Skocz do zawartości

Referendum o niepodległość Szkocji.


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Powrót do tematu...

 

Na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że Szkocja zostaje w Zjedonocznym Królestwie. W tej sytuacji najfajniejsze jest to, że ludzie wyrazili swoją wolę, że mieli taką możliwość... Walka o niepodległość to jednak najczęściej krew i śmierć. A w tym przypadku było zupełnie inaczej.

 

No i na ważne jest to, że frekwencja była chyba bliska 90%. Nasze krajowe referenda to zupełnie inna bajka :)

Edytowane przez PawelH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli watek poboczny bedzie kontynuwany bede zmuszony zamknac watek.

 

Co do UK. Wszyscy liderzy parti politycznych zgodzili sie nad tym, ze potrzebna jest konstytucyjna reforma Wielkiej Brytanii. Sa pewne anomalie jak na przyklad to, ze szkoccy politycy moga glosowac nad sprawami w Anglii, ale nie odwrotnie. Referendum to w dluzszym okresie bedzie jednak mialo wplyw na Szkocje. Na pewno uzyska wiecej praw w tym wlyw na podatki (wplyw na polowe podatku dochodowego itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdrobnienie dzielnicowe nigdy nikomu nie wychodziło na dobre. Jak widać błędy trzeba powtarzać w kółko te same.

 

Czy ja wiem. Norwegia wyszla calkiem dobrze po opuszczeniu Unii ze Szwecja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja rozwija sie w kierunku sporu historyczno - politycznego ktory nie jest wskazany na tym forum wiec nie bede juz odpowiadal ;)

 

Tak jest zawsze najlepiej... Walić głupoty a potem zawinąć kite...

 

Jo łaził na bukowo na szpile gieksy jak ciebie ciumpy do zoli wisiały, ale fany erefenu to żech tam niy widzioł...

To przyjedź pod Opole, to zobaczysz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety widzę, że nikt tak jak to w mediach nie zauważył jednej małej ale za to ważnej rzeczy na temat ewentualnego odejścia Szkocji od UK. Ja tam Szkotów lubie - przynajmniej bardziej niż angoli, których nie trawię, ale dla nas czyli Polaków lepiej będzie żeby Szkocja została w UK - dlaczego? Bo w przypadku rozpadu Szkocja staje się niezależna i wojska NATO muszą natychmiast opuścić te tereny - niby co to oznacz i po kij nam NATO? Niby po nic ale w tym momencie Rosja jest niezagrożona z północy i ma całkowitą kontrolę nad Europą swoimi rakietami balistycznymi w obwodzie kaliningradzkim/Królewcu, a my jesteśmy w czarnej d***. Dlatego sory Szkoci ale mam nadzieję, że zostaniecie z angolami. Poza tym i tak niestety całe bogactwo ze swojej ropy czerpią z socjalizmu UK i 20% pieniędzy generowanych dla Szkotów jest właśnie dzięki temu, że to angole tę ropę niejako i tak odkupują od Szkotów - tak w gigantycznym uproszczeniu ich wewnętrznej polityki gospodarczej, którą sobie Szkoci wywalczyli.

 

tyle ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę im, gdyby tak się stało.

Jak Szkocja wyjdzie z UE, to jestem za zrzutą na bilet dla forumowicza jake, pod warunkiem, że w miejscowości, gdzie zamieszka nie będzie dostępu do internetu. :)

Muszę cię zmartwić. Ja w przeciwieństwie do niektórych nie muszę uciekać z Polski w obawie przed Trybunałem Stanu albo i zarzutami kryminalnymi.

Poza tym każdy wyjazd na zmywak uważam za ucieczkę i pójście po linii najmniejszego oporu, bo jak ktoś ma głowę na karku, to i w Polsce sobie poradzi.

Więc nie trafiłeś. Natomiast chętnie zrzucę się na bilet dla kilku osób na tym forum, bo niektórzy chyba o tym marzą. A jak mi jeszcze taka osoba podpisze oświadczenie, że tu nigdy nie wróci, to nawet jej udzielę bezzwrotnej pożyczki na bilet. I że jak jej dziecko zachoruje, to nie będzie wysyłała go do babci do Polski, żeby przy okazji zrobili mu wszystkie badania na koszt państwa, bo przecież za darmo, a tam musiałaby zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.