Skocz do zawartości

butelki szampańskie


sziszi

Rekomendowane odpowiedzi

o tym samym mysle ale z powodu niedostepnosci kapslowanych, szampanskich butelek po prostu kupie chyba korkownice (koszt ok. 100 zl).

 

Inny problem jest taki ze butelki szampanskie to nie te same co do wina (grubosc szkla). A szampanskie sa zwykle zielone - co ciekawe chyba wiekszosc piw spontanicznej fermentacji w Belgii sprzedawana jest w zielonych butelkach (czyli pewnie szampanskich).

 

Te z linka brazowe, do wina, to sa chyba zwykle.

Edytowane przez Lodzermensch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zwykłej butelce na wino ciśnienie wypchnie korek, natomiast każdą butekę od szampana da się zakapslować

poza tym degorżowanie trudno jest inaczej wykonywać, jak w butelkach po szampanie

 

lambiki ze względu na niskie chmielenie, moim zdaniem, jeszcze ujdą w zielonej butelce, gorzej już np. triple

Edytowane przez sziszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu, gdy jeszcze na serio myślałem o degorżacji czwórniaków szampańskich, żeby nie kupować osobnej kapslownicy z adapterem na kapsle 29-31mm wymyśliłem, że te plastikowe korki szampańskie są przecież puste w środku i spokojnie przyjmą osady "na klatę", niemniej jednak na teorii się skończyło, bo odpowiednio sklarowany nie dawał wielkich osadów w butelkach. A że browamator ma koszyczki w dobrej cenie to można przy okazji kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz sklep winiarz.pl na miejscu lub w BS winiarske potreby http://www.vinarskep...epotreby.cz/��w Velkich Bilowicahc. Byłem tydzień temu i były brązowe szampanówki.

 

a to ja wiem, że mam ich na miejscu, ale oni też dla mnie nie znaleźli takich butelek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a korka nie możesz zabezpieczyć przed wypchnięciem drutem?

 

w klasycznej butelce po winie ? nie

Wiem że to może średnio estetyczne, ale da się ;)

Z Cieślaka:

post-5920-0-90137900-1411405977_thumb.jpg

aa, to zwracam honor :)

Edytowane przez sziszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.