Skocz do zawartości

2015.03.14 - IV Szczeciński Konkurs Piw Domowych


bimbelt

Rekomendowane odpowiedzi

A wg mnie wyniki powinny być podawane na bieżąco, wtedy emocje są jeszcze większe, bo jak ktoś wystawił w kilku kategoriach i wszedł do finału, to będzie się emocjonował i w czwartek, i w sobotę rano i w sobotę wieczorem ;)

Bardzo dobrze to było zrobione na Karpackim.

 

edit:

oczywiście nie tylko na Karpackim tak było ale tam chyba wyniki były przekazywane najszybciej ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne szkoły, zależnie od tego kto przeprowadza konkurs. Mi bardziej podoba się taka forma, jaką opisał Kantor i jaka była rok temu w Szczecinie - kolejne etapy są podawane na bieżąco, jak w profesjonalnych zawodach sportowych - jest potwierdzenie dotarcia przesyłki, lista startujących, śledzimy eliminacje, potem konkurs główny. A w międzyczasie zdjęcia paczek i jakiś konkursik, tak jak dzisiaj. Najmniej ciekawe są konkursy kiedy aż do finału panuje kompletna cisza, potem ogłaszają 3 pierwsze miejsca, idą na piwo, po czym trzeźwieją przez tydzień tydzień i ostatecznie, po forumowych prośbach, podają pierwszą szóstkę.

I nie porównujmy dobrze zorganizowanych konkursów do tej amatorki z Żywca;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem ogłaszają 3 pierwsze miejsca, idą na piwo, po czym trzeźwieją przez tydzień tydzień

albo ogłaszają na terenie imprezy, idą na piwo, przypominają sobie za kilka dni, że trzeba jeszcze ogłosić szerszemu gronu ;)

tak też bywało :smilies:

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie. Zawsze staram się informować na bieżąco, o ile to jest możliwe. 

Zatem wyniki eliminacji opublikuję jutro rano (cz.1) i w sobotę rano (cz.2). Wcześniej będzie 

ciężko, bo zaczynamy późnym popołudniem i zanim dotrę do domu, to i tak będziecie już 

spać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka informacja techniczna. Wiemy, że powiadomienia nie zawsze do was dochodzą na maila, zatem piszemy tutaj.

 

Wszystkie piwa, które do nas dotarły, zostały opłacone.

 

Kilka piw zostało zgłoszonych, ale nie dotarły. Wiemy o jednej zaginionej paczce oraz 3 osobach, które nie dają oznak życia. Zgłoszenia tych 3 osób zostały usunięte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej części eliminacji ocenialiśmy piwa w stylu Rauchbock oraz piwa czekoladowe.

Do finału zakwalifikowali się:

 

Rauchbock:

 

1. Tomasz Biskup

2. Paweł Żywiecki

3. Robert Gumieniak

4. Sebastian Pampuch

5. Filip Mazur

6. Mariusz Karpiński

7. Leszek Jasiński

8. Przemysław Nowicki

9. Mariusz Bystryk

10. Mateusz Malik

11. Karol Kaniewski

12. Aleksander Harhaj

 

Piwo czekoladowe:

 

1. Agnieszka Lipińska

2. Przemysław Urbański

3. Konrad Sworowski

4. Andrzej/Iwona Miler

5. Jakub Skotarczak

6. Filip Beifus

7. Dawid Warszycki

8. Bartłomiej Błażejewski

9. Tomasz Biskup

10. Wojciech Trześniowski

11. Wojciech Gasek

Edytowane przez bimbelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia (oceniałem koźlaki), to poziom był słaby. 2-3 piwa dobre i stylowe, kilka średnich, a reszta z mniejszymi lub większymi wadami. Jak by się uprzeć, to z finałowej 12tki można by jeszcze ze dwa odrzucić.

 

W czekoladowych podobno bardzo dużo piw z wyraźnymi wadami oraz szereg piw nie spełniających regulaminowych wymagań (brak cech "stylu").

