Skocz do zawartości

Mycie i Dezynfekcja. Najpopularniejsze środki chemiczne używane w piwowarstwie.


Undeath

Rekomendowane odpowiedzi

Z octem jest tak, że szybko paruje, żona ma czyści tym całą kuchnię z gratami włącznie, śmierdzi  chwile a potem zapach sam ulatuje.

Jakby  było w mniejszych opakowaniach to też bym używał,

zresztą tak jak ktoś tam wyżej pisze można wrzątkiem przepłukać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamietac, ze trochę inaczej yo bedzie w kuchni, gdzie sie ciagle mieszaja jakies zapachy, a inaczej poza kuchnia. Ostatnio czyscilem octem przypalone grzalki w kadzi. Zapach w browarze i kotłowni utrzymywał sie potem przez  ponad tydzień. Nie byl intensywny, ale trzeba miec świadomość, ze fiołkami to pachnieć nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2019 o 21:33, jaromaj napisał:

Nie wiem czy był już wymieniony jeszcze jeden (jak dla mnie najskuteczniejszy) środek do dezynfekcji - Divosan Activ VT5 na bazie 5% kwasu nadoctowego.  Jego roztwory niszczą wszystkie rodzaje mikroorganizmów. Nie stwierdzono możliwości przystosowania się do niego żadnych ze znanych mikroorganizmów. Poza tym łatwo wypłukiwalny, nie pieni się, nieszkodliwy dla środowiska. Należy zachować ostrożność przy rozcieńczaniu preparatu, nie wdychać. Wystarczy 10 ml na 1 l wody. Po przelaniu z dezynfekowanego naczynia szybko utlenia się nie pozostawiając zapachu. Jest to profesjonalny preparat wykorzystywany do dezynfekcji wszelkich pojemników, zbiorników itp.  w przemyśle spożywczym. 

 

To i zdaje się ja będę musiał to sobie sprawić, bo jak na razie płukanie i (ciągłe) moczenie sprzętu w ługu sodowym nic nie dało: dzikie drożdże żyją i mają się dobrze. Już nie wiem, czym mam walczyć z tym cholerstwem.. chyba tylko wymiana sprzętu tu pomoże...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej się skłaniam do teorii, że na nowym mieszkaniu mam jakieś dziwne żyjątka w atmosferze.. chociaż i tak przelewam pod przykryciem i zacząłem się bawić w zaciąganie wodą w rurce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypadkiem gdzieś w instalacji wentylacyjnej, albo pod płytą gipsową, albo podwieszanym sufitem, albo pod panelami na podłodze, albo za szafkami kuchennymi jakiejś hodowli pleśni? 

Remontowałem kiedyś znajomej łazienkę. To, co sie ukazało moim oczom pod niewinnie wyglądającym podwieszonym sufitem z płyty GK, mogłoby służyć jako inspiracja do książki SF o inwazji na Ziemię nieznanych form życia z odległych galaktyk.

Edytowane przez Kaniutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, może być coś na rzeczy.. bo ta chata to w ogóle jest niezła komedyja.. jeden pokój na przykład,co byś nie robił, to i tak będzie miał temperaturę o 5 stopni niższą niż w reszcie domu. Niby w miarę nowa, ale jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia.. Generalnie to się czasem nawet cieszę, bo przy okazji remontu/przebudowy w swoim własnym domu będę sobie wspominał i myślał "tak nie buduj". Chata jest cała w karton-gipsie i po 8miu latach użytkowania nieco rozłazi się w szwach.. No ale to temat na inne forum..

 

Próbowałem już przelewać piwo w kuchni, w łazience, w tym zimnym pokoju.. I nic.. A raczej "zawsze coś".. chyba do czasu wyprowadzki będę pił kupne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze skoro kolega zrobił do dziś 200 warek, to ogólnie radzi sobie z dezynfekcją. ;) A, jeśli nawet NaOH nie daje rady, to trzeba szukać czynników zewnętrznych.

