Skocz do zawartości

Grzałka Elektryczna jaką i gdzie kupić


vpatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od momentu, kiedy zacząłem samodzielnie chmielić - borykam się z problemem - szybkiego podgrzania wody. Gotuje na kuchence elektrycznej, która ma opcje oszczędzania energii i zagotowanie 30 litrowego gara trwa wieczność... Chciałbym zakupić grzałkę elektryczną, żeby przyspieszyć ten proces, ale poszukiwania utknęły w martwym punkcie... Na alledrogo jakoś nic nie mogę znaleźć, bo wyskakują same grzałki turystyczne lub inne, które w żaden sposób ni będą pasować do mojej skromnej warzelni. Wobec powyższego zwracam się z prośbą o pomoc w poszukiwaniach (szczerze mówiąc nie wiem jak ją fachowo nazwać ...grzałka elektryczna, grzałka do wody). Może ktoś podeśle jakieś linki. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://m.allegro.pl/szukaj.html?searchString=grzałka+nurkowa&sortBy=9

 

 

1kw pomoże.

Możesz dwie kupić

 

Tu jest 2KW http://m.allegro.pl/grzalka-nurkowa-2000w-230v-eliko-w-040-oryginal-i4517702124.html

 

To o 200w więcej jak kociołek z Lidla

Edytowane przez FurioSan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Oglądałem je też wcześniej, ale mam dużą wątpliwość, czy n/w grzałkę mogę zanurzyć w garze razem z plastikowymi elementami (od razu myślę o zwarciu).

http://m.allegro.pl/grzalka-nurkowa-do-wody-elektryczna-1000w--i4549582493.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz.

 

One maja (mieć powinny) znaczek maksymalnego zanurzenia.

 

Ale w czym problem? Możesz mniej lub bardziej prowizoryczne metody montarzu sklecic chałupniczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam takiej aby przyspieszyć podgrzanie brzeczki po wysładzaniu do zagotowania. Początkowo tak jak pisał furiosan opierałem plastikowa obudowe o kant garnka, po kilku razach i średniej stabilności wymieniłem jedną ze śrub w czasnej plastikowej obudowie na śrubę która jest tej samej średnicy lecz dużo dłuższa (wystaje jakieś 3 cm) i teraz ją opieram o krawędź garnka i całość dociskam pokrywką tak że zostaje mała szpara na wystającą obudowę. trochę bambo ale działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ważna jest faktyczna sprawność, dla porównania, kupiłem pierwszą grzałkę szukałem moc/cena i znalzłem 2,5kw za 20zł. ale jakoś słabo sobie radziła z podgrzaniem 15l wody do wysładzania, okazało się po sprawdzeniu miernikiem że pobiera 860W, drugą kupiłem eliko 2000W za 47zł i po sprawdzeniu miernikiem pobiera 1700w. i tą mogę polecić, dobrze wykonana dobrze grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym zadać dodatkowe pytanie. Od razu napiszę, że o grzałkach nie wiem zbyt wiele.

 

Chodzi o to czy z jakiegoś powodu warto wydawać 20-30 złotych na grzałkę skoro są i takie za piątaka? Rozumiem, że jest to chińska masówka niezbyt lotnej jakości, zrozumiałbym gdyby to miałoby być głównym źródłem dostarczenia energii. Jeśli jednak grzałkę potraktować tylko i wyłącznie jako element pomocniczy pracujący z pół godziny co kilka tygodni to taka inwestycja ma jakiś sens?

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi przeglądniesz forum to znajdziesz opinie o tych chińskich "grzałkach" - jednym słowem - padło. Licha jakość, kiepsko zabezpieczone przed wodą, kiepski kabel, szybko się przepalają, stanowią zagrożenie dla użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od momentu, kiedy zacząłem samodzielnie chmielić - borykam się z problemem - szybkiego podgrzania wody. Gotuje na kuchence elektrycznej, która ma opcje oszczędzania energii i zagotowanie 30 litrowego gara trwa wieczność... Chciałbym zakupić grzałkę elektryczną, żeby przyspieszyć ten proces, ale poszukiwania utknęły w martwym punkcie... Na alledrogo jakoś nic nie mogę znaleźć, bo wyskakują same grzałki turystyczne lub inne, które w żaden sposób ni będą pasować do mojej skromnej warzelni. Wobec powyższego zwracam się z prośbą o pomoc w poszukiwaniach (szczerze mówiąc nie wiem jak ją fachowo nazwać ...grzałka elektryczna, grzałka do wody). Może ktoś podeśle jakieś linki. Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

 

 

 

tutaj masz różne grzałki do wody: http://www.sklep.ter...ewania-wody/78. może coś wybierzesz :)

Edytowane przez Kamil29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.