Skocz do zawartości

Lodówka - wycięcie zamrażalnika wewnętrznego


mk77

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam lodówkę o wysokości 80cm, która ma w środku wewnętrzny zamrażalnik na górze.

Czy mogę wyciąć ten zamrażalnik bez uszczerbku działania tej lodówki ? Jak go nie wywalę to mi się fermentor nie zmieści bo na dole jest wewnątrz taki stopień pod którym jest cała elektryka lodówki umieszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem (na tym forum) jak gość odczepił taki własnie zamrażalnik w górnej części lodówki, następnie go "porozprostowywał" i utworzył przez do dodatkowy element chłodzący w lodówce, zyskując dodatkową wysokość.

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE! Ten zamrażalnik to jest twój element chłodzeniowy w lodówce. Możesz jednak rozebrać zamrażalmnik, tzn wyjąć drzwiczki I wszystkie plastiki I OSTOŻNIE zgiąć element chłodzeniowy (dół zamrażalki), tak, aby prawie dotykał tylnej ściany. Zginając element chłodzeniowy uważaj, aby rurka doprowadzająca freon nie pękła albo nie zgięła się w ten sposób, żeby zablokowała przepływ freonu. Zobacz ten temat: Budujemy kegerator z mini-lodówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem jeszcze raz dokładnie fermentor i jak wytnę półki (które są jednym odlewem) z drzwi to fermentor zmieści się na dole między tym schodkiem a drzwiami tak na styk, więc chyba bezpieczniej będzie wyciąć półkę i bruzdę po półce czymś zaizolować niż niszczyć zamrażalnik.

Lodówka to zanussi zt 1541 b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem wewnętrzną plastikową obudowę drzwi lodówki likwidując wystające półki z drzwi. Na wierzchu została taka twarda pianka izolacyjna i chciałbym ją wykleić czymś aby dodatkowo zaizolować oraz zabezpieczyć. Co polecacie do tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w sobotę podobnie - mam dużą, stojącą zamrażarkę i ona była skonstruowana w ten sposób, że miała 5 blaszanych półek, a pod każdą półką były metalowe wężyki chłodzące. Rozebrałem jedną z półek (aby zmieścić fermentor), odgiąłem do góry te rurki chłodzące i wszystko wydaje się być w porządku. Trzeba tylko uważać przy wyginaniu rurek, ponieważ są one stosunkowo cienkościenne i miękkie - przy wyginaniu można łatwo zawęzić ich przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem wewnętrzną plastikową obudowę drzwi lodówki likwidując wystające półki z drzwi. Na wierzchu została taka twarda pianka izolacyjna i chciałbym ją wykleić czymś aby dodatkowo zaizolować oraz zabezpieczyć. Co polecacie do tego ?

 

http://allegro.pl/armaflex-ace-samoprzylepna-rolki-i4596247970.html

 

To jest bardzo dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.