Skocz do zawartości

Pierwsza warka - czyżby infekcja [zdjęcie]


Kondzik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Proszę mnie nie karcić jeśli popełnię jakieś błędy, ale proszę o wyrozumiałosć :)

W środę warzyłem pierwsze piwko ze słodów, tego samego dnia około godziny 23:00 zadałem zrehydratyzowane drożdże - Safale S04.

W czwartek wszystko ślicznie ruszyło (temperatura wzrosła, kożuszek na 1 cm i obfite "bulbulbul" z rurki). Niestety przed chwilą

byłem sprawdzić jak tam drożdże pracują, a tutaj piany zero i brak oznak działania drożdzy, ale sprawdziłem Blg i spadło z 13 do 6, więc już sporo

odfermentowało, ale boję się tego, że piwko trąci nieprzyjemnym zapaszkiem drożdżowo-kwasowym (zapach kwasu porównabym do tego z beczki z kiszoną kapustą)

Drożdzę - no wiadomo skąd, ale ten kwach? W dodatku gulnąłem sobie z probówki po sprawdzeniu Blg i smak jest lekko szczypiący w język.

Bo po kożuszku chyba nie widać, żeby była infekcja: [foto]

 

21mye7d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opisie trąci mi tlenowcem, stąd kiszonka. Takie same bakterie są na kapuście kiszonej.

Nie widzę dobrze na zdjęciu ale o ile robi się błona na powierzchni, tudzież kożuch to na 100% tlenowce. Nic z tym nie zrobisz. Jak nie da się pić to w kanał ale nie wylewaj juz teraz. Poczekaj na ocenę innych. Mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opisie trąci mi tlenowcem, stąd kiszonka. Takie same bakterie są na kapuście kiszonej.

 

Nie widzę dobrze na zdjęciu ale o ile robi się błona na powierzchni, tudzież kożuch to na 100% tlenowce. Nic z tym nie zrobisz. Jak nie da się pić to w kanał ale nie wylewaj juz teraz. Poczekaj na ocenę innych. Mogę się mylić

 

 

 

I to bardzo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już mu spokój - jego pierwsza warka i stąd takie "dziwne" pytania ;)

 

Proszę mnie nie karcić jeśli popełnię jakieś błędy, ale proszę o wyrozumiałosć :)

 

Zostaw ten fermentor w spokoju przynajmniej na tydzień, a nie niecałe 48h po zadaniu drożdży już w nim grzebiesz. Po co? Tylko sam prosisz się o infekcję.

 

Powiem dosadniej - łapy precz od fermentora przez tydzień. Zajmij się lepiej lekturą forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.