Jump to content

[Piwny turysta] Browar Krajcar z Żywca


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

Pamiętam po dziś dzień, jak piętnaście lat temu odpoczywając w Żywcu, zachodziłem w głowę, jakie piwo będę pił wieczorem.  Na całe szczęście te dylematy przeszły bezpowrotnie do lamusa.

DSC06196

A to za sprawą browaru Krajcar, który zaistniał na lokalnym rynku w maju 2012 roku. Założony został w niewielkiej kamienicy, ulokowanej kilkanaście kroków od malowniczego, miejskiego rynku.

Wnętrze, podobnie jak zewnętrzna elewacja budynku, zostało urządzone w kameralnym klimacie. Brak tutaj wielkich przestrzeni, czy też wielkomiejskiego sznytu. Odnajdziemy za to kameralny styl podsycony dużą ilością ciemnego drewna i elementów podkreślających profil tego zakładu gastronomicznego. Wśród stołów i masywnych ław do złudzenia przypominających drewniane beczki, została zainstalowana warzelnia pochodząca od firmy Minibrowary.pl.

Jej jednorazowy wypust został obliczony na 5,7 hektolitra. Podobnie jak i w browarze Ustka, tutaj także nie udostępniono na widok publiczny pomieszczenia, w którym znajdują się zbiorniki fermentacyjno-leżakowe. Albowiem znajduje się ono w piwnicach tej kamienicy, a dokładniej pod kuchnią gospody.

Na chwilę obecną browar na swoim wyposażeniu posiada również pięć tanków leżakowych, który każdy ma objętość siedmiu hektolitrów. Prócz tego browar użytkuje dwa zbiorniki fermentacyjne o analogicznej wielkości oraz trzy tanki wyszynkowe.

Pomijając już kwestię wizualizacyjną, wielkim plusem tej restauracji jest wyśmienita kuchnia oraz piwo, które wielokrotnie zachwycało piwoszy w całym kraju.

Trudno się temu dziwić, jeżeli browar co sezon wprowadza do swojego menu kolejną pozycję. Odnajdziemy w ich menu, nie tylko kolejną wersję piwa jasnego/ciemnego dolnej fermentacji, bądź piwa pszenicznego, ale również piwa nowofalowe. Wszak czym innym mogą być takie style jak: AIPA, IPA, APA, Dark Ale, Saison, Bitter, MIlk Stout czy też Witbier.

Prawda, że brzmi pysznie. Polecam!

DSC06204

.

DSC06206

.

Kolonialne oraz Jasne

Kolonialne oraz Jasne

.

Saison

Saison

.

DSC06198


3026 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.