Skocz do zawartości

Witam wszystkich


Asheron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem z Rybnika mam na imię Marek, domowym piwowarstwem zainteresowałem sie niedawno, jestem po pierwszej warce z brew-kita. Spodobało mi sie i zakupiłem już 2 książki : "Jak warzyć piwo - Praktyczny Poradnik" oraz "Znakomite Piwa - Sprawdzone Receptury" aby dowiedzieć sie więcej o domowym piwie. Jeśli nic nie zmieni moich planów to zamierzam kupić zestaw startowy ( myślę czy by nie zaszaleć i nie kupić zestawu "Maksimator" z Browamatoru ) i zacząć coś bardziej zaawansowanego robić. Pozdrawiam wszystkich domowych piwowarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem z Rybnika mam na imię Marek, domowym piwowarstwem zainteresowałem sie niedawno, jestem po pierwszej warce z brew-kita. Spodobało mi sie i zakupiłem już 2 książki : "Jak warzyć piwo - Praktyczny Poradnik" oraz "Znakomite Piwa - Sprawdzone Receptury" aby dowiedzieć sie więcej o domowym piwie. Jeśli nic nie zmieni moich planów to zamierzam kupić zestaw startowy ( myślę czy by nie zaszaleć i nie kupić zestawu "Maksimator" z Browamatoru ) i zacząć coś bardziej zaawansowanego robić. Pozdrawiam wszystkich domowych piwowarów.

Ostatnio byłem akuszerem przy narodzinach nowego browaru domowego i za moją namową został on wyposażony w zestaw Maksimator + dodatkowy fermentor. Jeżeli tylko Cię stać i wiesz, ze chcesz robić piwo, to zamawiaj ten zestaw i idź na całość - kolejna warka z ziarna. Zacieranie jest prostsze niż sądzisz. Na początek proponuję jakieś wyspiarskie piwo - Pale Ale lub Stout, w tych wypadkach to już w ogóle nie ma filozofii przy zacieraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja i rada tylko i wyłącznie zacieranie. Robisz co chcesz i jak chcesz. Trochę prób, ale potem same rewelacje. Gotowce dla mnie są trochę sztuczne. W końcu to jest konserwa. Przy zacieraniu co namieszasz to twoja inwencja, tylko trzeba pamiętać ( może trochę poczytać ) jaki słód do jakiego piwa ciemne, jasne, pszeniczne. Satysfakcja gwarantowana, możliwość kompozycji nieskończona. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacieranie faktycznie z tego co wyczytałem jest łatwiejsze niż się wydaję na pierwszy rzut oka.

Pozdrawiam

Witaj na forum :)

 

zacieranie faktycznie nie jest takie trudne :) w razie czego chętnie pomożemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.