Skocz do zawartości

2014.11.29, Gdańsk, Konkurs Piw Domowych im. Sławka Pahlke


Marusia

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie w rozwiązaniu tej zagadki, żeby za rok jednak było ze 30 piw

Odpowiedż na to pytanie jest bardzo prosta:

 

...ale właśnie chodzi o to, żeby piwowarzy warzyli piwo specjalnie na ten konkurs:) Duża frekwencja jest fajna, ale nie jest to dla nas priorytetem - ten konkurs przede wszystkim honoruje pamięć Sławka Pahlke, którego ostatnim projektem był Grand Porter, a ten, jak wiadomo, ma 18 blg

Oczywiście poglądy się zmieniają, sponsor decyduje, ale osobiście wolałbym żeby zostało po staremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marusia, nie wiem jak inni, ja miałem pszenicę, która kilkanaście dni wcześniej startowała w konkursie w Poznaniu. Weszła ona do finału, ale bez szału. W mojej ocenie było to piwo dobre. Szkoda mi było zawracać głowę jury piwem "średnim" dlatego nie wysłałem. Jak mam piwa które w mojej ocenie są bardzo dobre to wysyłam na konkurs bez względu na nagrody. PS. posyłając piwo do Poznania był to strzał w ciemno - kilka dni po butelkowaniu z nadzieją że się ułooży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za gratulacje, bardzo się cieszę z tego wyniku.

Wogosz w Poznaniu tak pojechał po pszenicznych, że chyba większość piwowarów wypiła z żalu wszystkie zapasy w samotności...

Z drugiej strony sami piwowarzy domagają się opisu wrażeń sędziowskich więc organizator zrobił co powinien.

Mogło to mieć wpływ na decyzję o wysyłce do Gdańska. Ja zapewne nie wysłałbym swojego piwka jeśli nie znalazłbym się w finale poznańskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wysłałem, mimo odpadnięcia w eliminacjach w Poznaniu. Przy okazji, skoro to moje pierwsze podium - gratuluję zwycięzcy i kolegom z kolejnych miejsc, zwłaszcza Robertowi, z którym wprawdzie nie wysłaliśmy tego samego piwa, ale gęstwą już się podzieliliśmy :)

Podziękowania dla organizatorów i sędziów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Zastanawialiśmy się w gronie jurorsko-organizacyjnym, co jest przyczyną tak niskiej frekwencji w gdańskim konkursie - będziemy wdzięczni za podpowiedzi.<br />

Ja tam miałem nadzieję na kategorię porterową :) jesień jest porą roku że tak powiem mało pszeniczniakową, jak już miała by być pszenica to weizenbock...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu dobrą pszenicę chyba (wg mnie) trudno wykona

To fakt, choć przed erą AIPY to była zawsze najliczniej obsadzana kategoria na konkursach, ale i teraz systematycznie jest ich około 30.

szeroki zakres blg.

toż to tylko 1,9 BLG

Reasumując moim skromnym zdaniem - późna jesień, Wogosz wcześniej narzekał na poziom w Poznaniu (to poprzednicy słusznie zauważyli).

Ja mam prośbę do organizatorów o zastanowienie się jednak, czy nie pozostać przy starej formule - mały, kameralny konkurs. Porter przygotowywany tylko pod niego. To taka tradycja była.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marusia, nie wiem jak inni, ja miałem pszenicę, która kilkanaście dni wcześniej startowała w konkursie w Poznaniu. Weszła ona do finału, ale bez szału. W mojej ocenie było to piwo dobre. Szkoda mi było zawracać głowę jury piwem "średnim" dlatego nie wysłałem. Jak mam piwa które w mojej ocenie są bardzo dobre to wysyłam na konkurs bez względu na nagrody. PS. posyłając piwo do Poznania był to strzał w ciemno - kilka dni po butelkowaniu z nadzieją że się ułooży ;)

Miałem dokładnie to samo ;)

Jeśli Wogosz pisze, że było słabiutko, a moja pszenica w tamtym konkursie zajmuje 9 miejsce, to nie ma o czym mówić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

 

Co do zmiany kategorii - owszem, założenia były takie, że zawsze będzie porter, ale po drugim konkursie stwierdziliśmy, że jednak dobrze będzie robić jakąś odmianę. Dlatego też kategoria nie była długo ogłaszana. W przyszłym roku zapewne też będzie pszeniczne, a potem 2 lata z rzędu koźlak, a potem pewnie powrót do portera - kto wie. Faktycznie, kategoryczność mojej wypowiedzi na temat niezmienności kategorii porter zapewne wnerwiła piwowarów, którzy go uwarzyli - teraz to widzę i przepraszam.

