Jump to content

Sklep i materiały o warzeniu piwa po angielsku


Recommended Posts

Poznałem w weekend Chińczyka z Hong Kongu, który pracuje jako szef kuchni w restauracji Anglii i obiecałem mu, że go nauczę robić piwo w domu. W związku z tym poszukuję materiałów po angielsku przystępnie opisujących proces warzenia, coś podobnego jak u nas na wiki. Oczywiście mógłbym sam przetłumaczyć, ale po co wyważać otwarte drzwi. Coś takiego, żeby najpierw mógł sam poczytać, a szczegóły już mu wytłumaczę, jak czegoś nie zrozumie,

Druga sprawa: dajcie link do jakiegoś dobrego sklepu internetowego z UK, na początek żeby były przynajmniej ekstrakty słodowe i potrzebny podstawowy sprzęt. On nigdy nie słyszał, żeby w UK ktoś robił piwo, bo według niego Anglicy są zbyt leniwi i tylko lubią pić piwo i nie wierzy, że są takie sklepy (bo chyba są?) Obiecał, że jak będę w Anglii, to mnie poczęstuje swoim piwem, więc sprawa jest poważna. ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie napisałeś czy chodzi o materiały w sieci czy też o realne książki, ale zawsze warto mieć:

 

http://www.amazon.co...n/dp/0060531053

 

Podstawowa anglojęzyczna biblia homebrewingu, ma rozdziały podzielone na beginner, intermediate i advanced - zaczyna od ekstraktów i podstaw procesu a kończy na pełnym zacieraniu. Myślę że bardziej przystępnie opisuje całość niż np. Palmer w "How To Brew" (to polecam jako uzupełnienie wiedzy, bo pomijając pierwsze rozdziały które powtarzają to co wiadomo z innych źródeł, porusza bardzo dużo zaawansowanej tematyki) i inni, w dodatku zabawnie jest napisana.

 

Ewentualnie:

 

http://www.amazon.co...g/dp/0882669052

 

Ta ma dużo więcej tematów zaawansowanych (niektórych bardzo) więc zależnie od osobowości albo się wystraszy albo zajara. To była moja pierwsza książka o piwowarstwie i totalnie mnie zajarała, ale myślę że dla większości Papazian będzie bardziej zjadliwy :)

Edited by vald
Link to comment
Share on other sites

Ta ksiazka jest o browarach rzemieslniczych a nie jak sie warzy piwo. Edited by scooby_brew
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.