Jump to content

11.04.2015 - Biała Podlaska, Stout Fest 2015

e-prezes
 Share

Recommended Posts

Machina ruszyła i mimo, że jeszcze wielu rzeczy nie jestem w stanie powiedzieć na 100% potrzeba mi trochę danych do jej przygotowania. Stąd ankieta, oraz ankieta, którą wcześniej umieściłem dt. nagród w konkursach.
Termin najpewniej zostanie przesunięty w stronę kwietnia, gdyż Dzień Św. Patryka wypadnie znów w tygodniu. Jednak dokładna data będzie uzgodniona z organizatorami innych imprez piwowarskich (tak na wszelki wypadek).
Frekwencja w zeszłym roku sprawiła, że Pizzeria Solare stała się za mała. Szukam nowego miejsca mogącego pomieścić te 40-50 osób.
Tematem przewodnim jak zwykle będzie stout i znów wybierzemy najlepszego stouta. Nie chciałbym upierać się przy kategorii open i wybrać jedną kategorię tego stylu. Na tyle ciekawą, by frekwencja była duża i na tyle nie odjechaną, by sędziowie mogli sobie z nią poradzić. Propozycje w ankiecie są moimi sugestiami, ale jeśli ktoś ma inną proszę w komentarzu ją rozwinąć.

W ankiecie jest kategoria półotwarta, w której mam na myśli np. stout ze wskazanym wcześniej składnikiem (żyto, owies, etc.) lub poza słodowymi i poza chmielowymi dodatkami uszlachetniającymi (wióry dębowe, przyprawy, itp.)

Na bieżąco będę tu informował o postępach.

Edited by e-prezes

Masz go w ostatniej półotwartej. Od biedy jeśli nie będzie wytrawny i do sweet stout wejdzie. To są propozycje, które mają mi coś wskazać. Zawsze można zgłosić w poscie poniżej.

Edited by e-prezes

Nie ma w ankiecie "amerykańca". W zeszłym roku był tylko jeden zgłoszony i w tym roku uznałem, że nie ma sensu specjalnie promować ten styl. Na razie idzie wszystko łeb w łeb. Stout owsiany jest moim ulubionym, Pepo więc nie martw się, trzymam rękę na pulsie...

Edited by e-prezes

• 1 month later...

A zatem kategoria półotwarta << stout wędzony >>. Zasyp praktycznie dowolny, aby oddać nim cechy stouta i cechy wędzone. Może to być i dry stout, owsiany, etc. Istotny jest balans pomiędzy bazowym stylem a wędzonością.

• 3 months later...

Ze względu na walne PSPD musiałem przenieść termin imprezy na kwiecień. W rachubę wchodziły dwa terminy 11 lub 25, ale Warszawski Festiwal Piw też zmienił termin i został w sumie jeden termin. Potwierdzę, go z właścicielem lokum i powiadomię was. Chyba 3 tygodnie obsuwy nie zaszkodzi ;)

• 4 weeks later...

Tak się porobiło, że ciężko jakiś termin wybrać. Niby 11.04 jest Beer Geek Madness we Wrocławiu gdzie wybiera się ekipa Piwnego Lublina i dwa tygodnie później Warszawski Festiwal Piw, na który sam bym pojechał (i nie tylko ja).

Najchętniej zrobiłbym w pierwszym wolnym terminie, czyli 11.04, ale jeśli komuś to nie pasuje piszcie.

Edited by e-prezes

• 3 weeks later...

Witam!

Zgłaszam swoją obecność wraz z żoną na STOUT FEST.
Nie jestem smakoszem wędzonek, dlatego przywiozę Stout Owsiany.

Do zobaczenia. wojtek

Z przyczyn nie do końca zależnych ode mnie spotkanie piwowarów jakie miało mieć miejsce w trakcie konkursu piw nie odbędzie się. Sam konkurs piw jak najbardziej tak! W związku z czym czekam na piwa finalnie do soboty do 16.

Wystartowało 7 piw. Po wstępnej selekcji odrzuciliśmy dwa: RISa i za bardzo nachmielonego amerykańcami jako niezbalansowane. W finale zostały trzy, a zwycięzcą został stout wędzony Konrada Kurka 14,5 blg.

Gratulujemy!

Nagrody i metryczki prześlemy pocztą wraz z fantami od sponsorów.

Gifty i metryczki dziś wysłałem, ostatnia część w poniedziałek, bo część zgłoszonych przyszło bez formularzy. :)

BTW, w następnym roku będzie ciężko wbić się w jakiś weekend niefestiwalowy, ale mam nadzieję, że się uda. Wolałbym przenieść spotkanie na maj, ale to jeszcze jest czas...

A Wasze jakie są opinie? Zostać przy terminie marcowym?

• 4 weeks later...