Skocz do zawartości

temperatura fermentacji


kempa662

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: wczoraj nastawiłem mangrove jack northern bitter i zostawiłem w piwnicy w temp około 20 stopni. Przez noc spadła do 18,5 i stwierdziłem, że będę trzymał w domu. Czy te pierwsze kilka godzin w zbyt niskiej temperaturze może mieć negatywny wpływ? czy po prostu start drożdży przesunie się o te kilka godzin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostawiłem w piwnicy w temp około 20 stopni.

A jaka była temperatura brzeczki? Druga sprawa że jeśli w mieszkaniu masz jakieś 22-24 stopnie to brzeczka już pewnie osiągnęła 25+ i tym bym się raczej martwił. Swoją drogą ciekaw jestem jak to się stało, że zrobiłeś wszystko dobrze, a później postanowiłeś to spieprzyć - czytałeś w ogóle forum/wiki? Bo z na czymś musisz opierać twierdzenie o za niskiej temperaturze...

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to co było napisane na brewkicie, że należy zostawić w temp 20-25 stopni stwierdziłem, że 18,5 to za mało. Skoro piszecie, że nie jest to zbyt niska temp piwo powędruje do piwnicy. Obecna temperatura w pomieszczeniu gdzie je trzymam ma 21 stopni a brzeczka ma 22-23. Zdziwiło mnie, że po nocy temp brzeczki w piwnicy była 19 stopni, a powinna być wyższa o jakieś 3 stopnie od otoczenia, dlatego przestraszyłem się, że drożdże nie ruszą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW planuje przelać na cichą

 

Zostaw w spokoju (bez przelewania, zaglądania, otwierania) na 2-3 tygodnie i będzie dobrze.

EDIT: W sensie w tym samym fermentorze, nie przelewając na cichą.

Edytowane przez KosciaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Wiem, że na temat bulgotania w rurce było miliard tematów, ale zastanawia mnie tylko jedno: czy podczas burzliwej nieszczelność fermentora ma znaczenie? Przy moim ostatnim nastawie ani przez chwilę nie bulgotało w rurce mimo tego, że bardzo się starałem przy zamknięciu pokrywy. Czy np. owinięcie pokrywy dookoła taśmą papierową poprawi szczelność? to samo z rurką? Bardziej bym był zadowolony, gdybym widział, że pracuje a nie tylko zastanawiał się przez tydzień i potem mierzył blg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię to uspokoi to możesz przesmarować brzeg wiadra wazeliną, ona trochę uszczelni połączenie wiadra z pokrywą. Ale mierzenie ekstraktu Cię nie ominie, bo piwo może bulgotać i przez miesiąc a fermentacja się skończy wcześniej. Pamiętam jak sam jako świeży piwowar (ekstraktowy :) ) czekałem jak głupi aż przestanie bulgotać i potem nauczyłem się, żeby sprawdzać ekstrakt i tak żyję w spokoju a piwko jest pyszne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są za niskie. Większość drożdży górnej fermentacji wystartuje nawet w 16 st. C

 

S-04 wystartowały mi w 13 st. C. A co do tematu to mamy ewidentny przykład, że na brewkitowych instrukcjach piszą głupoty - "zadanie drożdży w 20-25 st. C"... Co jest przyczyną wypisywania takich głupot? Przez te instrukcje początkujący z automatu musi spieprzyć kilka piw, dopiero później coś doczyta, zrozumie i zaczyna się warzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drożdże dodałem do brzeczki o temp 21 stopni(drożdże suche, uwodnione w wodzie o temp około 20-21 stopni). Wydaje mi się, że prawidłowo :) Teraz nastaw stoi sobie w temp 19 stopni a wg termometru brzeczka ma temp ok 20 (nie za mało? nie powinna być cieplejsza jeszcze o ok 2 stopnie?) To dopiero pierwszy dzień, więc możliwe że jeszcze się ugrzeje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.