Skocz do zawartości

11.04.2015 - Biała Podlaska, Stout Fest 2015


e-prezes

Rekomendowane odpowiedzi

Machina ruszyła i mimo, że jeszcze wielu rzeczy nie jestem w stanie powiedzieć na 100% potrzeba mi trochę danych do jej przygotowania. Stąd ankieta, oraz ankieta, którą wcześniej umieściłem dt. nagród w konkursach.
Termin najpewniej zostanie przesunięty w stronę kwietnia, gdyż Dzień Św. Patryka wypadnie znów w tygodniu. Jednak dokładna data będzie uzgodniona z organizatorami innych imprez piwowarskich (tak na wszelki wypadek).
Frekwencja w zeszłym roku sprawiła, że Pizzeria Solare stała się za mała. Szukam nowego miejsca mogącego pomieścić te 40-50 osób.
Tematem przewodnim jak zwykle będzie stout i znów wybierzemy najlepszego stouta. Nie chciałbym upierać się przy kategorii open i wybrać jedną kategorię tego stylu. Na tyle ciekawą, by frekwencja była duża i na tyle nie odjechaną, by sędziowie mogli sobie z nią poradzić. Propozycje w ankiecie są moimi sugestiami, ale jeśli ktoś ma inną proszę w komentarzu ją rozwinąć.

W ankiecie jest kategoria półotwarta, w której mam na myśli np. stout ze wskazanym wcześniej składnikiem (żyto, owies, etc.) lub poza słodowymi i poza chmielowymi dodatkami uszlachetniającymi (wióry dębowe, przyprawy, itp.)

Na bieżąco będę tu informował o postępach.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz go w ostatniej półotwartej. Od biedy jeśli nie będzie wytrawny i do sweet stout wejdzie. To są propozycje, które mają mi coś wskazać. Zawsze można zgłosić w poscie poniżej.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w ankiecie "amerykańca". W zeszłym roku był tylko jeden zgłoszony i w tym roku uznałem, że nie ma sensu specjalnie promować ten styl. Na razie idzie wszystko łeb w łeb. Stout owsiany jest moim ulubionym, Pepo więc nie martw się, trzymam rękę na pulsie...

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A zatem kategoria półotwarta << stout wędzony >>. Zasyp praktycznie dowolny, aby oddać nim cechy stouta i cechy wędzone. Może to być i dry stout, owsiany, etc. Istotny jest balans pomiędzy bazowym stylem a wędzonością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ze względu na walne PSPD musiałem przenieść termin imprezy na kwiecień. W rachubę wchodziły dwa terminy 11 lub 25, ale Warszawski Festiwal Piw też zmienił termin i został w sumie jeden termin. Potwierdzę, go z właścicielem lokum i powiadomię was. Chyba 3 tygodnie obsuwy nie zaszkodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak się porobiło, że ciężko jakiś termin wybrać. Niby 11.04 jest Beer Geek Madness we Wrocławiu gdzie wybiera się ekipa Piwnego Lublina i dwa tygodnie później Warszawski Festiwal Piw, na który sam bym pojechał (i nie tylko ja).

 

Najchętniej zrobiłbym w pierwszym wolnym terminie, czyli 11.04, ale jeśli komuś to nie pasuje piszcie.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z przyczyn nie do końca zależnych ode mnie spotkanie piwowarów jakie miało mieć miejsce w trakcie konkursu piw nie odbędzie się. Sam konkurs piw jak najbardziej tak! W związku z czym czekam na piwa finalnie do soboty do 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartowało 7 piw. Po wstępnej selekcji odrzuciliśmy dwa: RISa i za bardzo nachmielonego amerykańcami jako niezbalansowane. W finale zostały trzy, a zwycięzcą został stout wędzony Konrada Kurka 14,5 blg.

Gratulujemy!

Nagrody i metryczki prześlemy pocztą wraz z fantami od sponsorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gifty i metryczki dziś wysłałem, ostatnia część w poniedziałek, bo część zgłoszonych przyszło bez formularzy. :)

 

BTW, w następnym roku będzie ciężko wbić się w jakiś weekend niefestiwalowy, ale mam nadzieję, że się uda. Wolałbym przenieść spotkanie na maj, ale to jeszcze jest czas...

 

A Wasze jakie są opinie? Zostać przy terminie marcowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.