Skocz do zawartości

2015.03.14 - IV Szczeciński Konkurs Piw Domowych


bimbelt

Rekomendowane odpowiedzi

leon, to możemy się na czekoladowe wymienić, bo moich też nie da się wypić :D Na szczęście oba odpadły w domowej preselekcji, więc katowania sędziów nie było ;)

Jakby nie patrzeć, sporo się nauczyłem, tzn. wiem czego nie robić na przyszłość ;)

Hehe :D ja resztę warki "podrasowałem" różnymi aromatami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poofftopuję :)

 

Nigdy nie robiłem czekoladowego ale co najbardziej wam przeszkadzało w waszych piwach,że tak narzekacie?

Zdecydowanie za mało czekoladowe i w aromacie i w smaku. Próbowałem z ziarnem kakaowca jak i z karobem...

Za wzorzec stawiałem sobie S.Smith "Organic Chocolate Stout".

Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież przecież za mało czekolady to nie wada aby w kanał lać, po prostu nie jest w stylu ;)

Myślałem że te ziarna czy kakao jakieś dziwne posmaki po fermentacji dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To trzeba dzisiaj otworzyć butelczynę czekoladowego i w celach szkoleniowych zabrać się za szukanie wad :)

 

 

Przynajmniej był "fun" przy eksperymentach i choć trochę nauki człowiek wyciągnął z eksperymentów z kakao.

 

Gratulacje dla finalistów, a jak dla mnie kategorie open zawsze są ciekawe.

Kordas, racja zawsze to jakieś nowe doświadczenie na przyszłość. Najlepiej uczyć się na własnych błędach.

 

Dla mnie, (w związku z tym, że eliminacji nie przeszedłem), największą wartością jest właśnie możliwość zweryfikowania kilku teorii, z których część sprawdziła się u mnie, a część nie. W sumie trzeba było zrobić jeszcze selekcję, przed zapakowaniem piwa, warka została wybrana na podstawie walorów aromatycznych z wiadra podczas rozlewu.

 

Może będzie można założyć nowy temat na forum po konkursie, bo jak dla mnie kakao, czekolada itp. to ciekawe surowce, które z racji zawartości tłuszczu budzą obawy, a na pewno każdy ma jakieś ciekawe wnioski ze swoich eksperymentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja zrobiłem dwie warki i najchętniej bym je w kanał puścił tylko kasy i czasu straconego szkoda. Współczuję sędziom, że musieli tego próbować ;) a tak w ogóle to Gratuluję finalistom :)

A tak wydałeś na dwie warki, na opłatę za konkurs i jeszcze opłatę za przesyłkę. Niezła logika :okey:

Swoją drogą nie pojmuję, piwo Ci nie smakuję, wypijesz tylko dlatego, że szkoda wylać, ale wysyłasz je na konkurs :)

 

 

Miałem też to napisać, ale się powstrzymałem, nie rozumiem jak można wysyłać piwa, z których nie jest się zadowolonym. Obrażasz ciężką pracę organizatorów i sędziów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem udało mi się zakwalifikować do finału czekoladowego, prawdopodobnie pozostałe miały gigantyczne wady. Ostatnio się nawet zastanawiałem co zrobić z taką iloscią tego piwa, prawdopodobnie porozdaje bo sam tego nie ogarnę ;) No chyba, że wygram to chętni sami się znajdą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób tak robi, piwo jest wadliwe ale nie wiedzą jaka wada, a nie mają żadnego sędziego w okolicy żeby pomógł, to wysyłają na konkurs, ja tego nie krytykuję.

