Skocz do zawartości

2015.03.28 - III Karpacki Konkurs Piw Domowych


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Finaliści kategorii Lager wiedeński. Sędziowie dopuścili do finału 10 piw.

Patryk Krok, Kamil Krok
Michał Kucharzyk
Mariusz Karpiński
Andrzej Miler
Jerzy Miler
Grzegorz Gerula
Aleksander Hejna
Mariusz Bystryk
Jacek Jędrzejczak
Waldemar Pitala
 

Finaliści kategorii Black IPA. Sędziowie dopuścili do finału 12 piw.

Andrzej Miler
Michał Barancewicz
Piotr Kurzawa
Grzegorz Durtan
Paweł Żywiecki
Maciej Brzana
Adam Różański
Piotr Czarny
Tomasz Rapiej
Rafał Wieczorek
Radosław Wiech
Krzysztof Owsianiuk

 

Finał trwa. Wieczorem ogłoszenie laureatów. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszamy laureatów III Karpackiego Konkursu Piw Domowych:

 

W kategorii Lager wiedeński wystartowało 22 piwa, przez trud eliminacji przeszło 10 piw, laureatami zostali:

 

1. Mariusz Karpiński

2. Jerzy Miller

3. Waldemar Pitala

 

W kategorii Black IPA wystartowało 50 piw, przez trud eliminacji przeszło 12 piw, laureatami zostali:

 

1. Rafał Wieczorek

2. Tomasz Rapiej

3. Michał Barancewicz

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Laureatom gorąco gratulujemy. Dziękujemy sędziom za ogrom ciężkiej pracy. Podziękowanie również dla sponsorów konkursu za wkład, wsparcie oraz nagrody!

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał - gratulacje. Piękna wygrana. 

Jestem wśród nielicznych szczesliwych - zwycięskie piwo jest w mojej piwniczce. Degustacja jutro, juz sie nie mogę doczekać.

Gratulacje dla wszystkich laureatów.

Dzięki wujek.Teraz można powiedzieć, że rodzinne tradycje piwowarskie podtrzymane :). Bardzo się cieszę, 9-ta warka w życiu, 5-ta ze swojej receptury  i taki sukces. Teraz musimy coś uwarzyć w kooperacji :D. Wujek!-Też dołożyłeś swoją cegiełkę do tego sukcesu, bo przecież zaczynając warzenie wzorowałem się na Tobie i Twoich doświadczeniach :)

Pozdrawiam wszystkich i również gratuluję wszystkim laureatom :)

Edytowane przez Rafal95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kila spraw pokonkursowych:

- jutro będzie pełna lista finalistów wraz w punktacją oraz krótkim omówieniem poziomu

- w tym tygodniu będą wychodzić pierwsze metryczki eliminacyjne, na początek Lager wiedeński, z racji tego że akurat jest Wielki Tydzień wysyłka trochę rozejdzie się w czasie - przewiduje wysyłkę do około 10 kwietnia,

- metryczki finałowe wyślę jutro sędziom do przygotwania metryczek zbiorcznych, mam obietnicę od Andrzeja Sadownika, że zostaną one przygotwanie również do 2 tygodni czyli do około 15 kwietnia

- w tym tygodniu wyśle info do laureatów o formie realizacji nagród

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już listę to wstawię jednak dziś :)

 

W lagerze poziom dość słaby, co widać po punktacji. W eliminacji ciężko było wybrać coś przyzwoitego, potęga wad głównie z fermentacji oraz od zakażeń, sporo piw na granicy pijalności. W Black IPA było o wiele lepiej, z eliminacji odpadały np. dobre piwa ponieważ nie były w stylu (bardziej jako np. American Stout). W finale BIPA czołówka to świetne, zbalansowane piwa, między 1 a 4 miejscem różnica wynosiła tylko 1 pkt.

 

Lista finalistów - Lager wiedeński

 

1, Mariusz Karpiński - 36,25 pkt

2. Jerzy Miler - 34,75 pkt

3. Waldermar Pitala - 32,00 pkt

4. Jacek Jędrzejczak - 31,00 pkt

5. Michał Kucharzyk - 28,75 pkt

6. Andrzej Miler - 28,25 pkt

7. Aleksander Hejna - 26,50 pkt

8. Grzegorz Gerula - 25,50 pkt

9. Patryk i Kamil Krok - 23,25 pkt

10. Mariusz Bystryk - 23,00 pkt

 

Lista finalistów - Black IPA

 

1. Rafał Wieczorek - 40,75 pkt

2. Tomasz Rapiej - 40,50 pkt

3. Michał Barancewicz - 40,00 pkt

4. Andrzej Miler - 39,75 pkt

5. Piotr Kurzawa - 35,50 pkt

6. Grzegorz Durtan - 35,25 pkt

7. Maciej Brzana - 34,00 pkt

8. Krzysztof Owsianiuk - 31,75 pkt

9. Paweł Żywiecki - 31,25 pkt

10. Piotr Czarny - 29,75 pkt

11. Radosław Wiech - 26,50 pkt

12. Adam Różański - 26,00 pkt

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czystej ciekawości policzyłem przed chwilą jeszcze ilu loklanych (podkarpackich) piwowarów domowych brału udział w konkursie, ciekawe czy ktoś z innych, mniejszych konkursów robił sobie takie zestawienie.

 

W sumie, z obu kategorii, 17 lokalnych piwowarów domowych (z 64 wszystkich) zgłosiło do konkursu 20 piw (z 72 wszystkich) co daje wynik w okolicach ~25% udziału (zarówno piwowarów jak i zgłoszeń) . Bardzo mnie to cieszy, lokalny konkurs przyciąga sporo lokalnych piwowarów.

 

Co dalszych pochwał lokalesów:

 

W kategorii Lager wiedeński Michał Kucharzyk (Rzeszów) zajął 5 miejsce, Grzegorz Gerula (Rzeszów) 8 miejsce.

W kategorii Black IPA, Rafał Wieczorek (Dębica) 1 miejsce, Tomasz Rapiej (Rzeszów) 2 miejsce, Piot Kurzawa (Brzeźnica) 5 miejsce, Maciej Brzana (okolice Dukli) 7 miejsce.

 

Wypada zatem złożyć mi osobne podziękowania dla wszystkich piwowarów domowych z podkarpacia za czynny udział w Karpackim Konkursie Piw Domowych, czynny bo wielu z Was uczestniczyło również w Spotkaniu Piwowarów. Liczę na duży udział (a nawet większy) w przyszłym roku.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś poszły metryczki z eliminacji w kategorii Black IPA.

 

Jesli ktoś nie dostał metryczki eliminacyjnej, proszę o kontakt na PW.

Dziś jeszcze pójdzie info do laureatów o sposobie realizacji nagród. Paczki z dyplomami i nagrodami rzeczowymi w przyszłym tygodniu. Metryczki finałowe tak jak pisałem około 15 kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.