Skocz do zawartości

Sklep i materiały o warzeniu piwa po angielsku


Rekomendowane odpowiedzi

Poznałem w weekend Chińczyka z Hong Kongu, który pracuje jako szef kuchni w restauracji Anglii i obiecałem mu, że go nauczę robić piwo w domu. W związku z tym poszukuję materiałów po angielsku przystępnie opisujących proces warzenia, coś podobnego jak u nas na wiki. Oczywiście mógłbym sam przetłumaczyć, ale po co wyważać otwarte drzwi. Coś takiego, żeby najpierw mógł sam poczytać, a szczegóły już mu wytłumaczę, jak czegoś nie zrozumie,

Druga sprawa: dajcie link do jakiegoś dobrego sklepu internetowego z UK, na początek żeby były przynajmniej ekstrakty słodowe i potrzebny podstawowy sprzęt. On nigdy nie słyszał, żeby w UK ktoś robił piwo, bo według niego Anglicy są zbyt leniwi i tylko lubią pić piwo i nie wierzy, że są takie sklepy (bo chyba są?) Obiecał, że jak będę w Anglii, to mnie poczęstuje swoim piwem, więc sprawa jest poważna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś czy chodzi o materiały w sieci czy też o realne książki, ale zawsze warto mieć:

 

http://www.amazon.co...n/dp/0060531053

 

Podstawowa anglojęzyczna biblia homebrewingu, ma rozdziały podzielone na beginner, intermediate i advanced - zaczyna od ekstraktów i podstaw procesu a kończy na pełnym zacieraniu. Myślę że bardziej przystępnie opisuje całość niż np. Palmer w "How To Brew" (to polecam jako uzupełnienie wiedzy, bo pomijając pierwsze rozdziały które powtarzają to co wiadomo z innych źródeł, porusza bardzo dużo zaawansowanej tematyki) i inni, w dodatku zabawnie jest napisana.

 

Ewentualnie:

 

http://www.amazon.co...g/dp/0882669052

 

Ta ma dużo więcej tematów zaawansowanych (niektórych bardzo) więc zależnie od osobowości albo się wystraszy albo zajara. To była moja pierwsza książka o piwowarstwie i totalnie mnie zajarała, ale myślę że dla większości Papazian będzie bardziej zjadliwy :)

Edytowane przez vald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ksiazka jest o browarach rzemieslniczych a nie jak sie warzy piwo. Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.