Skocz do zawartości

Po co zalewać brewkit wrzątkiem w fermentorze?


pachura

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W instrukcjach do brewkitów często piszą że po przelaniu ogrzanego syropu z puszki do fermentora należy tam dodatkowo wlać parę litrów wrzątku, a dopiero potem dopełnić zimną wodą do założonych 20 / 23l.

 

Pytanie: po co? Dla dezynfekcji? Dla łatwiejszego rozcieńczenia?

 

Nie mam nic przeciwko ogrzewaniu puszki i użyciu odrobiny wrzątku do wypłukania resztek, ale przez te 3-4l wrzątku ciężko jest mi potem zbić temperaturę brzeczki do pożądanych 20 C... no chyba że uzupełniałbym ją lodowatą wodą z lodówki...

 

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to robione ze względu na lepsze rozpuszczanie się ekstraktu w ciepłej wodzie... W zimnej by ci się po prostu zbrylił i nie mógłbyś go dokładnie rozmieszać, a im dłużej grzebiesz w wiadrze tym większa szansa na infekcję. Ja jak robiłem brewkity kupowałem wodę w biedrze 3 baniaki chłodziłem je w lodówce i taką lodową wodą zalewałem tą ciepłą, temperatura schodziła do 25C potem to jeszcze chłodziłem w wannie. Nijak nie obejdziesz procesu rozpuszczenia ekstraktu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem (choć sam jej nie piję), to kawy także się wrzątkiem nie zalewa :).

 

Co do kita, to proces izomeryzacji alfakwasów nie jest przecież zerojedynkowy. Po prostu nie gotuj tego ekstraktu i tyle. We wrzątku będzie Ci łatwiej rozmieszać zawartość. Jak porządnie schłodzisz wodę (nawet do 1°C), którą będziesz rozcieńczał, to na 100% zbijesz temperaturę do potrzebnej wartości.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszczalną kawę wodą gorącą a fusiastą wrzątkiem, ekspress do kawy to parzy parą. Puszki kiedyś robiłem wg instrukcji, wodę całą gotowałem, syrop mieszałem z wrzątkiem po wyłączeniu gazu. Tyle o puszkach było już pisane a nadal są dylematy.

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej kawę ciepłą wodą. Co Ci wyjdzie? Lura. To samo z puszką, jeżeli producent pisze wrzątek, to wrzątek a nie ciepła woda. Chcesz piwo czy coś piwopodobne? Wybór należy do Ciebie

 

Jestem laikiem, ale wydaje mi się że zalewając kawę wrzątkiem dokonujemy ekstrakcji olejków eterycznych ze zmielonych ziaren, podczas gdy brewkit to już gotowy, nachmielony ekstrakt. Tak więc możnaby go raczej porównywać do kawy rozpuszczalnej niż do mielonej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.