Skocz do zawartości

Mycie i Dezynfekcja. Najpopularniejsze środki chemiczne używane w piwowarstwie.


Undeath

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś uzasadnienie? Bo bez tego to...

 

Rozumiem że woda z kranu nie jest sterylna, ale biorąc pod uwagę chlor wiele w niej być nie powinno, jako że ma on w dużej mierze na celu zapobieganie wtórnym infekcjom w dystrybucji. Z drugiej strony czasem niewiele trzeba by zaszczepić czymś brzeczkę. I z racji tego powodu trochę bym się obawiał i wolę nie próbować. 

 

W tym wypadku przegotowanie raczej powinno załatwic sprawę i chyba nie zwiększać mocno ryzyka.

 

Edytowane przez Fradio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja fermentor po staranie płucze woda z kranu. Czy żyją tam jakieś szkodliwe drożdże lub bakterie? Zdaje się, że w moim kranie nie.
Butelek nie chce mi się płukać, czekam aż obciekną. Nie przedmuchuje ich też CO2 żeby zmniejszyć natlenienie piwa.
Uważam, że każdy z czasem powinien wypracować własne podejście. Z jednej strony czystość to podstawa i jest nie do przecenienia. Z drugiej, cytując klasyka, browar to nie apteka.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jarkus napisał:

cytując klasyka, browar to nie apteka.

Przypomnę tylko, że cytat ten odnosił się do aptekarskiej precyzji w odważaniu słodu i/ lub chmielu ;) a nie warunków sanitarnych.

edit: nawet sobie poszukałem i znalazłem forumowy post klasyka:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2021 o 13:28, jarkus napisał:

Ja fermentor po staranie płucze woda z kranu. Czy żyją tam jakieś szkodliwe drożdże lub bakterie? Zdaje się, że w moim kranie nie.
Butelek nie chce mi się płukać, czekam aż obciekną. Nie przedmuchuje ich też CO2 żeby zmniejszyć natlenienie piwa.
Uważam, że każdy z czasem powinien wypracować własne podejście. Z jednej strony czystość to podstawa i jest nie do przecenienia. Z drugiej, cytując klasyka, browar to nie apteka.


 

Tylko że  stwierdzeniu browar to nie apteka wcale nie chodzi o czystość... EDIT. Ale widzę, że już to ktoś napisał

Edytowane przez buber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie, kupiłem kociołek automatyczny, internety (yt) mówią o dezynfekcji kociołka po pracy środkiem VMP, któego niestety na rażie nie kupiłem. Posiadam w domu Oxi One i Starsan. Przeczytałem że starsam nie nadaje się do metali miękkich, pytanie czy osim moge zdezynfekować kociołek po pracy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz dezynfekować kociołek? Chyba umyć?

 

Wstępne mycie: gąbeczka i płyn do mycia naczyń

Potem: roztwór Oxi w 60st. C na 15 min przy włączonej pompie

Dla chętnych aby kociołek błyszczał: słaby roztwór kwasku cytrynowego i również w 60 st. C na 15min przy włączonej pompie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wizi napisał:

Po co chcesz dezynfekować kociołek? Chyba umyć?

 

Wstępne mycie: gąbeczka i płyn do mycia naczyń

Potem: roztwór Oxi w 60st. C na 15 min przy włączonej pompie

Dla chętnych aby kociołek błyszczał: słaby roztwór kwasku cytrynowego i również w 60 st. C na 15min przy włączonej pompie

 

 

O to mi właśnie chodziło i bardziej o mycie po ważeniu jak o dezynfekcje, dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kaktusr napisał:

 

O to mi właśnie chodziło i bardziej o mycie po ważeniu jak o dezynfekcje, dziękuje.

Kocioł myję gąbką i samą wodą, nie chce mi się potem płukać z płynu. Na koniec płukanie prysznicem w wannie środka kotła z przepłukaniem pompy.

Dezynfekcja następuje podczas gotowania.

A wagę wycieram wilgotną ściereczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chciałbym stworzyć sobie tani środek do szybkiej dezynfekcji małych powierzchni (kraników, termometrów, spławików itp), najlepiej w spryskiwaczu. Przeczytałem z 40 stron forum i natrafiłem na dużo sprzecznych opinii. 

 

Czy np. ten alkohol izopropanolowy rozcieńczony do 70% nada się jako alternatywa dla despreja? Czy może lepszym wyborem byłby ten spirytus medyczny 96% rozcieńczony do 70%? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nazwa użytkownika napisał:

Ługowanie. Można po prostu myć ługiem sprzęt nie zalewając go całego cieczą?

Można. @Undeath w pierwszym poście pisze ze najwygodniejsza jest objetosc 4-5 litrów.  Ja tak używam od poczatku, ług przechowuję w 5 litrowej bańce. Jak potrzebuje wlewam do fermentora, zamykam i trzącham. Trząchanie ponawiam co jakiś czas, trzymam tak ług w wiadrze conajmniej pół godziny ale zwykle dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, czy preparat Medisept Quatrodes Forte powinien się sprawdzić?
Skład: substancje czynne w 100 g produktu:
3,76 g N-(3-aminopropylo)-N-dodecylopropano-1,3–diamina (CAS: 2372-82-9), 3,39 g Poli(oksy-1,2-etanodilo),.alfa.-[2-(didecylmetyloamino) etylo]-.omega.-hydroksy-,propanian(sól) (CAS: 94667-33-1), 0,75 g 2-aminoetanol (CAS: 141-43-5)

Producent podaje, że nadaje się do gastronomi i nie wymaga spłukiwania.

 

Produkt jednak wymaga spłukiwania w przypadku zastosowania do gastronomii.

Edytowane przez Dom3ll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.deptana.pl/pl/p/SANIPRO-RINSE-srodek-dezynfekujacy-250ml-do-enologii/4646

Kupilem dwie butelki, dawno temu, nawet jednej jeszcze przez ponad rok nie skończyłem a nie oszczędzam.

Przy najmniejszym rozcienczeniu masz 200l roztworu.

 

A do mycia naOH. Brak smrodu, działa, tylko wypala oczy i skórę.

 

Polecam

Edytowane przez Koora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkohol Izo 70% albo etanol 80%, nic innego nie kombinuj. Nie chodzi o to aby pryskac wszystko dookola tylko, to co dotykasz i bedzie mialo stycznosc z produktem.

Do czyszczenia cos zasadowego a potem cos na bazie kwasu. Sa rozne specyfiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z reguły po NaOH stosuje Starsan. Można też zneutralizować kwaskiem cytrynowym, nie zostawi zapachów jak ocet ;)

Ja z reguły po NaOH stosuje Starsan. Można też zneutralizować kwaskiem cytrynowym, nie zostawi zapachów jak ocet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.