 

Co do frekwencji - tak, jest to konkurs kameralny i nie zależy nam na ogromnej frekwencji, jednak aż tak niska jak w tym roku nas zdziwiła, stąd moje zapytanie. Faktycznie, nie przyjrzałam się wynikom KPD w Poznaniu - sędziowie byli jeszcze surowsi od nas. Tak jak już na b.biz napisałam - ja osobiście odniosłam wrażenie, że się teraz wszyscy na nowofalowe piwa przestawiają, a jak się warzy klasykę zapomnieli.

 

Weizen w Poznaniu jest co roku, zatem pozostaje mieć nadzieję, że się startujący bardziej przyłożą, a jeśli nie zmienimy kategorii w Gdańsku, to będę już wiedziała, o so hozi ;), że taka niska frekwencja. Może faktycznie lepiej zmienić na koźlaka od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora chyba żebym i ja się dołączył do podziękowań ;-) Dziękuję za gratulacje, dziękuję sędziom i organizatorom, ale przede wszystkim muszę podziękować swojej żonie... To ona kazała mi warzyć pszenicę, a konkursy były przy okazji :-D

 

P.S. Piotrek, to ja od Ciebie wziąłem gęstwę, więc nie masz za co dziękować ;-)

 

P.S. 2 Dołączam się do teorii, że Poznań odstraszył uczestników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marusia, nie wymiękaj.

Ustaliłaś pewne zasady więc trzymaj się ich. Nie ulegaj chwilowym tendencjom, w tym roku potraktuj poznański konkurs jako eliminacje do gdańskiego ;)

W przyszłym roku odpuszczam konkursy ale jeśli Pahlke każe przysłać pszenicę to będę czuł się w obowiązku by chociaż spróbować bronić tytułu.

Nie chciałbym pouczać doświadczonych organizatorów jak konkursy robić ale jako uczestnik mam pewne oczekiwania i na pewno frekwencji pomogą:

- duże wyprzedzenie w ogłoszeniu kategorii

- okresowe przypominanie o konkursie

- informacja o badaniach laboratoryjnych (w tym roku chyba tego zabrakło)

- jeśli nie nagrody to choćby dyplomy albo skromne trofea. Nawet do 6 miejsca albo dla wszystkich finalistów, tak jak na Birofiliach. Pamiątki cieszą najbardziej, zwłaszcza początkujących piwowarów.

- bieżąca i szybka informacja z przebiegu konkursu - lista uczestników, kolejne nadchodzące paczki, przypomnienia dla gapowiczów, zdjęcia przesyłek, wyniki eliminacji, itp.

- świetny pomysł z filmikiem na YouTube, jestem pewien że niedługo doczekamy się transmisji on-line.

- ogłoszenie wyników na forum zaraz po tych na żywo, to ciągle kuleje w większości konkursów.

Mnożyć można sposoby na przyciągnięcie uwagi, trzeba tylko wyznaczyć odpowiednio obrotnego człowieka, nie brać wszystkiego na siebie. Jestem pewien, że po tegorocznych doświadczeniach frekwencja w roku 2015 dopisze wyjątkowo obficie:)

Powodzenia i do zobaczenia/usłyszenia/napisania za rok.

 

P.S.

Porada dla piwowarów - główną nagrodę należy zawczasu zaklepać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maryh, bardzo cenne uwagi, oprócz tej o wymiękaniu oczywiście ;) Rozważam na głos, co zmienić i się opłaciło jak widać.

 

Właśnie myślałam jeszcze wczoraj o tej pszenicy i też doszłam do wniosku, że jednak warto powtórzyć za rok, bo najwyraźniej ten styl potrzebuje jakiegoś kopa, skoro tak słabo jakościowo w tym roku było. Na pewno też pogadam z Wogoszem, jakby tu Wam wspólnie na ambicję wejść z tą jakością pszenic :P Kiedyś to był gatunek, w którym każdy dążył do ideału, a teraz... smuteczek, Panowie.

 

W przyszłym roku chcę nawiązać współpracę z piwowarami z Trójmiasta - obecna struktura organizacyjna ogranicza różne rzeczy (zwłaszcza to, że ja jestem fizycznie bardzo daleko) - będę na forum wtedy o tym pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.