Skocz do zawartości

Płatki dębowe - luzem czy do pończochy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Chce wrzucić na cichą płatki dębowe Whisky. Czytałem kilka tematów na ten temat, i już sam nie wiem czy w pończochę czy luzem do piwa. Moje są dosyć małe(do tego dużo jest jakich jakby trocin) więc przy przelewaniu do rozlweu mogło by je zaciągać do wężyka.

Druga sprawa to czy zalewać je w spirytusie przed zadaniem ?

 

Jakie są wasze doświadczenia z płatki ? Jak to ugryźć?

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałem w wodzie i gotowałem przez 5 albo 10 min (nie pamiętam) na wszelki wypadek. Do fermentora wrzucałem luzem, na wszelki wypadek przy przelewaniu przed butelkowaniu dałem na koniec wężyka pończochę, ale żaden płatek przez kranik nie przebrną. Większość była na dnie tylko pojedyncze sztuki po powierzchni żeglowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamoczyłem w gorącym węglanie 5 min i chlup do wiadra. 3 m-ce cichej, nic nie przedostało się podczas zlewania, większość opadła na dno, część pływała na wierzchu. Oczywiście piwko bez zakażenia.

3 miesiące na cichej w fermentorze i żadnego ataku bakterii / lub dzikusów???

Edytowane przez Tomassino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 m-ce cichej

Jakie piwo? Efekt już znany czy dalej się układa w butelkach?

Zabutelkowane 3 tyg temu, efekt zostanie poznany w weekend.

ja zamoczyłem w gorącym węglanie 5 min i chlup do wiadra. 3 m-ce cichej, nic nie przedostało się podczas zlewania, większość opadła na dno, część pływała na wierzchu. Oczywiście piwko bez zakażenia.

3 miesiące na cichej w fermentorze i żadnego ataku bakterii / lub dzikusów???

A dlaczego bakterie / dzikusy miałyby się rozwijać z upływem czasu? Ponadto piwko ma spory woltaż jakieś 8-9%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki. Można dostać u nas płatki whisky czy sherry. Czy wie ktoś może gdzie można dostać płatki bourbon?

 

Ok, sam sobie odpowiedziałem :)

 

http://allegro.pl/platki-debowe-wykonane-z-beczek-bourbon-50g-i4621384975.html

Edytowane przez Dario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.