Skocz do zawartości

[Docent] Kingpin czyli goryczkowa jazda


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

KingpinNo i mamy kolejnego kontraktowca na naszym coraz gęściej obsadzonym piwnym rynku. Normalnie można było by przejść nad tym do porządku dziennego, kontraktowiec to nie pierwszy i nie ostatni. Tym razem jednak sprawa była o tyle wyjątkowa, że w piwowarem w projekcie Kingpin jest jedna z czołowych postaci piwnej blogosfery czyli Michał Kopik z PiwnyGaraż.pl. Na browar wybrane zostało Zarzecze a pierwszymi piwami zostały podrasowane specyficznymi dodatkami nowofalowe style APA oraz BIPA. Dawno już nie było żadnej piwnej imprezy w KiKu dobrze więc, że nowa świecka tradycja została reanimowana. Przed polaniem pierwszego Kingpina, na bar wjechały różne kulinaria z których na uwagę zasługiwały miniaturowe hamburgery. Michał to zadeklarowany miłośnik hipsterskich burgerowni nie dziwi więc taki właśnie wybór ;) Przyznam, że skusiłem się na kilka i były naprawdę dobre. A jak z piwem? Kontrowersje wzbudził fakt zaserwowania jako pierwszego piwa ciemnego. Dostępne było zarówno w wersji z kranu jak i pompy. Ja powstrzymałem się i poczekałem kilkanaście minut na APA o nazwie Rocknrolla. Okazało się bardzo aromatyczne (pomarańcza, owoce tropikalne), monstrualnie treściwe (jak na APA) i z mocną, lekko zalegającą goryczką. Fakt porządnego nachmielnia zdziwił mnie niezmiernie, gdyż Michał to zwolennik terminu „zbalansowanie” i sypanie bez opamiętania chmielu do kadzi jest mu raczej obce. No nic, sytuację zweryfikować trzeba było przy ciemnym, które wybrałem w wersji z kranu. Tu ponownie intensywny aromat, tym razem sosny, żywicy i ciemnych słodów. A w smaku zdecydowana goryczka, która całkiem dobrze współgrała z czekoladowo-palonymi motywami. Dobre piwo, dla hopheadów idealne. Jak pamięcią sięgam, to nie przypominam sobie tak mocno nachmielonego krajowego piwa w tym stylu. Normalnie nie dziwiłoby mnie takie piwo w wykonaniu „kolaborantów” czy Dr Brew ale nawet ich BIPA nie były tak goryczkowe. Michał przyznał, że w kolejnych warkach chmielenie zostanie zmodyfikowane aby przybastować trochę z tą goryczką. Także hopheadzi, pędźcie po Berserkera bo szansa na tak wykurwiście pochmielonego ciemniaka może się prędko nie zdarzyć ;)

L1410605L1410607L1410611L1410616L1410617L1410619L1410629L1410622L1410637L1410639L1410646L1410648L1410645L1410651L1410657L1410656L1410669L1410675L1410682L1410683L1410686L1410691L1410689L1410692L1410678b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.