Zresztą widać to doskonale po wynikach. Na 58 zgłoszonych piw do finału trafiło zaledwie 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem dwie warki i najchętniej bym je w kanał puścił tylko kasy i czasu straconego szkoda. Współczuję sędziom, że musieli tego próbować ;) a tak w ogóle to Gratuluję finalistom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W pierwszej części eliminacji ocenialiśmy piwa w stylu Rauchbock oraz piwa czekoladowe.
Do finału zakwalifikowali się:
 
Rauchbock:
 
1. Tomasz Biskup
2. Paweł Żywiecki
3. Robert Gumieniak
4. Sebastian Pampuch
5. Filip Mazur
6. Mariusz Karpiński
7. Leszek Jasiński
8. Przemysław Nowicki
9. Mariusz Bystryk
10. Mateusz Malik
11. Karol Kaniewski
12. Aleksander Harhaj
 
Piwo czekoladowe:
 
1. Agnieszka Lipińska
2. Przemysław Urbański
3. Konrad Sworowski
4. Andrzej Miler
5. Jakub Skotarczak
6. Filip Beifus
7. Dawid Warszycki
8. Bartłomiej Błażejewski
9. Tomasz Biskup
10. Wojciech Trześniowski
11. Wojciech Gasek

 

Zależało mi na koźlaku wędzonymi i jest. Już jestem zadowolony. Czekoladowe odpadło ale tego się spodziewałem ;) Szkoda że wspomniany poziom słaby. Ja co prawda nie kierowałem się aż tak bardzo stylowością. Gratulację dla finalistów :)  

Edytowane przez bromaniack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem dwie warki i najchętniej bym je w kanał puścił tylko kasy i czasu straconego szkoda. Współczuję sędziom, że musieli tego próbować ;) a tak w ogóle to Gratuluję finalistom :)

A tak wydałeś na dwie warki, na opłatę za konkurs i jeszcze opłatę za przesyłkę. Niezła logika :okey:

Swoją drogą nie pojmuję, piwo Ci nie smakuję, wypijesz tylko dlatego, że szkoda wylać, ale wysyłasz je na konkurs :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem dwie warki i najchętniej bym je w kanał puścił tylko kasy i czasu straconego szkoda. Współczuję sędziom, że musieli tego próbować ;) a tak w ogóle to Gratuluję finalistom :)

 

W przyszłym roku wprowadzimy kary finansowe dla piwowarów wystawiających do konkursu wadliwe piwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja zrobiłem dwie warki i najchętniej bym je w kanał puścił tylko kasy i czasu straconego szkoda. Współczuję sędziom, że musieli tego próbować ;) a tak w ogóle to Gratuluję finalistom :)

A tak wydałeś na dwie warki, na opłatę za konkurs i jeszcze opłatę za przesyłkę. Niezła logika :okey:

Swoją drogą nie pojmuję, piwo Ci nie smakuję, wypijesz tylko dlatego, że szkoda wylać, ale wysyłasz je na konkurs :)

Opłata konkursowa idzie na konto OT, tak więc warto wpłacić i nie jest żal. Przesyłki nie płaciłem bo i tak byłem w Szczecinie ;) ale dzięki, ze się martwisz o moje finanse :) co do piwa to wielu piwowarów narzekalo na swoje warki i pomimo tego wysłało to co szkodziło i mi spróbować? Edytowane przez leon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba dzisiaj otworzyć butelczynę czekoladowego i w celach szkoleniowych zabrać się za szukanie wad :)

 

 

Przynajmniej był "fun" przy eksperymentach i choć trochę nauki człowiek wyciągnął z eksperymentów z kakao.

 

Gratulacje dla finalistów, a jak dla mnie kategorie open zawsze są ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba dzisiaj otworzyć butelczynę czekoladowego i w celach szkoleniowych zabrać się za szukanie wad :)

 

 

Przynajmniej był "fun" przy eksperymentach i choć trochę nauki człowiek wyciągnął z eksperymentów z kakao.

 

Gratulacje dla finalistów, a jak dla mnie kategorie open zawsze są ciekawe.

Kordas, racja zawsze to jakieś nowe doświadczenie na przyszłość. Najlepiej uczyć się na własnych błędach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon, to możemy się na czekoladowe wymienić, bo moich też nie da się wypić :D Na szczęście oba odpadły w domowej preselekcji, więc katowania sędziów nie było ;)

Jakby nie patrzeć, sporo się nauczyłem, tzn. wiem czego nie robić na przyszłość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.