Skocz do zawartości

temperatura fermentacji


kempa662

Rekomendowane odpowiedzi

To wiem, tylko czy brzeczka przy burzliwej nie powinna być cieplejsza od otoczenia o około 2-3 stopnie? Jeżeli by mi się udało obniżyć temp otoczenia przy cichej do około 16-17 stopni to będzie dobrze? Czytałem, że temp przy cichej powinna być niższa niż przy burzliwej. Czy to nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, tylko czy brzeczka przy burzliwej nie powinna być cieplejsza od otoczenia o około 2-3 stopnie?

Hmm..., raczej dla jasności, drożdże fermentując podnoszą temp. brzeczki o ok. 2-3 st. C, żeby ktoś nie pomyślał potem, że musi podnosić temp brzeczki ;)

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czytającym się szklana kula zepsuła, a Ty napisałeś co innego raczej ;)

Będę się upierał, że dokładnie to miałem na myśli, tylko źle to ująłem :)

 

a co do pytania to będzie OK.

Dzięki za odpowiedź

 

Myślę, że nie będę miał więcej pytań. Przynajmniej na razie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosujesz z kranikiem do burzliwej czy bez? Gdzie mogę najlepiej kupić od BA?

Fermentor z kranikiem stosuje tylko do rozlewu. Wszystkie pozostałe nie posiadają żadnych dodatków typu kranik czy rurka. Jedynie kilka ma naklejone termometry.

Ja kupowałem w Alepiwo

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: wczoraj nastawiłem mangrove jack northern bitter i zostawiłem w piwnicy w temp około 20 stopni. Przez noc spadła do 18,5 i stwierdziłem, że będę trzymał w domu. Czy te pierwsze kilka godzin w zbyt niskiej temperaturze może mieć negatywny wpływ? czy po prostu start drożdży przesunie się o te kilka godzin?

Lepsza na początek zbyt niska niż za wysoka.

Niektórzy piwa pszeniczne zaczynają fermentować od 15C i podnoszą temperaturę, co zamierzam właśnie wypróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przelałem piwko na cichą i mam pytanie. Jaką temp otoczenia utrzymywać? Przypomnę, że pacjent to mangrove jack northern bitter, który fermentował sobie w temp około 17-18 stopni. Obecnie zostawiłem go w temp około 15 stopni. Nie za dużo, nie za mało? może w sam raz? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.