Ten pokój z temperaturą o 5 stopni niżej od reszty, brałbym pod lupę jako pierwszy. Szczególnie, że i dla mieszkańców fruwające w powietrzu pleśnie, nie są niczym zdrowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, korek napisał:

bo ta chata

Dom czy mieszkanie, kiedy wybudowane? 

Przy nie dużych nakładach finansowych pokusiłbym sie przelecieć chatkę termowizją, warunki teraz masz doskonałe (różnica temperatur). 

Da ci to wiedzę gdzie szukać ewentualnej przyczyny.

 

Edytowane przez Radi_wroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, korek napisał:

Chata jest cała w karton-gipsie i po 8miu latach użytkowania nieco rozłazi się w szwach

tego typu wykończenie daje wiele możliwości na maskowanie błędów i niedoróbek, a i jest super przestrzenią dla mikrobiologi, która niekoniecznie jest super dla mieszkańców.

 

Zawsze pozostaje badanie powietrza na obecność grzybów pleśniowych i bakterii, czasem można się zdziwić jakich ma się bliskich sąsiadów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie jest w domu 2 poziomowym: my mieszkamy na górze, a pod nami sąsiad. Dom wybudowany został w 2011 roku. Ta nasza góra to jest zdaje się wybudowana w technologii szkieletowej, bo jak na przykład przygrzeje słońce, to wszystko tu pracuje, strzela, strzyka, aż regipsy na łączeniach pękają. Nad nami jest jeszcze jeszcze coś a'la poddasze nieużytkowe, ale nigdy tam nie byłem. Nie zamierzam się bawić w termowizję, bo to nie moje, a do końca naszego pobytu tutaj raczej wytrzymamy z tym jednym pokojem zimnym (i tak nikt tam nie śpi). Ale taki test na obecność grzyba chętnie bym zrobił. Czy to jest prosty test, Czy raczej trzeba zamówić firmę specjalistyczną i jej zapłacić?

 

P.s. Fermentuję bez kranika, ostatnio nawet bez rurki fermentacyjnej. A na plac też się raczej nie wybieram..

Edytowane przez korek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie zamówiłem Divosan Activ VT5, w przyszłym tygodniu będę miał u siebie. Bańka jest duża bo 20 l i chętnie podzieliłbym się z kimś. Zostawiam sobie 5 l a reszta jest do kupienia.

Po podzieleniu kosztów wychodzi 72 zł za 5 l, odbiór w ciągu dnia Praga okolice Konesera, wieczorem w Wawrze. Ktoś chętny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy popularny ostatnio Sanipro, tak samo jak starsan zdezaktywuje NaOH ktorym wcześniej płukałem fermentor? 

Jak ze skutecznością tego środka podczas korzystania przy pomocy butelki z atomizerem (do szybkiej dezynfekcji małych powierzchni) w porównaniu do środków na bazie alkoholu (np. Alkohol medyczny z izopropanolem) ? 

Edytowane przez Kushbik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: z racji ogólnoświatowej obstrukcji przed "koroną" widać, że DESPREJ albo wyszedł albo sprzedawcy na alledrogo chcą wykorzystać okazję by zarobić szybciej swój pierwszy milion. Jaką można zastosować alternatywę dla TEGO środka? Chodzi mi o grupę opartą na podobieństwie... thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zwrócić uwagę na preparaty od tego producenta (krajowe, niedrogie) :

https://www.alpinuschemia.com/pl/oferta-dla-firm/alpinus-medica/dezynfekcja/show/114

Np. Sterill Med ma chyba skład podobny do Despreju.

Ja do szybkiej dezynfekcji używam Mediseptol H - to po prostu etanol 72%, skuteczny wobec m.in. B,F (bakterie, grzyby).  Jako jedyny w opisie ma wzmiankę, że nadaje się do przedmiotów mających kontakt z żywnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.