Zresztą piwem wadliwym można tez wygrać, wystarczy że inne będą gorsze :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja zrobiłem dwie warki i najchętniej bym je w kanał puścił tylko kasy i czasu straconego szkoda. Współczuję sędziom, że musieli tego próbować ;) a tak w ogóle to Gratuluję finalistom :)

A tak wydałeś na dwie warki, na opłatę za konkurs i jeszcze opłatę za przesyłkę. Niezła logika :okey:

Swoją drogą nie pojmuję, piwo Ci nie smakuję, wypijesz tylko dlatego, że szkoda wylać, ale wysyłasz je na konkurs :)

 

 

Miałem też to napisać, ale się powstrzymałem, nie rozumiem jak można wysyłać piwa, z których nie jest się zadowolonym. Obrażasz ciężką pracę organizatorów i sędziów.

 

Ok. ja mam tylko nadzieję, że Ty nigdy nie wysłałeś piwa, z którego nie byłeś w pełni zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem udało mi się zakwalifikować do finału czekoladowego, prawdopodobnie pozostałe miały gigantyczne wady. Ostatnio się nawet zastanawiałem co zrobić z taką iloscią tego piwa, prawdopodobnie porozdaje bo sam tego nie ogarnę ;) No chyba, że wygram to chętni sami się znajdą :D

 

 

Sporo osób tak robi, piwo jest wadliwe ale nie wiedzą jaka wada, a nie mają żadnego sędziego w okolicy żeby pomógł, to wysyłają na konkurs, ja tego nie krytykuję.

Zresztą piwem wadliwym można tez wygrać, wystarczy że inne będą gorsze :smilies:

i właśnie po cześci to motywowało moją decyzję o dostarczeniu piwa na konkurs...

tak jak pisałem wcześniej, miałem kontakt z kilkoma piwowarami warzącymi Czekoladowe na Konkurs i też nie byli w 100% zadowoleni ze swoich prób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opłata konkursowa idzie na konto OT, tak więc warto wpłacić i nie jest żal. Przesyłki nie płaciłem bo i tak byłem w Szczecinie ;) ale dzięki, ze się martwisz o moje finanse :) co do piwa to wielu piwowarów narzekalo na swoje warki i pomimo tego wysłało to co szkodziło i mi spróbować?

 

Raczej na konto PSPD

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja zrobiłem dwie warki i najchętniej bym je w kanał puścił tylko kasy i czasu straconego szkoda. Współczuję sędziom, że musieli tego próbować ;) a tak w ogóle to Gratuluję finalistom :)

A tak wydałeś na dwie warki, na opłatę za konkurs i jeszcze opłatę za przesyłkę. Niezła logika :okey:

Swoją drogą nie pojmuję, piwo Ci nie smakuję, wypijesz tylko dlatego, że szkoda wylać, ale wysyłasz je na konkurs :)

 

 

Miałem też to napisać, ale się powstrzymałem, nie rozumiem jak można wysyłać piwa, z których nie jest się zadowolonym. Obrażasz ciężką pracę organizatorów i sędziów.

 

 

Co za naiwność. Skoro wysyłasz tylko piwa z których jesteś zadowolony to IMHO - albo pupa z Ciebie a nie sensoryk, albo jesteś geniuszem i wszystkie twoje piwa są bez wad! 

ED: kontynuując twoja logikę: wysłałem 3 piwa z których nie bylem w pełni usatysfakcjonowany na konkursy i zdobyły kolejno V, VI i VIII miejsce, czyli autorzy tych 20++ piw które były za mną to w ogolę powinni się wstydzić, bo jak moje nie były bez wad to ich to już w ogolę! 

 

Naprawdę dajcie sobie na luz z taki komentarzami...

Edytowane przez ZZZabioreCiButy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ja zrobiłem dwie warki i najchętniej bym je w kanał puścił tylko kasy i czasu straconego szkoda. Współczuję sędziom, że musieli tego próbować ;) a tak w ogóle to Gratuluję finalistom :)

A tak wydałeś na dwie warki, na opłatę za konkurs i jeszcze opłatę za przesyłkę. Niezła logika :okey:

Swoją drogą nie pojmuję, piwo Ci nie smakuję, wypijesz tylko dlatego, że szkoda wylać, ale wysyłasz je na konkurs :)

 

 

Miałem też to napisać, ale się powstrzymałem, nie rozumiem jak można wysyłać piwa, z których nie jest się zadowolonym. Obrażasz ciężką pracę organizatorów i sędziów.

