Skocz do zawartości

Sunny Wheat - w trakcie


Macck

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż dziś przelałem na cichą Sunny Wheat by Scooby Brew.

Troszkę mi z rurki siarą/kanalizą zalatywało to stwierdziłem że zaryzykuję cichą z kawałkiem miedzi - podczytane na forum. W smaku spoko, ładnie czuć pszenicę. Zapach w sumie jest mocno opatulony CO2 więc niewiele czuć - po otwarciu fermentora kanalizy w sumie nie było czuć - no nic druty zostają na cichej.

Piwo zeszło z 14,5-15 do 3,6-4BLG więc będzie ładnie kopać. Załączam zdjęcie, infekcji nie czuć ale są białe kółka na powierzchni. Obserwowałem piwo chwilę i po prostu drożdze odrywają się od dna i unoszą na powierzchnię - tak to wygląda i mam nadzieję że tak to jest. Możecie zerknąć :

 

24mc7l1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz infekcję to idź do lekarza. Lekarz Goś chyba przyjmuje jeszcze? :smilies:

 

To piwo wygląda normalnie :D

 

infekcji nie czuć ale są białe kółka na powierzchni. Obserwowałem piwo chwilę i po prostu drożdże odrywają się od dna i unoszą na powierzchnię - tak to wygląda i mam nadzieję że tak to jest

Co to oznacza?

 

więc będzie ładnie kopać

No tu żeś się nie popisał... Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż dziś przelałem na cichą Sunny Wheat by Scooby Brew.

 

Troszkę mi z rurki siarą/kanalizą zalatywało to stwierdziłem że zaryzykuję cichą z kawałkiem miedzi - podczytane na forum. W smaku spoko, ładnie czuć pszenicę. Zapach w sumie jest mocno opatulony CO2 więc niewiele czuć - po otwarciu fermentora kanalizy w sumie nie było czuć - no nic druty zostają na cichej.

 

Piwo zeszło z 14,5-15 do 3,6-4BLG więc będzie ładnie kopać. Załączam zdjęcie, infekcji nie czuć ale są białe kółka na powierzchni. Obserwowałem piwo chwilę i po prostu drożdze odrywają się od dna i unoszą na powierzchnię - tak to wygląda i mam nadzieję że tak to jest. Możecie zerknąć :

 

Koledzy, przecież w powyższej wypowiedzi nie ma ani jednego znaku zapytania. Kolega Macck po prostu głosi nową naukę i chce nas przekonać, że brak infekcja, to infekcja, bo drożdże się odrywają i unoszą do góry.

 

A na serio, to właśnie tak to jest, jak się dobrze nie poczyta forum, zapisków, tylko od razu wali się w pisanie postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak infekcja, to infekcja, bo drożdże się odrywają i unoszą do góry.

No a jak, piękna infekcja dwutlenkiem węgla :D .

A na serio, to oby ten osad jak z herbaty był tylko osadem.

 

Piwo zeszło z 14,5-15 do 3,6-4BLG więc będzie ładnie kopać.

Do kopania polecam włożenie długopisu do kontaktu 230V. Sieka jak ta lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano zdanie sklecone naprędce i wyszło jak wyszło, ale mniejsza z tym żadnych nauk tutaj nie chcę głosić absolutnie.

A to że piwko będzie mocne to akurat wyszło przez przypadek - po dojściu do ustalonej objętości i schłodzeniu okazało się że nastaw ma 15blg. Już nie chciałem kombinować z dolewaniem to zostawiłem. Gdyby chodziło o procenty to w ogóle bym się piwowarstwem nie zajmował :-) . Absolutnie nie było moim celem robienie piwem halnego w głowie ani tworzenie w głowach ludziom halucynacji rodem z dworca w Sędziszowie przy nadawaniu przez megafon jaki pociąg nadjedzie :smilies:

 

Natomiast ostrożnie z propagowaniem inspekcji gniazdek sieciowych długopisami, jak coś zmieniam w instalacji to nawet przy spuszczonych ESach pracuję w podgumowanych rękawicach więc do tego mnie kolego nie zachęcisz ;-)

 

A doktor Goś nadal przyjmuje aczkolwiek u niego nie bywam :lol:

Edytowane przez Macck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.