiada. Od czarnego pieprzu już blisko do jakiś przyprawowych ziemistych odczuć, które są charakterystyczne dla chmieli angielskich (EKG, Fuggles i Challenger). W Herkulesie tego nie ma na pewno.

 

Vettis nie tak dawno zrobił podajże Pilsa chmielonego tylko Herkulesem i był zadowolony z efektów. Po jego doświadczeniach również noszę się z zamiarem zrobienia coś na wzór Kolscha, ale ze znacznie podkręconą goryczką i jakiegoś jasnego lagera. Póki co jednak z lagerami trochę się spóźniłem :)

 

Generalnie uważam, że Herkules jest nie docenionym chmielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.