 

 

Co za naiwność. Skoro wysyłasz tylko piwa z których jesteś zadowolony to IMHO - albo pupa z Ciebie a nie sensoryk, albo jesteś geniuszem i wszystkie twoje piwa są bez wad! 

ED: kontynuując twoja logikę: wysłałem 3 piwa z których nie bylem w pełni usatysfakcjonowany na konkursy i zdobyły kolejno V, VI i VIII miejsce, czyli autorzy tych 20++ piw które były za mną to w ogolę powinni się wstydzić, bo jak moje nie były bez wad to ich to już w ogolę! 

 

Naprawdę dajcie sobie na luz z taki komentarzami...

 

Rozpętałem burzę, to ją zakończę.

Przede wszystkim to tylko moje zdanie, moje zdziwienie wynikające z takiego postępowania. Nikogo nie oceniam, nikomu nie mówię jak ma żyć :)

Druga sprawa, ja też w zasadzie nigdy nie jestem na 100% zadowolony ze swoich piw, ale jest kolosalna różnica między tym, że jesteś nie do końca zadowolony, a postępowaniem, gdzie chcesz piwo wylać w kanał, ale szkoda, Ći pieniędzy i roboty, to jakoś tam dopijesz, a mimo tego wysyłasz na konkurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam ze swojej strony, że każdy z piwowarów ma różny stopień umiejętności sensorycznych, i to że nie każdy musi wyczuć wady występujące w swoim piwie.

U mnie jestem pewien zapachu i smaku czekolady, więc jestem pewien że piwo odpadło z powodu wad - gdy próbowałem jeszcze nie do końca nagazowane piwo to wad nie znalazłem. Nie zakładam, by coś rozwinęło się tak szybko w butelce trzymanej w piwnicy, więc raczej za cienki sensorycznie jestem :).

 

Co innego wysyłać piwo, które ma ewidentną wadę, której nie sposób przeoczyć (np. kanaliza), a co innego wysyłać piwo, które nam nie smakuje - np. ja wystawiłem dyniowe, mimo iż mi nie smakowało, ale inne osoby miały zdanie odmienne.

 

Tak czy siak, mój pierwszy konkurs i porównując z opiniami na temat niektórych konkursów, jak dla mnie organizacyjnie SKPD jest bardzo fajnie zorganizowany, więc chwała organizatorom i osobom wspomagającym za wkładaną pracę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Ja zrobiłem dwie warki i najchętniej bym je w kanał puścił tylko kasy i czasu straconego szkoda. Współczuję sędziom, że musieli tego próbować ;) a tak w ogóle to Gratuluję finalistom :)

A tak wydałeś na dwie warki, na opłatę za konkurs i jeszcze opłatę za przesyłkę. Niezła logika :okey:

Swoją drogą nie pojmuję, piwo Ci nie smakuję, wypijesz tylko dlatego, że szkoda wylać, ale wysyłasz je na konkurs :)

 

 

Miałem też to napisać, ale się powstrzymałem, nie rozumiem jak można wysyłać piwa, z których nie jest się zadowolonym. Obrażasz ciężką pracę organizatorów i sędziów.

 

 

Co za naiwność. Skoro wysyłasz tylko piwa z których jesteś zadowolony to IMHO - albo pupa z Ciebie a nie sensoryk, albo jesteś geniuszem i wszystkie twoje piwa są bez wad! 

ED: kontynuując twoja logikę: wysłałem 3 piwa z których nie bylem w pełni usatysfakcjonowany na konkursy i zdobyły kolejno V, VI i VIII miejsce, czyli autorzy tych 20++ piw które były za mną to w ogolę powinni się wstydzić, bo jak moje nie były bez wad to ich to już w ogolę! 

