Skocz do zawartości

Temat oklepany :D Czego słuchacie :)


schloss

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tak troszkę odbiegnę od tematu' date=' i polecę film o muzykach , muzyce, publiczności, i czasach przed rokiem '89.

Film nosi tytuł "Beats of Freedom", jest w nim kawał historii polskiego rocka (czasowo jak i muzycznie) :D

 

a oto zwiastun http://www.youtube.com/watch?v=LAYr3J5Dz_E&feature=related

film w kinach od 12 marca,

 

I pomimo kilku niedociągnięć z historii muzyki rockowej w Polsce, jest filmem niezłym.[/quote']

Wybieram się na ten film Beats of Freedom - Zew wolności czy ktoś juz to widział? Napiszcie, jakie wrażenia

Jest jeszcze film pt. ?Wszystko, co kocham? tematyka bardzo podobna też nie widzi8ałem ciekawe czy warto pójść do kina na ten film

Z racji wykonywanej pracy mogę powiedzieć że warto iść na pewno na "beats of freedom". Film ma świetny klimat, dużo starych nagrań, anegdot muzyków, fajnie przedstawiona historia rocka i jego wpływ na ludzi przed rokiem 89'. Niejako funkcje narratora pełni dziennikarz muzyczny z Wielkiej Brytanii (pochodzenia polskiego), który zadaje ciekawe, dociekliwe pytania.

No generalnie film trzeba zobaczyć, aczkolwiek jak wspominałem jest trochę niedociągnięć z historii polskiego rocka.

 

Drugi film, "wszystko co kocham", jest filmem kompletnie innym, raz że nie jest to dokument, dwa że do posłuchania jest tam dużo, dużo mniej, (naliczyłem 3-4 piosenki), historia polski, to dość odległe tło nie wywierające na fabule filmu znaczących zmian. Realia tamtych lat też niezbyt odwzorowane. Podsumowując film całkiem całkiem, o ile nie idzie się na niego jako na film o trudnych czasach i buntujących się muzykach.

 

 

A teraz link ode mnie nie związany z moją wypowiedzią.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Z2qqdyuRg0g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Ronnie James Dio nie żyje ;)

W niedzielę, 16 maja zmarł Ronnie James Dio,wokalista związany m.in. z takimi grupami jak Rainbow i Black Sabath,Dio,Heaven and Hell.

Miał 67 lat....

nawet, ze znajomymi zrobiliśmy na jego cześć trzy dniową mega heavy metalową stypę:D, szkoda że tacy ludzie też odchodzą, na szczęście jego muzyka, zawsze ze mną zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też muszę coś od siebie dodać. Zaczynałem od Italo Disco i Biełyje Rozy ale kuzyn nieopacznie pokazał mi Scorpions. Zaczęło się. IRON MAIDEN, Metallica, tak doszedłem do black metalu. Potem w nocnej audycji w 3-ce usłyszałem progresję z '68. Dzisiaj cofnąłem się do tamtych czasów. To próbka tego co wyczyniali goście dawno, dawno temu.

http://www.youtube.com/watch?v=_aWFaZgwerY

 

Fajna sekcja taneczna :okey: :okey:

 

Co Wy na to?

Edytowane przez danko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Też muszę coś od siebie dodać. Zaczynałem od Italo Disco i Biełyje Rozy ale kuzyn nieopacznie pokazał mi Scorpions. Zaczęło się. IRON MAIDEN, Metallica, tak doszedłem do black metalu. Potem w nocnej audycji w 3-ce usłyszałem progresję z '68. Dzisiaj cofnąłem się do tamtych czasów. To próbka tego co wyczyniali goście dawno, dawno temu.

http://www.youtube.com/watch?v=_aWFaZgwerY

 

Fajna sekcja taneczna ;) ;)

 

Co Wy na to?

...aż się wzruszyłem....:)

W rewanżu moja - wówczas ulubiona....

http://www.youtube.com/watch?v=xwkZzhDRroo&feature=related

 

i to też, choć bez obrazka...

 

... no i na koniec...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie... To jest dopiero muza...

Iron Butterfly to był właśnie ten zespół który po raz pierwszy usłyszałem w nocnej audycji na Trójce. Nie zapamiętałem nazwy ale wiedziałem że było to coś z motylem. Po kilku latach znalazłem. Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jethro Tull słyszałem jeszcze jak nie wiedziałem co to muzyka progresywna i psychodeliczna. Znalazłem singiel na winylu w płytach mojego taty i zdziwiłem się że takiej muzy słuchał. Pan Ijan robi wrażenie, ten flet w rockowych utworach... Pięknie grali. Mam 10 pierwszych płyt na mp3.

Edytowane przez danko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jethro Tull słyszałem jeszcze jak nie wiedziałem co to muzyka progresywna i psychodeliczna. Znalazłem singiel na winylu w płytach mojego taty i zdziwiłem się że takiej muzy słuchał. Pan Ijan robi wrażenie, ten flet w rockowych utworach... Pięknie grali. Mam 10 pierwszych płyt na mp3.

...no! to widzę, że tata solidnie wykształcił...:) pozdrowienia dla obu panów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 10 pierwszych płyt na mp3.

To nie jest powód do dumy i chwalenia się.

A kto tu się chwali. Po prostu te pierwsze najbardziej mi podchodzą. A że na mp3 to inna rzezcz.

Jak mam kaskę to kupuję orginały i trochę ich mam. Jethro tull "Aquelung" w wersji nie pirackiej jest i u mnie. Jeszcze coś? :)

Edytowane przez danko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.