Skocz do zawartości

Mycie i Dezynfekcja. Najpopularniejsze środki chemiczne używane w piwowarstwie.


Undeath

Rekomendowane odpowiedzi

Kamienia kotłowego raczej zasadą sodową nie zmyjesz. Kwasek cytrynowy i szorowanie.

Zasada sodowa ostatnio nawet ładnie mi doczysciła wysłużony fermentator. Okazało się, że na nowo jest biały ?

Edytowane przez Grzegorz Żukowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 minut temu, Mario23 napisał:

Wtam mam pytanko  czy mogę użyc takiego nadwęglanu do dezynfekcji  https://allegro.pl/oferta/nadweglan-sodu-1-5h2o2-wiadro-5kg-aktywny-proszek-7686888686  czy musi byc taki  https://www.aabratek.pl/produkty/827/_CHEMIPRO.html    ??   

 

mozesz smialo brac ten z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z drugiego linku, czyli droższy jest wg opisu czysty. W tym tańszym są nieznaczne zanieczyszczenia.

Generalnie, drobne zanieczyszczenia nie będa miały żadnego, istotnego wpływu na zdolnosci dezynfekcyjne. Zwłaszcza, że jest ich bardzo mało.

Można z powodzeniem używać zarówno jednego jak i drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy był już wymieniony jeszcze jeden (jak dla mnie najskuteczniejszy) środek do dezynfekcji - Divosan Activ VT5 na bazie 5% kwasu nadoctowego.  Jego roztwory niszczą wszystkie rodzaje mikroorganizmów. Nie stwierdzono możliwości przystosowania się do niego żadnych ze znanych mikroorganizmów. Poza tym łatwo wypłukiwalny, nie pieni się, nieszkodliwy dla środowiska. Należy zachować ostrożność przy rozcieńczaniu preparatu, nie wdychać. Wystarczy 10 ml na 1 l wody. Po przelaniu z dezynfekowanego naczynia szybko utlenia się nie pozostawiając zapachu. Jest to profesjonalny preparat wykorzystywany do dezynfekcji wszelkich pojemników, zbiorników itp.  w przemyśle spożywczym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jaromaj napisał:

Nie wiem czy był już wymieniony jeszcze jeden (jak dla mnie najskuteczniejszy) środek do dezynfekcji - Divosan Activ VT5 na bazie 5% kwasu nadoctowego.  Jego roztwory niszczą wszystkie rodzaje mikroorganizmów. Nie stwierdzono możliwości przystosowania się do niego żadnych ze znanych mikroorganizmów. Poza tym łatwo wypłukiwalny, nie pieni się, nieszkodliwy dla środowiska. Należy zachować ostrożność przy rozcieńczaniu preparatu, nie wdychać. Wystarczy 10 ml na 1 l wody. Po przelaniu z dezynfekowanego naczynia szybko utlenia się nie pozostawiając zapachu. Jest to profesjonalny preparat wykorzystywany do dezynfekcji wszelkich pojemników, zbiorników itp.  w przemyśle spożywczym. 

Po użyciu tego środka wystarczy jedynie wypłukać sprzęt czy trzeba jeszcze go jakoś zneutralizować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem trochę w składach, na logikę są bardzo podobne z Starsanem. Dodatki to jakieś sole i kwasy więc technicznie nic szkodliwego dla drożdży. Z pierwszych reakcji użytkowników też można wywnioskować, że nie potrzebne jest spłukiwanie.

 

Jest jedno ale... Podobno śmierdzi kilka razy mocniej niż SS. Więc @dziedzicpruski nie będzie tym bardziej zadowolony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zapachem to jest tak - po dezynfekcji  beczki (kega) - przepłukuję odrobiną wrzątku, ok 1/2 do 1 l. Robię to dwukrotnie. Beczka staje się bezwonna. A co ciekawsze - świetnie likwiduje zapachy po resztkach piwa (o którym czasem zdarzyło się zapomnieć). Żadne inne środki nie radziły sobie z tym. Natomiast fermentor po dezynfekcji i przelaniu rozcieńczonego Divosanu, pozostawiony do wyschnięcia - póki jest wilgotny - ma lekki zapach octowy (nie drażniący i delikatniejszy niż znany nam ocet spożywczy). Po wyschnięciu zapach znika.  A zapachy bardzo mnie wkurzały. Jak dla mnie jest to najlepszy ze środków dezynfekujących jakie dotąd używałem. Można zapomnieć o infekcjach, pleśniach, dzikich drożdżach...  Jedyny problem jest taki, że nie znalazłem go w sprzedaży w małych ilościach. Może gdzieś jest. W przeliczeniu na litr - to ok 18 - 20 zł. Ale w necie pojawiają się strony z ok. 20 litrowymi kanistrami. Ja go odszukałem w inny sposób - porozmawiałem ze specjalistami od dezynfekcji (którzy praktykują to na co dzień). Jeden z nich przyniósł mi go w butelce - dla sprawdzenia. Sprawdziłem - i już więcej nie będę szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kaniutek napisał:

Kwas nadoctowy stosuje sie w rolnictwie i przemyśle. Detaliczni klienci dotad nie występowali. Dlatego nie ma malych opakowań.

 

Browary go używają na potęgę do warunków domowych jak jest starsan, to raz, że za drogi, dwa bez sensowny. Dla mnie kwas nadoctowy ma ogromny minus - zapach octu stężony razy milion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Undeath napisał:

 

Browary go używają na potęgę do warunków domowych jak jest starsan, to raz, że za drogi, dwa bez sensowny. Dla mnie kwas nadoctowy ma ogromny minus - zapach octu stężony razy milion.

 

Czy na potege? Wrecz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hanys93 napisał:

 

Masz na mysli mniejsze browary czy duze?

 

Rzemieślnicze, średnie-regionalne. Nie bylem jeszcze w takim browarze,  w którym tego środka nie ma na półkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.