 

Naprawdę dajcie sobie na luz z taki komentarzami...

 

Rozpętałem burzę, to ją zakończę.

Przede wszystkim to tylko moje zdanie, moje zdziwienie wynikające z takiego postępowania. Nikogo nie oceniam, nikomu nie mówię jak ma żyć :)

Druga sprawa, ja też w zasadzie nigdy nie jestem na 100% zadowolony ze swoich piw, ale jest kolosalna różnica między tym, że jesteś nie do końca zadowolony, a postępowaniem, gdzie chcesz piwo wylać w kanał, ale szkoda, Ći pieniędzy i roboty, to jakoś tam dopijesz, a mimo tego wysyłasz na konkurs.

 

BuDeX, tak naprawdę to ja zacząłem to się ustosunkuje w końcowej przemowie ;)

źle się wyraziłem pisząć w "kanał" nie chodziło mi o to, iż piwo było zepsute i nieznośne do picia. Po prostu czytając opis stylu a raczej wymagań konkursowych odnośnie tego stylu, uważałem i uważam, że nie jest zgodne z tym co zakładałem w projekcie i tym co oczekują organizatorzy. Po zatym miałem dwa podejścia z różnymi surowcami niesłodowanymi, czytałem wiele wątków zarówno tu jak i na zagranicznych forach, stad moja frustracja w stosunku do mojego piwa i chęć wylania go w kanał; tym bardziej (IMO), styl czekoladowy nie jest czymś wielce szczególnym jeżeli chodzi o doznania sensoryczne co jeszcze bardziej podkręca śrubę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co innego wysyłać piwo, które nam nie smakuje - np. ja wystawiłem dyniowe, mimo iż mi nie smakowało, ale inne osoby miały zdanie odmienne.

 

Tak czy siak, mój pierwszy konkurs i porównując z opiniami na temat niektórych konkursów, jak dla mnie organizacyjnie SKPD jest bardzo fajnie zorganizowany, więc chwała organizatorom i osobom wspomagającym za wkładaną pracę! :)

ja tak miałem ze Światęcznym na  IV Mikołajkowym Konkursie Piw Domowych, mi nie smakowało kompletnie, zmęczyłem dwie butelki, a piwo weszło do finału zajęło 9 miejsce. Cała warka rozeszła się migiem...

 

Co do SKPD, Chwała i Cześć Organizatorom ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koźlaka najłatwiej porównać z (wg mnie) pysznym piwem z Bambergu -Urbock. Podobno raz w roku jest wykonywane, tak mi w sklepie powiedziano. 11zł ale warte swej ceny :)

 

Jeśli masz na myśli Urbocka ze Schlenkerli, to właśnie on był podany jako piwo kalibracyjne (i będzie także w finale)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpicie? Nie? To łapcie wyniki drugiej części eliminacji!

 

Pumpkin Ale

 

1. Łukasz Hałasik

2. Sworowski/Pronobis/Nalepa

3. Maciej Osiński

4. Paweł Teodorczyk, Paweł Świdniewicz

5. Jacek Stachowski

6. Paweł Żywiecki

7. Zbigniew Hajdyła

8. M.Krynicki/P.Ziębowicz

9. Michał Stefaniak

10. Bartłomiej Michałuszko

11. Michał Barancewicz

12. Mariusz Bysrtyk

13. Arkadiusz Wenta

14. Artur Słowik

 

Rye IPA

 

1. Marek Zdanowicz

2. Arkadiusz Lewicki

3. Łukasz Białas

4. Andrzej Miler

5. Przemek Godek, Przemek Pietrzak

6. Bartłomiej Tętlewicz

7. Bartłomiej Michałuszko

8. M.Krynicki/P.Ziębowicz

9. Paweł Łopata

10. Marcin Jędrzejewski

11. Grzegorz Durtan

12. Łukasz Rymkiewicz

Edytowane przez bimbelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.