Skocz do zawartości

Zamojskie spotkanie piwowarów


Rico

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że w Lublinie działa prężna grupa piwowarów, więc może w Zamościu znajdzie się trochę osób. Osobiście wiem o dwóch piwowarach z Zamościa, do których mogę dotrzeć poprzez znajomych (nie wiem tylko, czy się tutaj udzielają). Wymiana doświadczeń, wspólne degustacje, w przyszłości mini festiwal. Dobrze byłoby mieć kogoś pod ręka, kto poratuje gęstwą. :) Właścicielka sklepu "Ferment" wyraziła chęć współpracy, nawet udostępnienie lokalu. Ale to plany na przyszłość.

 

Zapraszam wszystkich z okolic Zamościa by rozwinąć tutejsze piwowarstwo domowe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za. Jak coś to pisz. Chętnie poddam ocenie kolegow swoje piwa i sprobuje tego co robia inni. Może ma ktoś w Zamościu zaprzyjaźniony lokal w którym można by się spotykać i w kącie posiedzieć przy domowym piwie? "Ferment" nie ma koncesji na sprzedaż alkoholu więc degustacje tam to chyba nierealny temat. Ja bym miał takie mejsce ale 10km od Zamościa więc pewnie odpada.

Edytowane przez amorph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W Zamościu problemem nie jest liczba osób. Problem jest dotarcie do tych osób. :) Na forum, razem ze mną, z samego Zamościa jest 6 osób. Z okolic Zamościa (osoby zaznaczone na mapie) w porywach uzbiera się 5 osób. Razem 11 osób, w rzeczywistości tylko kilka będzie zainteresowanych spotkaniem. Zdecydowana większość piwowarów nie jest zarejestrowana na forum. Właścicielka Fermentu (ma paru znajomych warzących piwo) liczy na to, że takie spotkanie uda się zorganizować przed Świętami Bożego Narodzenia. Sam posłałem wici do dwóch osób z pytaniem, jak zapatrują się na takie spotkanie. Wkrótce przejdę się do Fermentu, trzeba się bardziej zmobilizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Uwaga! Uwaga!

 

Piwowarzy (oraz piwowarki, jeżeli są). Nic się samo nie zorganizuje. Byłem w Fermencie, mamy miejsce do spotkania. :) Możemy tam spokojnie usiąść po godzinach przy swoich piwach. Teraz tylko potrzebne są osoby. Fajnie byłoby się spotkać jeszcze w tym roku. Posiedzieć, pogadać, wymienić się doświadczeniami, nakreślić plany na przyszłość. Znajda się jacyś chętni?

 

Póki co, trzeba ustalić termin, który będzie odpowiadał największej liczbie osób. Na początek proponuję grudzień, by organizować spotkanie w listopadzie jest już za późno. Piątek albo sobota będą to pewnie najlepsze dni. By nikt nie przeoczył tego tematu, osobom z Zamościa i okolic wyślę wiadomość, by zajrzeli tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jakoś nie widzę tego spotkania w Fermencie. Zdecydowanie za mało piwowarski jest ten sklep, poza tym nie ma gdzie dupska posadzić. Bardziej widziałbym jakiś lokal gastronomiczny gdzie serwuja alko. Niestety nie wiem co ciekawego moze być z takich lokali w Zamościu. Jak gdzieś Paulanera dają to już święto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy piwowarski czy nie to nie ma znaczenia. Monte di Vino skład też piwowarski nie jest. Grunt to możliwość spotkania, przychylnego oka właścicieli i określenia jakie są ich priorytety w takich spotkaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mamy tutaj grono zamojskich piwowarów.

Mam do Was pytanie, gdyż mam problem (do niektórych z Was już pisałem).

Otoż problem jest taki, że jutro chcialiśmy warzyć z kolegą, mieliśmy mieć słód, transport był załatwiony, lecz niestety nie wyszło (nie będę opisywał okoliczności).

I mamy problem, bo nie mamy słodu. Czy ktoś z Was ma może zapasy i nie chce ich zużyć przez najbliższe dwa dni? Chętnie odkupimy / zamówimy to samo z jakąś nawiązką.

Priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli znaleźlibyście miejsce to myślę, że w przeciągu miesiąca dałoby się coś zrobić. Chłopaki... ogarnijcie się... druga połowę stycznia mam zasadniczo wolną (byle nie 24 stycznia, bo jestem w W-wie) to mogę podskoczyć. Oby ruszyć z miejsca.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej, Witajcie.

 

Jak to miło, że w Zamościu jest całkiem spora grupa piwowarów ;-) Może ktoś z Was czuje się na siłach aby poprowadzić małe, amatorskie warsztaty piwowarskie kilka kilometrów od Zamościa ? Więcej info na naszym profilu - https://www.facebook.com/czartorjaoraz stronach Stowarzyszenia Podróżników Dookoła Świata - http://dookola-swiata.com

 

Jeśli zechcecie dołączyć do naszego projektu, choćby jako obserwatorzy - Zapraszamy !!

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.