Jump to content
Sign in to follow this  
Asheron

Witam wszystkich

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem z Rybnika mam na imię Marek, domowym piwowarstwem zainteresowałem sie niedawno, jestem po pierwszej warce z brew-kita. Spodobało mi sie i zakupiłem już 2 książki : "Jak warzyć piwo - Praktyczny Poradnik" oraz "Znakomite Piwa - Sprawdzone Receptury" aby dowiedzieć sie więcej o domowym piwie. Jeśli nic nie zmieni moich planów to zamierzam kupić zestaw startowy ( myślę czy by nie zaszaleć i nie kupić zestawu "Maksimator" z Browamatoru ) i zacząć coś bardziej zaawansowanego robić. Pozdrawiam wszystkich domowych piwowarów.

Witam wszystkich. Jestem z Rybnika mam na imię Marek, domowym piwowarstwem zainteresowałem sie niedawno, jestem po pierwszej warce z brew-kita. Spodobało mi sie i zakupiłem już 2 książki : "Jak warzyć piwo - Praktyczny Poradnik" oraz "Znakomite Piwa - Sprawdzone Receptury" aby dowiedzieć sie więcej o domowym piwie. Jeśli nic nie zmieni moich planów to zamierzam kupić zestaw startowy ( myślę czy by nie zaszaleć i nie kupić zestawu "Maksimator" z Browamatoru ) i zacząć coś bardziej zaawansowanego robić. Pozdrawiam wszystkich domowych piwowarów.

Ostatnio byłem akuszerem przy narodzinach nowego browaru domowego i za moją namową został on wyposażony w zestaw Maksimator + dodatkowy fermentor. Jeżeli tylko Cię stać i wiesz, ze chcesz robić piwo, to zamawiaj ten zestaw i idź na całość - kolejna warka z ziarna. Zacieranie jest prostsze niż sądzisz. Na początek proponuję jakieś wyspiarskie piwo - Pale Ale lub Stout, w tych wypadkach to już w ogóle nie ma filozofii przy zacieraniu.

Moja propozycja i rada tylko i wyłącznie zacieranie. Robisz co chcesz i jak chcesz. Trochę prób, ale potem same rewelacje. Gotowce dla mnie są trochę sztuczne. W końcu to jest konserwa. Przy zacieraniu co namieszasz to twoja inwencja, tylko trzeba pamiętać ( może trochę poczytać ) jaki słód do jakiego piwa ciemne, jasne, pszeniczne. Satysfakcja gwarantowana, możliwość kompozycji nieskończona. JK

Witam wszystkich. Jestem z Rybnika mam na imię Marek, ....

Witam następnego Ślązaka

Pozdrawiam

Marek

Dzięki. Chwilowo muszę zrezygnować z kupna sprzętu, gdyż okazało się, że mam ważniejsze wydatki. Zacieranie faktycznie z tego co wyczytałem jest łatwiejsze niż się wydaję na pierwszy rzut oka.

Pozdrawiam

Zacieranie faktycznie z tego co wyczytałem jest łatwiejsze niż się wydaję na pierwszy rzut oka.

Pozdrawiam

Witaj na forum :)

zacieranie faktycznie nie jest takie trudne :) w razie czego chętnie pomożemy :)