Skocz do zawartości

Druga warka z brewkita - dylemat


kempa662

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pierwszą warkę zrobiłem zanim dokładnie wczytałem się w piwowarstwo :/ wiem mój błąd... i niestety poszła z cukrem, ale powiedzmy że to zamknięty rozdział, leży zabutelkowane 3 tygodnie i poczeka jeszcze trochę :D

 

Drugą warkę zamierzam jeszcze zrobić z puszki i wybrałem Coopersa English Bitter. Tym razem chcę zrobić to dobrze, więc założyłem ten temat.

Problem mam taki:

Wg instrukcji zawartej na stronie piwowarskiej jest napisane, że:

Aby uzyskać 23L domowego piwa należy użyć:

1 kg cukru

1kg glukozy

Muntons brewkit enhancer

Coopers brew Enhancer

Moje pytanie brzmi(oczywiście cukier i glukozę odrzucam) co wybrać jako dodatek:

1)Muntons brewkit enhancer

2)WES płynny ekstrakt słodowy (ciemny czy bursztynowy?)

3)ekstrakt słodowy w proszku (ciemny/bursztynowy)

Nie mam pojęcia czy 1) jest wystarczająco dobrym dodatkiem (ma 50% glukozy), albo 2) od wes-a ma odpowiedni skład, żeby nie zepsuć smaku coopersa no i czy 3) jest lepszy od płynnego ekstraktu czy gorszy?

Wiem, że dużo pytań, ale bardzo proszę o odpowiedź :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za szybką odpowiedź. Zastanawia mnie tylko dlaczego jasny(dla smaku?) bo ten coopers jest bardziej bursztynowy :D. Przy okazji jak bym się jednak zdecydował na Dark Ale to domyślam się, że powinienem użyć ciemny wes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za szybką odpowiedź. Zastanawia mnie tylko dlaczego jasny(dla smaku?) bo ten coopers jest bardziej bursztynowy :D. Przy okazji jak bym się jednak zdecydował na Dark Ale to domyślam się, że powinienem użyć ciemny wes?

Wszystkie brewkity mają tak wyliczona barwę, aby odpowiedni kolor uzyskać dodając tylko wodę i biały cukier, dlatego do wszystkich brewkitów polecam ekstrakt jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to wszystko jasne :D dzięki

A tak z ciekawości co by było jak bym dolał do tego bittera ekstraktu słodowego bursztynowego? będzie dużo ciemniejsze?

Będzie ciemniejsze, ale też smak się zmieni na bardziej słodki, słodowy, karmelowy. Piwo płycej odfermentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.